שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
שיעור לספורטיביות במכבי נתניה. יפה.
29-Mar-2014, 11:31
הודעה: #1
שיעור לספורטיביות במכבי נתניה. יפה.
טרום א' - דן: שיעור לספורטיביות במכבי נתניה
קבוצת טרום א' 2 של מכבי נתניה ניצחה בשבוע שעבר 4:9 באור יהודה, אבל התוצאה היא לא הדבר החשוב ביותר. נתניה הבקיעה שער ולא הבחינה שזה קרה בזמן ששחקן של אור יהודה שכב פצוע על הדשא. בתגובה מאמן נתניה, יובל עקיבא, הורה לשחקניו, לאפשר לאור יהודה להבקיע שער. עקיבא: "החינוך לערכים ולספורטיביות הוא מעל הכל".
פורסם ב: 28/03/2014 11:29:28

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ההגינות והספורטיביות הם ללא ספק עמודי התווך של כל מי שרוצה כדורגל איכותי ונקי, שיתנהל באווירה טובה. קבוצת טרום א' 2 של מכבי נתניה הציגה בשבוע שעבר על המגרש באור יהודה שיעור חשוב בספורטיביות. במצב של יתרון 1:3 לזכותה, שחקני הקבוצה באחד המגרשים לא הבחינו ששחקן של אור יהודה שרוע על כר הדשא, המשיכו לשחק וכבשו שער נוסף. מאמן אור יהודה הסב את תשומת ליבו של מאמן נתניה, יובל עקיבא, שבתגובה מיידית הורה לשחקניו לאפשר לשחקני אור יהודה לכבוש שער, על מנת לשמור על הערך הספורטיבי וההוגן של המשחק, שהסתיים בניצחון 4:9 לזכות נתניה, אבל כמו שאתם מבינים - התוצאה שהושגה במשחק היא לא הדבר החשוב ביותר, אלא השיעור שקיבלו שחקני שתי הקבוצות.

יובל עקיבא, מאמן נתניה, התייחס לדברים: 'התפקיד שלי כמאמן הוא קודם כל תפקיד חינוכי, לפני שאנחנו עוסקים בתחרותיות. החינוך לערכים ולספורטיביות הוא מעל הכל. השחקנים שלי לא שמו לב למה שקרה, ומבחינתי ברגע שנודע לי על המקרה לא חשבתי פעמיים. היה כאן מקום ל'פייר פליי', הכי חשוב שהמסר הועבר ושחקני שתי הקבוצות הרוויחו ממה שקרה'.

אין אחד אשר יבין את סוד האושר.
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
29-Mar-2014, 22:13
הודעה: #2
RE: שיעור לספורטיביות במכבי נתניה. יפה.
שאפו !
קודם כל ששחקנים יהיו בני אדם ו רק אחר כך כדורגלנים.
29-Mar-2014, 22:43 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 29-Mar-2014 על ידי 22:43 אריאל.)
הודעה: #3
עם כל הכבוד למאמן של נתניה, זה ילד הגון!

מפגן הגינות כמו זה שהציג חלוץ קבוצת ילדים ב' של עירוני מודיעין, נדב נידם (13) נדיר ביותר לראות גם בליגות הבוגרים.

ynet ספורט ברשתות החברתיות:
הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו
עקבו אחרינו בטוויטר

הכל התחיל במשחק ליגה שגרתי בין קבוצתו של נידם לקריית אונו. במצב של 0:1 לקריית אונו שרק השופט שמואל שגב לכדור עונשין מ-11 מטרים לזכות מודיעין לאחר שנידם נפל ברחבה.

נדב נידם. מפגן הגינות נדיר (צילום: פיונה רוזנברג נידם)

אלא שאז ניגש נידם לשופט והודה בפניו: "לא הכשילו אותי, נפלתי לבד". השופט שיבח את השחקן על היושר וההגינות, ביטל את ההחלטה והצופים כיבדו את החלוץ ההגון במחיאת כפיים. גם שוער קריית אונו אור יצחק ניגש לנידם לחץ את ידו והודה בפניו.

בסיום ניצחה קריית אונו 0:3 ונידם מירר בבכי בעקבות ההפסד. מאמניו של השחקן, אסי בן הרוש וניקי אליהו ניגשו אליו חיבקו, עודדו אותו ואמרו לו: "אתה דוגמא ומופת לכדורגלן הגון. כל הכבוד לך, המשך כך. הלוואי שרבים ילמדו ממך מה זו הגינות".

מנהלת קריית אונו: "מגיע לנדב פרס מההתאחדות" (צילום: פיונה רוזנברג נידם)

מאמן קריית אונו, אילן תורן סיפר: "אמרתי לשחקנים שלי ולמאמנים של מודיעין במהלך המשחק כל הכבוד לילד ממודיעין. הוא עשה מהלך מדהים של הגינות". אביו של נידם ניגש לשופט ואמר לו: "צריך לציין את הילד בדו"ח על התנהגות למופת".

מנהלת קריית אונו, אנט גרודקה: "אני משבחת את היושר הפנימי של נידם, זו ממש דוגמא להתנהגות הוגנת מגיע לו לקבל פרס הגינות מיוחד מההתאחדות. לא הרבה ילדים היו נוהגים כמוהו".

מפגר אבל אופטימי
30-Mar-2014, 10:46
הודעה: #4
מציע לתת לילד ולהורים שלו להדליק משואה ביום העצמאות.
ומעכשיו בספורטק בכל פעם שמישהו יפול ויודה שלא היה פנדל, מייד לתעד, להזעיק כתבים ולפנות לעיתונות ולטלויזייה.
30-Mar-2014, 11:03
הודעה: #5
(30-Mar-2014 10:46)arika כתב:  מציע לתת לילד ולהורים שלו להדליק משואה ביום העצמאות.
ומעכשיו בספורטק בכל פעם שמישהו יפול ויודה שלא היה פנדל, מייד לתעד, להזעיק כתבים ולפנות לעיתונות ולטלויזייה.

אריק,מבין היטב את הציניות,בעיקר שאתה מבין שהאבא ביקש לפרסם והאמא תיעדה
מצד שני,כאחד שבשנתיים האחרונות מסתובב בין ההורים בעולם הכדורגל,גם שזה מריח פרסום זה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהצדדים הפחות מחמיאים בעולם מחלקות הנוער.
30-Mar-2014, 12:00 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 30-Mar-2014 על ידי 12:02 אריאל.)
הודעה: #6
(30-Mar-2014 11:03)אייל ס כתב:  
(30-Mar-2014 10:46)arika כתב:  מציע לתת לילד ולהורים שלו להדליק משואה ביום העצמאות.

מצד שני,כאחד שבשנתיים האחרונות מסתובב בין ההורים בעולם הכדורגל,גם שזה מריח פרסום זה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהצדדים הפחות מחמיאים בעולם מחלקות הנוער.

בוא נעזוב רגע את ההורים.
הילד מגיע למשחק עם אמא ואבא, הם בקהל לחוצים ובמיוחד מלחיצים, הילד רוצה להרשים, להצליח, הקבוצה בפיגור, והוא "לא עומד בפיתוי" ומודה שלא מגיע לו הטבה שאמורה להשוות את התוצאה.

בסוף הילד ממר בבכי כי ההגינות שלו דפקה את הקבוצה כולה (ממצב של 1-0 להשוות יכול לשנות מומנטום ובסוף במקום 1-1 נגמר 3-0).
מגיע לו חיזוק על ההתנהגות הזאת, אסור ללמד אותו שמי שבסדר "אוכל אותה" אסור לגדל רק "לואיס מריןןןןןןןןןןנים"

עכשיו נחזור להורים...
הילד מת להצליח ולהרשים אבל נוהג בהגינות. איך אני אנחם את הבן ההגון שלי כשהוא פורץ בבכי כי הוא היה "ילד טוב" כמו שחינכו אותו?
אפשרות אחת זה להגיד לו העיקר שאתה שלם עם עצמך, נהגת נכון, אני גאה בך שהיית הגון בלה בלה בלה וכולם מסתכלים עליו "ברחמנות" אפשרות שניה, להוכיח לילד שזאת נורמה ראויה לציון, אתה אולי לא מסי, אבל אתה מיוחד וכולם מעריכים את התכונות שבך.

אז אריק, מה אתה היית עושה במצב כזה כאבא?

ודרך אגב, בספורטק, כמה זה קורה? אחת למשחק? אחת לשבוע? אחת לחודש? לא זכור לך משחק כזה?
כשזה קרה במשחק ליגה שניה בגרמניה, זה היה באתרי האינטרנט ומישהו בפורום שם את זה בלינק אצלנו.
זה שזה בעיתון זה כי לצערנו זה "דוור נשך כלב" ולא כלב נשך דוור

מפגר אבל אופטימי
30-Mar-2014, 12:23
הודעה: #7
(30-Mar-2014 12:00)אריאל כתב:  
(30-Mar-2014 11:03)אייל ס כתב:  

בוא נעזוב רגע את ההורים.
הילד מגיע למשחק עם אמא ואבא, הם בקהל לחוצים ובמיוחד מלחיצים, הילד רוצה להרשים, להצליח, הקבוצה בפיגור, והוא "לא עומד בפיתוי" ומודה שלא מגיע לו הטבה שאמורה להשוות את התוצאה.

בסוף הילד ממר בבכי כי ההגינות שלו דפקה את הקבוצה כולה (ממצב של 1-0 להשוות יכול לשנות מומנטום ובסוף במקום 1-1 נגמר 3-0).
מגיע לו חיזוק על ההתנהגות הזאת, אסור ללמד אותו שמי שבסדר "אוכל אותה" אסור לגדל רק "לואיס מריןןןןןןןןןןנים"

עכשיו נחזור להורים...
הילד מת להצליח ולהרשים אבל נוהג בהגינות. איך אני אנחם את הבן ההגון שלי כשהוא פורץ בבכי כי הוא היה "ילד טוב" כמו שחינכו אותו?
אפשרות אחת זה להגיד לו העיקר שאתה שלם עם עצמך, נהגת נכון, אני גאה בך שהיית הגון בלה בלה בלה וכולם מסתכלים עליו "ברחמנות" אפשרות שניה, להוכיח לילד שזאת נורמה ראויה לציון, אתה אולי לא מסי, אבל אתה מיוחד וכולם מעריכים את התכונות שבך.

אז אריק, מה אתה היית עושה במצב כזה כאבא?

ודרך אגב, בספורטק, כמה זה קורה? אחת למשחק? אחת לשבוע? אחת לחודש? לא זכור לך משחק כזה?
כשזה קרה במשחק ליגה שניה בגרמניה, זה היה באתרי האינטרנט ומישהו בפורום שם את זה בלינק אצלנו.
זה שזה בעיתון זה כי לצערנו זה "דוור נשך כלב" ולא כלב נשך דוור

אתה יכול ללכלך עליי עד מחר אבל סתם שתדע שאני עם החברה בשכונה משחק כדורגל אני עושה בדיוק כמו שהילד הזה עשה
צטט הודעה זו בתגובה
30-Mar-2014, 13:11 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 30-Mar-2014 על ידי 13:13 arika.)
הודעה: #8
(30-Mar-2014 12:00)אריאל כתב:  אז אריק, מה אתה היית עושה במצב כזה כאבא?

אריאל, כאבא לשני בנים בגילאים האלו, אני מצפה מהם להתנהגות של משחק-הוגן. מצפה זו לא מילה מספיק חזקה, אני דורש מהם התנהגות כזו. אני חושב שבגיל הזה ילדים, שקיבלו חינוך טוב בבית, בהחלט אמורים להבדיל בין טוב לרע.
ולהפוך התנהגות נורמטיבית לפסטיבל דווקא מראה לשאר הילדים שזו התנהגות חריגה שראוייה לפרסים. ולדעתי זו התנהגות שבזכותה ההורה בהחלט צריך לחזק את הילד שלו, אבל בין שבחים ובין פסטיבל בתקשורת, המרחק גדול.

הרי מה יקרה בפעם הבאה שילד יבחר לא לרמות ולא תהיה חגיגה כזו? ברגע שהופכים את החגיגה לתגמול אז כאשר היא לא תהיה, הילדים יאבדו מוטיבצייה לא לרמות. ואם התגמול של הילד יהיה סיפוק עצמי שהוא עושה מעשה נכון, וכמה חיזוקים ומילים טובות מהמאמן וההורים, אז ההתנהגות הזו תמשיך איתו לכל החיים.
30-Mar-2014, 13:27
הודעה: #9
(30-Mar-2014 13:11)arika כתב:  

אריאל, כאבא לשני בנים בגילאים האלו, אני מצפה מהם להתנהגות של משחק-הוגן. מצפה זו לא מילה מספיק חזקה, אני דורש מהם התנהגות כזו. אני חושב שבגיל הזה ילדים, שקיבלו חינוך טוב בבית, בהחלט אמורים להבדיל בין טוב לרע.
ולהפוך התנהגות נורמטיבית לפסטיבל דווקא מראה לשאר הילדים שזו התנהגות חריגה שראוייה לפרסים. ולדעתי זו התנהגות שבזכותה ההורה בהחלט צריך לחזק את הילד שלו, אבל בין שבחים ובין פסטיבל בתקשורת, המרחק גדול.

הרי מה יקרה בפעם הבאה שילד יבחר לא לרמות ולא תהיה חגיגה כזו? ברגע שהופכים את החגיגה לתגמול אז כאשר היא לא תהיה, הילדים יאבדו מוטיבצייה לא לרמות. ואם התגמול של הילד יהיה סיפוק עצמי שהוא עושה מעשה נכון, וכמה חיזוקים ומילים טובות מהמאמן וההורים, אז ההתנהגות הזו תמשיך איתו לכל החיים.

בוא נשאל את אייל שמלווה הרבה את הילדים, כמה פעמים הוא נתקל בזה.
תשאל את הילדים שלך, כמה פעמים הם נתקלו בזה, או סתם בטעות למי ה"חוץ"
וכתבה אחת בויינט זה לא כזה "פסטיבל"

מפגר אבל אופטימי
30-Mar-2014, 16:34
הודעה: #10
(30-Mar-2014 13:27)אריאל כתב:  
(30-Mar-2014 13:11)arika כתב:  

בוא נשאל את אייל שמלווה הרבה את הילדים, כמה פעמים הוא נתקל בזה.
תשאל את הילדים שלך, כמה פעמים הם נתקלו בזה, או סתם בטעות למי ה"חוץ"
וכתבה אחת בויינט זה לא כזה "פסטיבל"

לא נתקלים בזה,בטח לא ביום יום,
החגיגה התקשורתית של ההורים בתוספת הוצאה לתקשורת על ידי ההורים בתוספת תעוד תמונות שבוצע על ידם,משאיר טעם לפגם,הקיצוניים ילכו רחוק מאריק....
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 2 אורחים