שלח תגובה 
 
דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 ביולי 1987
11-Jul-2017, 22:02
הודעה: #1
11 ביולי 1987
יש ימים כאלה בחיים שניצרבים לך בזכרון היום בדיוק לפני 30 שנה שבת אני חייל ברמת הגולן לפני עידן המולטימדיה פותח רדיו ושומע בחדשות אבי רן נהרג.
מדינה שלמה ביכתה את מותו של שוער הנבחרת בתאונה ימית בכנרת, רגע לפני שהגשים חלום והצטרף לקבוצה בכירה באירופה.
והנה כמה מילים לזכרו שפרסם עליו רון עמיקם
עברו 30 שנה מאותה שבת ארורה ובלתי נתפשת, שבה נהרג אבי רן, שבפרספקטיבה היסטורית, נדמה לי שהבנתי מה נחרט אצלי.
אבי רן נהרג בשבת בצהריים. בשישי פורסם שהוא הוזמן לשחק בנבחרת העולם בלונדון. לכל מי שקרא את הידיעה ההיא ביום שישי, הייתה ציפיה ליום ראשון, כי זה העידן שבו מראדונה משחק, ואבי רן. סופרסטארים הם סופרסטארים. לא נגישים באינסטגרם. כשהם הולכים ברחוב, או נכנסים לבית קפה או מסעדה או מועדון, כאילו נמתח מתחתם שטיח אדום. אין סלפי, גג חתימה, לפעמים גם לא זה. סופרסטאר הוא אלוהים.
ואבי רן הוזמן לנבחרת העולם. יום שישי. בראשון בטח יהיה כתוב שהוא הולך לחתום בליגה בכירה. אנגליה זה אובייס, כי הוא נתן הצגה נגד ליברפול. משחק ראווה, אבל רבאק, איאן ראש וג'ון אולדריג' ביחד - במונחים של היום מסי וניימאר או רונאלדו ובנזמה - וכלום לא נכנס. אבי רן הדבר הבא. גבוה, אמיץ, חצי משוגע, יפה תואר, שגם יוצא מהשער לקחת כדור מקצה הרחבה וגם חוזר לקו השער כדי לשנות זוויות ולרחף. היו שוערים טובים בישראל, אבי רן היה מזן אחר. זוכרים את אניימה? אז אבי רן היה בסדר הגודל הזה. לא רק חתולי, אלא גם אמיץ ושולט בכל מה שקורה ברחבה.
אז נורא חיכינו ליום ראשון כדי לראות מה יכתוב פיני זהבי. אם ייקחו אותו לאיטליה, זה בכלל יהיה חלום, כי באיטליה באותה תקופה יש את הליגה הטובה בעולם. האנגליות מושעות מאירופה, אז איטליה שולטת. או אנגליה או איטליה. לא אוהד חיפה, אוהד נבחרת. אם אבי רן חותם בליגות האלה, לאיפה זה יכול לשדרג את הנבחרת. כוסס ציפרניים, מחכה ליום ראשון.
פגרה. בשבת במקום לכתוב משחק, דופק את השנ"צ של החיים. קם, נוסע ליגאל אלון 108, מערכת 'חדשות'. נכנס, כולם פרצופי נפט. בטוח שעובדים עלי, כמו שבדרך כלל עבדו על העיתונאי הצעיר בחבורה, אבל מבין שזה רציני, כשמבקשים להביא תגובות מה"בלגים". אתה קורא את העיתון של שישי על אבי רן, מחכה לעיתון של ראשון על אבי רן, ובאמצע הוא מת.
אלה דברים שייראו לצעירים פה מוזר. לא רוצה לנקוב בשמות אבל לכו על הכי גדול, כמעט הכי גדול - רוזנטל ואוחנה היו יותר גדולים באותה תקופה, אולי גם אבי כהן התל אביבי - ותחשבו שבשיא העשייה, הוא הולך. תחשבו רצח רבין, בסדר הגודל הזה, ככה היה מותו של אבי רן.
זיכרונו לברכה.

אין אחד אשר יבין את סוד האושר.
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
11-Jul-2017, 22:31
הודעה: #2
RE: 11 ביולי 1987
לא הגזמת אמיר ? להשוות את זה לרצח ועוד של ראש ממשלה בישראל ??
נהרג בתאונת דרכים ימית זה דומה יותר לאסטרונאוט הראשון אילן רמון ז"ל
שום דבר לא יכול להשתוות לרצח ראש ממשלה מכהן
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
שלח תגובה 


[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:


משתמשים שצופים באשכול זה: 2 אורחים