שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
חלון העברות ינואר מי יבוא מי יעזוב
03-Jan-2018, 15:11
הודעה: #54
RE: חלון העברות ינואר מי יבוא מי יעזוב
(03-Jan-2018 14:23)אופיר34 כתב:  
(02-Jan-2018 12:28)עידן444 כתב:  
(02-Jan-2018 11:49)amir כתב:  למרות שהשער לא שלו ללא ספק מגיע לריבירו עוד הזדמנויות לא שיחק מספיק וחבל.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

כל עוד הצוות המקצועי דוגל רק בשיטת משחק אחת ריביירו לא יקבל צאנס אמיתי בעמדה היחידה שבה הוא יכול לפרוח- כקיצוני.

חייב להגיד שמאוד לא אהבתי את ההתבטאות של סלובו ״יש משחקים שאתה מבין מהרגע הראשון שהם לא שלך ואין מה לעשות רק לחכות שייגמר״.
זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת לשמוע משפט כזה ממאמן שנחשב מהטובים בארץ(טופ 3 לטעמי).
מאמן חייב שתהיה לו תוכנית מגרה. אני מקווה שזה סתם היה ביטוי לא מוצלח ומקווה שגם אם הוא באמת חושב כך- שברדה חשב אחרת.
עם גישה כזו ברק בכר לא היה זוכה באליפות הראשונה שלו. ב״ש נתקעה לא פעם, ידעה לשנות מערכים ולנצח משחקים שבלי לשנות שיטה הם היו משחקים עד למחרת ולא מגיעים למצב.
יצרת חלק קדמי מאוד מגוון ושאפו לך על זה.
יש לך שחקן ורסטילי כמו קוגבנייה. יש לך אופציה לשחק עם 9 קלאסי ובלי 9 קלאסי. יש לך אופציה לשחק עם שני 9 כמו נגד מכבי ת״א בסיבוב הקודם.
למה אתה מקובע על שיטה שקל מאוד להתמודד איתה? על שיטה שמדגישה את זה שהמגינים שלך לא עילויים?

נגד רעננה ראית איך בחילוף אחד(ריביירו במקום אולסק) פתחת את כל המשחק ופתאום התקפה רדפה התקפה.
פתאום יש לך שחקן אגף קלאסי בשמאל.
יכלת להכניס את ויקי ואז גם היה לך שחקן אגף מצד ימין.
יש לך אופציה גם להזיז את חגי לאמצע ולשחק עם שלושה בלמים.
יש לך ים אפשרויות לנסות לשחרר משחק תקוע כי באמת בנית יופי של סגל!
קבעון בכדורגל זה משהו שמתאים לשנות ה 90... היום אתה חייב גמישות מחשבתית. גמישות מחשבתית של מאמן יכולה לעשות את כל ההבדל בין קבוצת מרכז טבלה לקבוצה שנאבקת על האליפות. בטח בעונה כזו שיש שם קבוצות כמו הפועל חיפה ובית״ר שממש לא יותר טובות וב״ש שהעייפות והשובע שם ניכר... וזה לא שמכבי ת״א זה משהו לרוץ לספר לחברה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אז בתור "הדובר של אייל" (לידיעתך אייל, זה התווית החדשה שהודבקה לי לאחרונה...) רציתי כבר מזמן להגיב בנושא הנ"ל.

כמה דברים.
קודם כל לגבי שיטת המשחק - מאד קל ונוח לבוא ולייעץ בכל פעם שהקבוצה מציגה משחק קצת פחות טוב, להיות ורסטילים יותר ולשנות שיטה ומערכים תוך כדי תנועה. אז קודם כל ,בוא תספרו לי איזה קבוצה אתם מכירים בארץ ,מלבד ב"ש, שמשנה את סגנון משחקה תוך כדי משחק. ראיתי כמעט את כל קבוצות החלק העליון כמה פעמים ולא ראיתי שום קבוצה (שוב מלבד ב"ש) שמשנה את סגנונה תוך כדי תנועה.

הפועל חיפה סוגרת יפה, מחכה בד"כ בחצי שלה ועובדת בעיקר על התקפות מעבר קטלניות בעיקר מהאגפים.
בני יהודה כנ"ל.
מכבי ת"א לוחצת בד"כ מאד גבוה, שולטת ברב המשחקים במרכז המגרש ומאיימת הרבה מאד על השער.
בית"ר ירושליים גם פחות מחזיקה בכדור ויותר חיה על מתפרצות והרבה בעיטות ואיומים על השער.
ב"ש היא באמת הבודדה שמגוונת תוך כדי משחק ופתאום יכולה לעבור ל 3 בלמים, לשחק על האגפים וכו' וכו'.

לא קונה את הקטע הזה "שלומדים אותנו". לומדים גם את הפועל חיפה ומכבי ת"א ובית"ר ועדיין מאד מתקשים איתם. אם אתה רץ עם שיטה ומיישם אותה בצורה יעילה לא יעזור לאף אחד כמה תלמד אותה.
מעבר לזה, כן, כדי לשנות סגנון ומערך בצורה שוטפת, מעבר למיומנות ,תיאום ורמת אימון גבוהה, אתה צריך בעיקר סגל עמוק עם שחקנים ברמה גבוהה הן ב 11 והן על הספסל (מה שקורה בב"ש) ועם כל הכבוד ,אם אנחנו היינו מנסים לשנות ל 3 בלמים לדוגמא עם שני מגינים שתוקפים מהאגפים אני מתקשה להאמין שזה היה מצליח לנו.

וגם לגבי החילופים אותו כנ"ל - לפעמים מנסים לייצר שינוי במשחק שנתקע (כמו מול רעננה) ומשתמשים בכלים הקיימים על הספסל, ומה לעשות שכרגע שרם הוא האופציה היחידה בהתקפה ,אז נותנים לו את הצ'אנס על חשבון התשע שמתופקד כרגע על המגרש. לפעמים זה אפילו מצליח (ראו עכו) . וד"א זה לא אומר ששרם מאד מאכזב ולא מתאים לרמה.
הביקורת שלי היא יותר לגבי שחקנים שמתעקשים עליהם (מי אמר ערן לוי...) למרות שכולנו רואים שבשלב מסוים הם יותר מפריעים מעוזרים.

ולגבי מה שסלובו אמר - זה באמת לא מציק לי. מה עדיף שיעביר את המסרים הרגילים של מאמנים אחרי הפסד ?
יותר מציק לי האימרות שלו שמתייחסות לעתידו במועדון מאשר האימרות הנ"ל.

נגד רעננה שרם החליף את ערן לוי ולא את קייטה . להערכתי החילוף של קייטה שבוצע אחרון עי קוסטה בא לתקן את הטעות בחילוף הראשון.
דרך אגב מה שאמרת לגבי החלפת שיטת המשחק לא מהווה תירוץ. זה שאחרים לא עושים לא אומר שאתה לא צריך לעשות. למעשה מאז המחצית הראשונה נגד מכבי חיפה , זו לא אותה מכבי נתניה. משהו השתנה, ואני די מסכים שהבינו שפשוט צריך לסגור את האמצע וללחוץ גבוה. מכבי חיפה אשקלון בני יהודה ורעננה הוציאו מאיתנו נק בדיוק כך כשלמעשה לא היינו טובים מהיריב שציינתי באף משחק. האם קייטה מופעל ? לא. סבע וערן לא משתפים אותו וזה מורגש. אם מישהו כבר עושה את זה זה רק אביב. האם יש לנו משחק אגפים ? גם לא ,זה מגיע רק מכחלון. אז מה שנשאר זה עוד ועוד בסגנון ברצלונה הכנסות כדורים פנימה של אביב ועלי בעיקר ודרך האמצע בתקווה לאיזה דאבל פס או 1:1 של סבע. לכן אני טוען שהקבוצה חייבת ללמוד לגוון את שיטת המשחק שלה וחייבת שחקני אגף. בסופו של יום משחק אגפים כשעושים אותו נכון מפרק כל הגנה ורצוי שיהיה לנו בארגז הכלים שחקן שיודע לעשות את זה .

מרקו רויס - לא מילה גסה !
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
The following 1 user Likes טל.מ's post:
עידן444 (0303-0101-2018201820182018)
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

הודעות באשכול זה
RE: חלון העברות ינואר מי יבוא מי יעזוב - טל.מ - 03-Jan-2018 15:11

קפיצה לפורום: