שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
עתה לאחר שוך הסערה
08-Jul-2018, 20:57
הודעה: #1
עתה לאחר שוך הסערה
שאלה בזואולוגיה לחברי משפחת מכבי נתניה: מה השיבו זואולוגים כאשר התבקשו לקבוע מיהו בעל החיים השולט בכדור הארץ לאחר האדם? להלן ארבע תשובות שרק אחת מהן נכונה: א. השימפנזה (בעל החיים האינטילגנטי ביותר לאחר האדם) ב. האריה (הטורף המרשים ביותר) ג. הפיל (בעל החיים היבשתי הגדול והעוצמתי מכולם) ד. הנמלה. התשובה ברורה לכל מי שקולט את העוקץ. אז מדוע, אם כן, נחשב האריה למלך החיות? כי האדם, בלא שנפרט, משליך ממושגיו לעולם החיות. את קרבות הליגה, בשעה טובה, סיימנו, ועל המונדיאל אנחנו יכולים להביט בשיוויון נפש נטול מעורבות רגשית. העת הזו – מנוחת הקיץ - מאפשרת לנו לשוב לפרשיות שונות שהתחוללו בעת סופת משחקי הליגה ולדון בהן, עתה, ביישוב הדעת. המקרה אותו אני מעלה, בהתאם לקונספט הזה, הוא ה"התכסחות" בין מאמן הפועל חיפה לבין ראש משפחתנו בעקבות אחד המשחקים בליגה נגד יריבה זו. ראש משפחתנו אמר מה שאמר, מאמן הפועל חיפה השיב מה שהשיב, והעניין נגמר כפי שנגמר. מכל המסכת הזו אני מבקש להתרכז אך ורק בדבריו של קלינגר שאמר “אין זה מדרכו של הנשר לרדת ללול של תרנגול בודד” (כל השאר כה טפל, עד לכדי כך שאינני טורח לברר את מספר המחזור ואת תאריכו ולהמציאם לרשותם של קוראי שורות אלו). בעוד האריה הוכתר ע"י האדם למלך החיות, הוכתר הנשר למלך העופות (ברור שלשני בעלי חיים אלו אין מושג לגבי מעמדם זה) וברור מדוע: הוא מרשים במעופו המלכותי, וזאת כשהוא מציג את מוטת הכנפיים הגדולה ביותר מבין כל המנוצים. האמת המרה (במושגי אנוש) לגבי בע"ח היא שהוא אוכל נבלות. הוא מרחף באויר (מדובר, למעשה, בעשרות פרטים העושים זאת יחדיו זה בסמוך לזה) כשהוא בולש את פני הארץ, ועם הבחינו במעשה קטל שביצע טורף קרקעי (כולל מקרה של מוות טבעי) הוא מיד נוחת במקום וממתין לעיתוי המתאים. לו עצמו אין יכולת לבצע קטילה (ולכן הוא לא ינחת בשום לול, בין אם יש בו תרנגול אחד או עשרה) כי מקורו וטפריו קהים מדי למשימה מסוג זה, אבל שום מעשה אלימות ע"פ הקרקע (וכמו כן, מוות טבעי) בשעות האור לא ייעלם מעיניו. אין לבוז לבע"ח זה על היותו כזה, כי בלעדיו העולם יובאש ויסריח ותופצנה מגיפות. הנשר הוא עובד ההיגיינה של הטבע. המשתמע מכך, במושגים אנושיים, הוא שאין להתלהב מבעל חיים זה יתר על המידה, אבל, כפי שצויין לעיל, הוא מתברך בחזות מרשימה וזה מה שהמריץ את קלינגר להשוות את עצמו אליו. קלינגר הפגין וירטואוזיות מילולית מרשימה אלא שזו, להוותו, חשפה בורות בענייני זואולוגיה, אולם, לאמיתו של דבר, הוא לא צריך להיות מובך יותר מדי מכך כי אלו עובדות הסמויות מעיני רבים. הוא ממש לא יחיד בעניין זה.

בראש השנה אנו מאחלים לעצמנו "שנהיה לראש ולא לזנב", ועתה, על רקע הרישא של דבריי, מה עלינו לאחל לקבוצתנו? שתהיה לנמלה ולא לאריה...

נ.ב: אני ממש לא יכול להתאפק שלא לספר זאת: היום אני נכנס למשרדי "קשרי תעופה", הסמוכים להיכל הכדורסל ביד אליהו, ומוציא משם צ'ק ל"ידיעות אחרונות". בקושי רב תפסתי את עצמי שלא לקרוע את הצ'ק הזה לגזרים ואף לגזרי גזרים...
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
08-Jul-2018, 21:11
הודעה: #2
RE: עתה לאחר שוך הסערה
יגאל אתה כותב כל כך יפה אני נהנה מדברי הכתיבה שלך ....
לגבי הנשר יש ויש נשר לא כל נשר אוכל שאריות נבלות , הנשר האמריקאי הלבן שחור אוכל בפירוש מהצייד שלו , הנשר הארץ ישראלי אוכל גם כן מהצייד שלו בדרך כלל יעלים וכבשים הוא מגלגל אותם מצוקי ההר וקורע אותו .הקונדור מרכז-הדרום אמריקאי גם צד את טרפו .
יוצא הדופן הוא אכן הנשר האפריקאי שאוכל משאריות פגרי הטורפים האחרים .

לגבי הנמלה כבר הקדים אותנו שלמה המלך

מי המלך ? לדעתי החיידקים והבקטריות שולטות ללא עוררין

ועכשיו לנמשל קלינגר המעיט מעצמו אבל הראה את גדולתו , הוא בחר בצדק לא להתנגח עם אייל סגל הבעלים אבל אייל סגל חוץ מבעלים הוא קןדם כל אוהד שרוף , קינגר לא הבין שאייל סגל האוהד דיבר ולא אייל סגל הבעלים .
בסך הכל אני אוהב את אייל סגל מאוד מאוד צנוע וסבלני והכי חשוב חכם .
מקווה שתמיד ישאר ככה ולא יתפתה לגחמות הקהל להוצאות מיותרות .
באותה הזדמנות יגאל תנסה לעזור בכתבה לעודד ספונסרים לעזור לנו שיתרמו את חלקם .
09-Jul-2018, 10:53
הודעה: #3
RE: עתה לאחר שוך הסערה
עזוב קלינגר חושב שהוא מאמן גדול בונקריסט גדול כן מחפש רק מתפרצות וזה הפך להיות הכדורגל הכי מגעיל שיש כמו במשחק רוסיה נגד קוראטיה אם הרוסים היו משחקים מהתחלה היו יכולים לנצח גם כי הם לא פראיירים אבל הם שיחקו בשיטה מגעילה כמו קלינגר האפס שחושב שהוא מתאים לנבחרת ישראל מה שונה הוא וכל מי שהיה לפניו לפי דעתי צריך בנבחרת מאמן כמו דראפיץ וברדה שיש להם סגנון משחק מסויים ומביאים מי שמתאים לסגנון שלהם ולא דופקים חשבון לאף אחד ולא בגלל שיש לו שם אז אני יזמן אותו.
בקיצור קלינגר תמשיך לחלום נראה איפה תגיע השנה עם חיפה
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 1 אורחים