שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
כתבה שהגעתי אליה דרך קישור בערוץ הספורט
22-Mar-2014, 1:25
הודעה: #1
כתבה שהגעתי אליה דרך קישור בערוץ הספורט
13 דברים שקורים רק במילואים
רק במילואים גבר מזדקן יכול לדבר עם בת 18 כאילו היא הידידה הכי טובה שלו, רק במילואים איש עסקים מצליח יכול לחטוף צעקות מילד ג'ובניק, רק במילואים סטלן ובלש במשטרה יכולים לחלוק את הסודות הכי שמורים ורק במילואים אם אתה בן 35 אתה נחשב לזקן. תובנות של מילואימניק שבילה קצת יותר מדי זמן מחוץ לבית

שי לוי | פז"ם | פורסם 20/03/14 11:26:51
מילואימניק ישן
עושים המון, קורעים ת'תחת, אבל בסופו של דבר לא עושים כלום
צילום׃ אלבום פרטי
כל אזרח ישראלי שסיים את שירותו הסדיר מחויב כידוע בשרות מילואים. זה כמובן לא כולל את כל אלה אשר עסוקים בהשתמטות לצורך שיפור מצבם הכלכלי והרוחני, אך השאר זוכים לקבל פעם בשנה את המעטפה הירוקה שמבשרת להם שהגיעה זמן חופשה מאולצת מהעבודה, הילדים והאישה. לא מעט ימי מילואים עברו עליי השנה וזו, רק נזכיר, נמצאת בשליש הראשון שלה. אחרי כל הימים האלה שאותם אני צובר מאז שנת 2000 הבנתי שיש לא מעט דברים, רובם משעשעים, שקורים רק במילואים.

1. מאחר כדי להגיע ראשון
לא מעט עומד מאחורי המשפט האבסורדי הזה ולחיילי הסדיר אגיד שמדובר בתורה שלמה. כל מ"פ חדש שמגיע למילואים עושה הכל כדי שהפלוגה תעמוד בזמנים, במיוחד ביום הגיוס. מנגד החייל הממוצע עושה הכל כדי לאחר. יש לו זמן לארגן את הילדים ואפילו לקחת אותם לגן ולבתי הספר. פתאום יש לו זמן לעשות הצגה עם המדים לחברים של הילד שבגיל הזה עדיין אוהבים את לובשי המדים ללא תנאי. אחרי שאין לך מה לעשות ואתה מאחר בשלוש שעות הגעת לבסיס – רק כדי לגלות שאתה הראשון. וזה אומר שהלכה לך ההתחפשות כי מפילים עליך להלחיץ את כולם ולהוריד אותם למטווחים.

2. ילד בן 18 מול מהנדס מצליח ועו"ד מוביל בתחום
עוד משהו שקורה רק במילואים זה העוצמה שיש לילד בן 18 או סג"מ בן 20 מול מנהלים בכירים במשק. אין שום מקום בישראל חוץ מאשר מערך המילואים שבו עובד רס"ר בן 18, כזה שאנו אומרים עליו שהוא לא העיפרון הכי חד בקלמר ועתידו לחתום בלשכה, מכריח מהנדס בכיר או ד"ר לביולוגיה לנקות את המאהל ולאסוף בדלים. רק במילואים נשק צעיר מרשה לעצמו לצעוק על כל קציני הגדוד כולל המג"ד, שגם הם מנהלי בתי ספר, מורים ועו"ד, ובצעקות להכריח אותם לנקות שוב את הנשק.

מילואימניק בודק מטרות
רק במילואים כל גבר הופך לילד
צילום׃ getty images
3. מהנדס ואיש עסקים עצלנים
אם כבר בעלי תפקידים אז אין ספק שרק במילואים את רואה אנשי עסקים כבדים או מהנדסים מכובדים שהופכים לחפ"ש הכי קטן בצה"ל. אותם אנשים שמנהלים בשגרה מאות עובדים הופכים להיות הראש הכי קטן. זה שנוסע ברכב של 600 אלף שקל מרשה לעצמו להיזרק על האדמה עם פחית של טונה כמובן.

4. עושים הרבה וכלום לא קורה
אין איש מילואים שלא מכיר את המצב הבא. כל חייל מילואים מגלה בלילה הראשון שהוא ער 20 שעות ברציפות, שהוא עייף והרגליים כואבות ובעצם כשאתה חושב מה עשית היום אתה מגלה שכלום. רק חייל מילואים מעביר חמש שעות במטווח ומגלה שהספיק לירות רק 5 כדורים וגם המספר הזה שייך למשקיעים. ואין ספק שרק במילואים אתה עוטף את הנשק עם חולצה יקרה כדי לא להתלכלך מהשמן והסולר.

5. החיילות תמיד נשארות בנות 18
איזה קטע, אתה לא מפסיק להגיע למילואים, השנים חולפות אבל החיילות תמיד נשארות בנות 18. עכשיו בואו נגיד את האמת, בעולם האזרחי אין שום סיבה שגבר בן 35, 40 יצטלם עם ילדות בנות 18, או ידבר איתן על נושאים ששמורים בדרך כלל למפגשי בירה עם החבר'ה. בעדינות נגיד שזה אפילו לא נראה טוב. אבל במילואים זה בסדר ואפילו מומלץ ויעיד על זה חבר קרוב, קצין במילואים, שבכל התמונות שלו מופיעה אלינה (שם בדוי כמובן) מפעילת אביר כמו שהוא מכנה אותה ביחידה שלו. לגיטימי או לא אשתו מדברת על זה בכל המפגשים של החבר'ה, סתם נקודה למחשבה.

6. זה לא גבעת חלפון
כל חייל חדש שמגיע למילואים בטוח שהוא בדרך לסצנה של גבעת חלפון. בכלל, הסרט הזה עשה שרות רע למערך המילואים. כמו כולם גם אני למדתי שהאמת רחוקה מהמציאות. למה? כי במקום לפגוש את סרג'יו ואת ויקטור חסון מצאתי את עצמי רץ עם אלונקות ודוחס לפחות חמישה תרג"דים בפחות משבוע ימים. פתאום אתה מגלה שבמילואים מחייבים אותך לשים גומיות ולהכניס חולצה למכנס. אבל אל דאגה כי את המימיות כבר לא צריך להחריש עם כדור פינג פונג.

7. דברים ששומעים רק במילואים
רצה הגורל שפלוגת המילואים שלי מורכבת מהמון סטודנטים, מהנדסים, עורכי דין ואפילו כמה דוקטורים. השיחות איתם מרתקות וכך גם שיחות הטלפון שלהם. והיה גם אדם יקר שעבד כאינסטלטור. האינסטלטור היקר יצא מחדר האוכל ושמע את המכובדים משוחחים בטלפון עם מקום העבודה שלהם, דברים רציניים. אז החליט להחזיר להם בצעקות וכך זה נשמע: "מה? לא שומע, מה? החרא נתקע? מה הכל מלא בחרא? תדחפי תדחפי. תוציאי את החרא ושימי בשקית". כאמור, דברים ששומעים רק במילואים.

מילואימניק בודק מטרות
רק במילואים כל אחד יכול להפוך לצלף
צילום׃ getty images
8. המסומם והבלש הפכו לחברים
החיבור בין אנשי המילואים הוא לא פחות מאשר מדהים. אנשים שבאזרחות לא היו מסתכלים אחד על השני הופכים לחברי נפש. במערך המילואים משרתים לא מעט שוטרים, שדרך אגב התקמבנו על 14 יום בשנה, ולצדם לוחמים שמעשנים סמים על בסיס יומי. רק במילואים הבלש והמסומם, שבימים כתיקונם היו על תקן חתול ועכבר, הופכים לחברים הכי טובים שאפילו משתפים אחד את השני בסיפורים שנאסר עליי בתוקף לפרט לכם.

9. גנב? למי אכפת
אם כבר משטרה אז נגיד שרק במילואים גנב מהבסיס פועל ללא הפרעה במאהל שלך. רק במילואים, במיוחד בבסיס צאלים, רוכבי טרקטורון בדואים נוסעים בין הכדורים השורקים ולוקחים לך את הציוד ושוב לא אכפת לך. טוב אולי זה בגלל שאנחנו פראיירים שרגילים לזה שדופקים אותם אז מה זה עוד תיק או עוד ארנק.

10. זה לא צימר, או שכן
רק במילואים אתה שמח ללכת לישון עם 15, 20 אנשים אחרים ואפילו מצליח להירדם כשחצי מהם נוחרים. האוהל הצבאי זה לא בקתת עץ בצפון אבל אחרי כמה שעות בשטח זה נראה לך כמו הבית ולפעמים מעבר לזה. אגב אותם מגורים לא ראויים להיחשב אפילו כדיר עיזים. אז אולי בגלל זה הקצונה הבכירה לא מגיעה לשם ואם כן מורידים אותם מהר לשטח כדי שיראו איך הזקן מסתער.

11. 35 זה זקן
בשיחות שאתה מקיים באוהל אתה מגלה שאיש מילואים בן 35 הוא ותיק. בגיל 39 אתה כבר נחשב לזקן השבט ומגיע למעמד שמאפשר לך להגיד את המשפט "זהו זו הפעם האחרונה שלי". אם אתה ממשיך להגיע בגיל 46 ומעלה (ואצלנו היה לוחם בן 50 שהשתתף בלבנון השנייה), אתה כבר נחשב למשועמם חסר חיים – אבל כזה שמקבל הרבה כבוד מהחבר'ה.

חייל מילואים יושב בג'יפ מכוון נשק
חבר'ה, בואו למילואים. דווקא לא כזה רע פה
צילום׃ מיכאל גרשקוביץ
12. "ביי אחי, מקווה לא לראות אותך בקרוב"
רק במילואים אתה מספר לאנשים שאתה פוגש פעם בכמה חודשים את הסודות הכי כמוסים שלך, פאק אפילו של אשתך. מדובר באותו החבר שאתה לא רוצה לראות לפחות בחצי שנה הקרובה, כי זה אומר שאתה שוב במילואים. ורק אותו חבר קרוב יכול להגיד לך "יאללה ביי אחי שלא נראה אותך כמה שיותר זמן". אגב אחר כך אתה צועד כמה קילומטרים לרכב שלך שחונה מול הש"ג ומקווה שהוא עדיין שם, כי גם דברים כאלה כבר קרו.

13. חזרה לשגרה ובקיצור לעבודה
חייל מילואים יודע שכשהוא חוזר לבית הילד ברוגז כי "הלכת והשארת אותי לבד". אז אתה מפצה אותו בצעצוע וממשיך לגלות שזה הולך להיות הרבה יותר קשה. למה. כי ברגע שאתה חוזר, נזכיר שמסריח רעב ובלי שעות שינה, האישה מעבירה לך את הילדים שעדיין ברוגז וכמובן שגם משימות ואומרת לך "ביי אני יצאתי עם חברות". כשאתה מנסה להסביר מה עבר עליך התשובה היא "סליחה אבל עכשיו תורי, אתה עשית חיים במילואים והצטלמת עם ילדות צעירות".

בקיצור חבר'ה תתחילו להגיע למילואים כי זה מקום מיוחד ונכחד. חוץ מזה, ככל שאתם תגיעו יותר, אני אעשה פחות.

מפגר אבל אופטימי
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
22-Mar-2014, 14:10
הודעה: #2
RE: כתבה שהגעתי אליה דרך קישור בערוץ הספורט
(22-Mar-2014 1:25)אריאל כתב:  בקיצור חבר'ה תתחילו להגיע למילואים כי זה מקום מיוחד ונכחד. חוץ מזה, ככל שאתם תגיעו יותר, אני אעשה פחות.

אריאל, אתה עושה מילואים כי אתה חפץ בכך. כי זה מתיישב עם עולמך האידיאי והרוחני. כל מי שרוצה לצאת מזה משיג זאת בקלות.
22-Mar-2014, 22:49
הודעה: #3
RE: כתבה שהגעתי אליה דרך קישור בערוץ הספורט
(22-Mar-2014 14:10)יגאל יהב כתב:  
(22-Mar-2014 1:25)אריאל כתב:  בקיצור חבר'ה תתחילו להגיע למילואים כי זה מקום מיוחד ונכחד. חוץ מזה, ככל שאתם תגיעו יותר, אני אעשה פחות.

אריאל, אתה עושה מילואים כי אתה חפץ בכך. כי זה מתיישב עם עולמך האידיאי והרוחני. כל מי שרוצה לצאת מזה משיג זאת בקלות.

ברור...
לא אמרתי שאני מזדהה עם כל מילה בכתבה...

מפגר אבל אופטימי
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 1 אורחים