שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
הקמת ארגון אוהדים רציני!
08-May-2015, 16:46 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 08-May-2015 על ידי 16:49 אלון.)
הודעה: #11
הקמת ארגון אוהדים רציני!
קבוצה שמנוהלת ע״י אוהדים זה סקסי ורומנטי אך בפועל כמעט בלתי ניתן לביצוע. יפו קטמון ועכשיו הפועל רובי שפירא מנסים, אף אחד מהם לא ממש הצליח. בכדורגל של היום צריך כסף ומה שיותר ובשביל זה צריך בעל בית אמיד אשר רצוי שיהיה גם סבלני ובעל כישורי ניהול. תפקידם של האוהדים הוא להגיע לתמוך להביע דעה ולקנות כמה שיותר מנויים וכרטיסים. כיום,זהו המודל (לצערי) של קבוצת כדורגל מצליחה. ניהול ע״י עמותת אוהדים או משהו בסגנון יכול להביא אותנו למקסימום קבוצה נחמדה וסימפטית בליגה השנייה.
מתנצל על הסקפטיות, אך במידה ובכל זאת ייצלח מהלך כזה של הקמת ארגון אוהדים שיהיה שותף לניהול המועדון אשמח לתרום למהלך כזה כמה שאוכל.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
08-May-2015, 16:56
הודעה: #12
RE: הקמת ארגון אוהדים רציני!
(08-May-2015 16:46)אלון כתב:  קבוצה שמנוהלת ע״י אוהדים זה סקסי ורומנטי אך בפועל כמעט בלתי ניתן לביצוע. יפו קטמון ועכשיו הפועל רובי שפירא מנסים, אף אחד מהם לא ממש הצליח. בכדורגל של היום צריך כסף ומה שיותר ובשביל זה צריך בעל בית אמיד אשר רצוי שיהיה גם סבלני ובעל כישורי ניהול. תפקידם של האוהדים הוא להגיע לתמוך להביע דעה ולקנות כמה שיותר מנויים וכרטיסים. כיום,זהו המודל (לצערי) של קבוצת כדורגל מצליחה. ניהול ע״י עמותת אוהדים או משהו בסגנון יכול להביא אותנו למקסימום קבוצה נחמדה וסימפטית בליגה השנייה.
מתנצל על הסקפטיות, אך במידה ובכל זאת ייצלח מהלך כזה של הקמת ארגון אוהדים שיהיה שותף לניהול המועדון אשמח לתרום למהלך כזה כמה שאוכל.

אלון לי יש סיבה כפולה להיות יותר סקפטי מימך ולמרות אני מאמין באנשים,אני מאמין ביכולות של אנשים,אני מאמין שכשאנשים מעורבים ונותנים להם אפשרות להשפיע הם מכניסים יד לכיס(כל 1 על פי יכולתו).
ואז אתה הקבוצה המעודדת ביותר,כי זה שלך
ואתה ההגון ביותר,כי אתה לא מוכן שחלק מימך יתנהגו בדרך נלוזה ויפגעו במועדון
ואתה הופך להיות סקאוט בכל חור בארץ ומעביר שמות למי שאחראי
וכל בזבוז מיותר הוא מימך,אז אתה דואג שבעתיים
ואין אוכלי חינם ואין מתנות חינם ואין ציפיות למה שאין יכולות.
זה ווין ווין במידה וזה נבנה נכון מתנהל נכון מקבל גיבוי מאלו שיכולים לגבות פיננסית.
.ואז נשארת בעית חוב העבר ואותו אתה מעביר לפתרון יצירתי של רשת העיר תוך כדי החזר קבוע ומסודר מהתקציב השוטף,כך שאין בעיה של כספי ציבור.
The following 1 user Likes אייל ס's post:
תומר חרוב (0808-0505-2015201520152015)
08-May-2015, 17:11 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 08-May-2015 על ידי 17:12 amir.)
הודעה: #13
(08-May-2015 16:46)אלון כתב:  קבוצה שמנוהלת ע״י אוהדים זה סקסי ורומנטי אך בפועל כמעט בלתי ניתן לביצוע. יפו קטמון ועכשיו הפועל רובי שפירא מנסים, אף אחד מהם לא ממש הצליח. בכדורגל של היום צריך כסף ומה שיותר ובשביל זה צריך בעל בית אמיד אשר רצוי שיהיה גם סבלני ובעל כישורי ניהול. תפקידם של האוהדים הוא להגיע לתמוך להביע דעה ולקנות כמה שיותר מנויים וכרטיסים. כיום,זהו המודל (לצערי) של קבוצת כדורגל מצליחה. ניהול ע״י עמותת אוהדים או משהו בסגנון יכול להביא אותנו למקסימום קבוצה נחמדה וסימפטית בליגה השנייה.

קבוצה שמנוהלת ע״י אוהדים זה סקסי ורומנטי אך בפועל כמעט בלתי ניתן לביצוע. יפו קטמון ועכשיו הפועל רובי שפירא מנסים, אף אחד מהם לא ממש הצליח. בכדורגל של היום צריך כסף ומה שיותר ובשביל זה צריך בעל בית אמיד אשר רצוי שיהיה גם סבלני ובעל כישורי ניהול. תפקידם של האוהדים הוא להגיע לתמוך להביע דעה ולקנות כמה שיותר מנויים וכרטיסים. כיום,זהו המודל (לצערי) של קבוצת כדורגל מצליחה. ניהול ע״י עמותת אוהדים או משהו בסגנון יכול להביא אותנו למקסימום קבוצה נחמדה וסימפטית בליגה השנייה.

[/quote]
[/quote]עצמאות בספורט
כדורסל כללי24/04/2015
מאת תומר חבז| מיזמי האוהדים השונים שקמו במהלך השנים האחרונות מוכיחים כי המושג "עצמאות" יכול לבוא לידי ביטוי גם במגרשי הספורט.

בתאריך ה' באייר תש"ח הכריז דוד בן גוריון בגאון על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל ושם קץ לגלות ולדיכוי שחוו היהודים. בן גוריון הגשים את חלום העם, לחיות יחד תחת מאפיינים משותפים ותחת ריבונות אחת, תוך כדי אמונה משותפת. 67 שנים בדיוק חלפו וגם אוהדי הספורט הישראלי, הגיעו להבנה שגם הם יכולים לשנות, להקים וליצור, שהמושג עצמאות כבר לא מושג אוטופי, אלא כזה המאפשר להם להקים קבוצה משלהם, עם ערכים שכל האוהדים מקבלים. זהו סיפורם של שניים מהמועדונים הותיקים והמפוארים שבספורט הישראלי, אשר אוהדיהם החליטו: עצמאות היא לא מילה גסה.

בתאריך 25.7.2007 עלו הדחפורים על אולם אוסישקין המיתולוגי ומועדון הכדורסל של הפועל תל אביב עמד בפני פירוק. רגע לאחר מכן קם "דוד בן גוריון התל אביבי", הלוא הוא אורי שלף עם הצעה: הקמת קבוצה המנוהלת ע"י אוהדיה שתהווה את הבסיס לחזרתה של הפועל תל אביב לליגת העל תחת ניהול תקין וראוי. כמה חודשים לאחר מכן גם אוהדי הפועל ירושלים בכדורגל, שראו את השתלטותם של יוסי סאסי וויקטור יונה על קבוצתם, החליטו לא לעמוד עוד מנגד אלא לצאת למלחמה כדי להוליד מחדש את הפועל ירושלים . בשלב הראשון הוקמה הפועל קטמון, כשבשלב השני המטרה היא להחזיר את הפועל ירושלים לידיים שלהם.

כ-1850 חברי עמותה קיימים כיום בהפועל תל אביב ומגשימים את החלום של כל אוהד ספורט: להיות מעורב בנעשה בקבוצתו ולהשפיע בעצמו על ההתנהלות. כל אוהד משלם דמי חבר של 400 ש"ח מדי שנה כדי לקבל קדימות לכרטיסים והנחות על מוצרים. כמו כן, מקנה החברות במועדון אפשרןת להיבחר לראשות העמותה או לכהן בתפקידים שונים בה, בבחירות שנערכות כל שנתיים . גם הפן הקהילתי לא נשכח, וכל אוהד מחויב לתרום מזמנו גם לקהילה.

11159456_10152881574057362_5531577150125326411_n
צילום: מועדון הכדורסל הפועל תל אביב דף הפייסבוק הרשמי.

הפרויקט החל כבר לפני 8 שנים אי שם בליגה ב' מחוז דן והמטרות שסומנו היו: החזרת הקבוצה לליגת העל ואיחוד עם הקבוצה המקורית, בנוסף כמובן להקמת אולם ביתי בתל אביב שיהווה את התחליף הראוי לאולם אוסישקין המיתולוגי. ההצלחה הייתה מהירה, כשתוך 3 שנים עלתה הקבוצה 3 ליגות והגיעה עד לליגת הלאומית. בעונת המשחקים 2009-2010 נרשם ההישג המשמעותי הראשון של המועדון, כשקיבל לידיו את הזכויות על קבוצת הפועל תל אביב המקורית שהתפרקה, כששם הקבוצה חזר להיות הפועל תל אביב. כעבור 3 שנים נוספות, חזרה הפועל לליגת העל, חזרה לנצח בדרבי ואוהדי הפועל ידעו שמה שנשאר כדי להשלים באופן מלא את "מגילת העצמאות נוסח הפועל תל אביב" הוא אולם חדש. ב-4 בינואר 2015, פחות מ-8 שנים מאז החלטתם של אלפי אוהדים עם חלום להקים קבוצה משלהם, הפך החלום למציאות.

בהפועל קטמון הבינו שאם בתל אביב יכולים אז גם בירושלים אפשר. גם כאן הקימו עמותה שמטרתה ליצור איחוד עם הקבוצה המקורית, עמותה עם ערכים חברתיים של שוויון ואחווה, ללא קשר לדת, מין וגזע. תחילה, הוקמה קבוצה משותפת בין האוהדים של הפועל ירושלים לקבוצת הפועל מבשרת ציון. לאחר שנתיים ואי הצלחה במו"מ לרכישת הקבוצה המקורית, "הפועל ירושלים", הוחלט על שינוי בתהליך, הקמת מועדון חדש שיהיה שייך רק לעיר ולאוהדים בשם "הפועל קטמון ירושלים". המועדון נרשם בליגה ג' תחת השם "היוזמה החברתית" וכבר כעבור 5 שנים, עם תחילת עונת המשחקים 2013-2014 נסגר המעגל שהקבוצה גברה במשחק הדרבי על הקבוצה המקורית.

בירושלים חרטו על דגלם כאמור לטפח את הפן החברתי, שבין היתר עסקו בעזרה לשכבות החלשות, לימוד עברית של עולים חדשים ופרויקט הדגל "ליגת השכונות": טורניר שנערך אחת לחודש בשילוב של ערבים ויהודים ומביא לידי ביטוי את הפלורליזם של המועדון. שתי הקבוצות הללו ועוד כמה קבוצות צעירות כמו בית"ר נורדיה והפועל רובי שפירא מוכיחות לנו מדי שבוע את המשפט "אם תרצו אין זו אגדה". הקמת קבוצת אוהדים כיום היא לא משימה בלתי אפשרית. כל אוהד ספורט בישראל יכול להיות "דוד בן גוריון" בקבוצה הפרטית שלו או לפחות אורי שלף.

אורי שלף זל הוא המודל מחפשים את בן גוריון שלנו.

אין אחד אשר יבין את סוד האושר.
08-May-2015, 17:25 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 08-May-2015 על ידי 17:30 אלון.)
הודעה: #14
הקמת ארגון אוהדים רציני!
מתנצל אמיר אך לא קראית את כל הכתבה. אני משער שנתת את הדוגמא של הפועל ת״א כדורסל. בכדורסל הסיפור שונה מכיוון שהתקציבים שם הם כמו של קבוצת כדורגל בליגה השנייה. לא רואה איך הפועל ת״א כדורגל יכולה להתנהל במודל זה...

(08-May-2015 16:56)אייל ס כתב:  

אלון לי יש סיבה כפולה להיות יותר סקפטי מימך ולמרות אני מאמין באנשים,אני מאמין ביכולות של אנשים,אני מאמין שכשאנשים מעורבים ונותנים להם אפשרות להשפיע הם מכניסים יד לכיס(כל 1 על פי יכולתו).
ואז אתה הקבוצה המעודדת ביותר,כי זה שלך
ואתה ההגון ביותר,כי אתה לא מוכן שחלק מימך יתנהגו בדרך נלוזה ויפגעו במועדון
ואתה הופך להיות סקאוט בכל חור בארץ ומעביר שמות למי שאחראי
וכל בזבוז מיותר הוא מימך,אז אתה דואג שבעתיים
ואין אוכלי חינם ואין מתנות חינם ואין ציפיות למה שאין יכולות.
זה ווין ווין במידה וזה נבנה נכון מתנהל נכון מקבל גיבוי מאלו שיכולים לגבות פיננסית.
.ואז נשארת בעית חוב העבר ואותו אתה מעביר לפתרון יצירתי של רשת העיר תוך כדי החזר קבוע ומסודר מהתקציב השוטף,כך שאין בעיה של כספי ציבור.

זה יפה בתיאוריה אך קשה במציאות, אישית לא רואה איך זה מצליח.
לדעתי, את מירב המאמצים צריכים להשקיע במציאת בעל בית רציני כמו שבזמנו מכבי ת״א עשו.

08-May-2015, 18:15
הודעה: #15
אלון,אין מי שיחפש!
בזמנו היתה כתובת להאשמות,קובי וגיל,היום גם הם אינם ולכן האוהדים נשארו הכתובת היחידה וזה זמנם לקחת אחריות לתקופת ניסיון ולאחר מכן לבנות מבנה שיוכל בעתיד לצרף לתוכו איש עסקים רציני,דגש על רציני.
08-May-2015, 18:36 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 08-May-2015 על ידי 18:36 אני gad.)
הודעה: #16
אף אחד לא חושב באמת שארגון אוהדים כלשהו יקח 100 אחוז מהבעלות ויעמיד תקציבים של ליגת העל בעשור הקרוב.
בואו ניהיה ראלים גם. אבל נתחיל ב 5% וננסה להתקדם משם.

למרות שהזמן דוחק, וצריך עכשיו כסף .

אגב שמעתי עם בחור ב 90 FMבשם .... גולדברג או משהו כזה , שאמר שבקרוב תתקיים פגישה של מספר אוהדים.

מפגר ולא אופטימי.
08-May-2015, 18:42
הודעה: #17
(08-May-2015 18:36)אני gad כתב:  אף אחד לא חושב באמת שארגון אוהדים כלשהו יקח 100 אחוז מהבעלות ויעמיד תקציבים של ליגת העל בעשור הקרוב.
בואו ניהיה ראלים גם. אבל נתחיל ב 5% וננסה להתקדם משם.

למרות שהזמן דוחק, וצריך עכשיו כסף .

אגב שמעתי עם בחור ב 90 FMבשם .... גולדברג או משהו כזה , שאמר שבקרוב תתקיים פגישה של מספר אוהדים.

אני מסכים. צריך להתחיל ממקום כלשהו. ככל שמתארגן מהלך שכזה חשוב לדעת עליו, כדי לתמוך בו.
08-May-2015, 20:04
הודעה: #18
אף קבוצת אוהדים לא יכולה להחזיק קבוצה בליגה מקצוענית!!!
מה שכן אפשר , זה להקים ארגון אוהדים עם חברות שנתית , לדוגמא בעלות של 200 ש״ח לשנה (תורמים שירצו לתרום סכומים גדולים יותר יתקבלו בברכה),הנציגים שינהלו את הארגון ידאגו להטבות למשלמי החברות (הטבות שיכולות להגיע לאלפי שקלים,בעסקים מענפים שונים) כך האוהדים יהנו מהטבות , והארגון יצבור סכומים גדולים בקופה.
לאחר צבירת סכום נורמלי , וכמות חברים גדולה , יהיה אפשר להתחיל להיות מעורבים באחוזים קטנים בניהול הקבוצה.
כמובן שאחד המטרות הראשונות זה לגייס כמה אנשי עסקים שיזרימו לארגון סכומים נכבדים.
אף בעלים לא יוכל למנוע מארגון כזה לומר את דברו.
08-May-2015, 20:24
הודעה: #19
(08-May-2015 20:04)Shaul כתב:  אף קבוצת אוהדים לא יכולה להחזיק קבוצה בליגה מקצוענית!!!
מה שכן אפשר , זה להקים ארגון אוהדים עם חברות שנתית , לדוגמא בעלות של 200 ש״ח לשנה (תורמים שירצו לתרום סכומים גדולים יותר יתקבלו בברכה),הנציגים שינהלו את הארגון ידאגו להטבות למשלמי החברות (הטבות שיכולות להגיע לאלפי שקלים,בעסקים מענפים שונים) כך האוהדים יהנו מהטבות , והארגון יצבור סכומים גדולים בקופה.
לאחר צבירת סכום נורמלי , וכמות חברים גדולה , יהיה אפשר להתחיל להיות מעורבים באחוזים קטנים בניהול הקבוצה.
כמובן שאחד המטרות הראשונות זה לגייס כמה אנשי עסקים שיזרימו לארגון סכומים נכבדים.
אף בעלים לא יוכל למנוע מארגון כזה לומר את דברו.

אתה מפספס,איש לא מצפה שאוהדים יחזיקו ממיסי חבר מועדון.
אוהדים יכולים להגדיל דרמטית את התקבולים ממנויים ומכרטיסים
אוהדים יכולים ליצור אווירה שתגרום לאוהדים בעלי ממון לפתוח ת'כיס
אוהדים יכולים לבצע חלק גדול מהתפקידים במועדון כשחקני נשמה שיהיה הערך המוסף
ובשלב זה של חיינו ללא בעלים רציני,אין סיבה בעולם שארגון האוהדים לא יהיה בעל חלק מרכזי בבעלות וקבלת ההחלטות במועדון.
08-May-2015, 20:28 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 08-May-2015 על ידי 20:31 עידן444.)
הודעה: #20
http://www.globes.co.il/news/article.asp...1001034412

מעניין...
האמת שמכבי נתניה לא נמצאת ברשימה... קצת מוזר...

בעצם לא מופיעה בטבלה אבל בתוך המלל מצאתי-
שימו לב!
"ומה עם נתניה? עיר של ספורט? העירייה לא באמת מאמינה בסלוגן הזה - והיא מעבירה לקבוצות והאגודות 4.8 מיליון שקל ("זאת לצד מגוון מתקני ספורט איכותיים שהעירייה מעמידה לרשות האגודות בתעריף מיוחד"), כאשר קבוצת הדגל מכבי נתניה קיבלה 1.35 מיליון שקל".
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 1 אורחים