שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
סלובו מחפש עוד חלוץ שובר שוויון - אין כאלו ישראלים
03-Sep-2016, 2:33 (הודעה זו נערכה לאחרונה: 03-Sep-2016 על ידי 2:33 אביתר לנג.)
הודעה: #96
RE: סלובו מחפש עוד חלוץ שובר שוויון - אין כאלו ישראלים
טוב קראתי כאן את הדיון המעמיק ואני אתן את שני הסנט שלי בעניין:

ראשית, אין שום סיכוי שיגיע חלוץ ישראלי "שובר שוויון", זה לא קיים וגם כאלו שהיו פוטנציאלים להגיע, פסלו את זה על הסף ( למשל, עמאשה).

השאלה שצריכה להישאל, היא מה אנחנו בכלל מחפשים, מה אנחנו צריכים, והתשובה האמת היא חדה, צחה וברורה: אנחנו מחפשים חלוץ שמשחק באמצע וניחן במהירות אדירה, כאשר המהירות היא הפקטור המרכזי בכל העניין.
לצד סגנון המשחק של ערן ודיא, חייבים חלוץ שיגיח מן האגף החלש, או הנגדי, ויעשה את הכניסה עם הפנים לשער ועם המהירות שלו, בדיוק כמו שעשה קאיודה בזמנו.
במאמר מוסגר, אתייחס לעניין רועי דיין שיכול להיות ה"אקסברד" של אותה עונה - הוא גם אותו סגנון בדיוק. עולה מהספסל, תופר תגולים ומביא פרודוקציה גדולה.

ברגע שמבינים שצריך סגנון שחקן מאד ברור וספציפי, צריך לגשת לרמה הבאה - זהות השחקן.
כפי שציינתי בפתיח, אין אף ישראלי "בכיר" עם קילומטראז' שאפשר לפתות אותו בהרבה כסף שעומד בהגדרה הספציפית הזאת, ולכן נותרנו עם שתי אופציות:

1. הבאת ישראלי צעיר שיוכל גם לשבת על הספסל וגם לפתוח בהרכב.
2. החלפתו של דידייה קוגבניה בזר אחר.

ועכשיו בואו ונפרוט ונדבר על כל אחת מהאפשרויות שנשארנו איתן:

1. לגבי ישראלי צעיר, יש שחקן שבדיוק, אבל בדיוק עונה להגדרה הזאת ושמו עידן שמש, שחקן צעיר בן 26 ששוחרר ממכבי פתח-תקווה, מהיר במיוחד ועושה בדיוק את התנועה שערן ודיע צריכים מהחלוץ לעשות. אין כרגע שום אופציה דומה אחרת בשוק. כלום. נאדה.
מעבר לכך, הבאת שחקן צעיר ורעב יכולה לגרום להרבה שחקנים אחרים לעבוד וגם יכול לקבל את הספסול כשצריך, אבל אנחנו חייבים מישהו שלא יהיה צריך לספסל אותו, אלא יפתח בהרכב ויתן את מה שחסר.

2. הגענו לאפשרות המעניינית והמורכבת - שחרור קוגבניה. אני טוען שזאת אופציה לא פשוטה, אבל אין מנוס מלבצע אותה ויפה שעה קודם ואני אסביר:
קוגבניה שחקן לא רע בכלל, ממש לא רע, אבל הוא לא מתאים לסגנון שצריכה הקבוצה ( במערך 4-3-3 הנוכחי). ההנחה של הצוות המקצועי היא שלצד ערן ודיא בשלישיה הקידמית, השניים האחרונים לא עושים הגנה ודידייה עוזר לקישור ומשחק נסוג, מה שמביא אמנם פאן של אחריות, אבל הוויכוח שלי עם הצוות המקצועי הוא שבמערך שלושה קשרים לא צריך שהחלוץ מטרה יעשה עבודה, בשביל מה יש 3 אחורים ?!

בכל מקרה, בואו נפנטז לרגע שהבאנו ישראל "שובר שוויון". WELCOME ערן זהבי. במקום מי הוא ישחק ?! על חשבון מי הוא ישחק במערך הנוכחי ? על חשבונו של קוגבניה כמובן, אין פה משהו אחר שערן ודיא בריאים.....
לכן, אם מראש אתה מכיר בעניין הצפוי הזה, אין מה ללכת ולחפש ישראלי ממורמר שיירד לליגה שניה ולגרום לכך שגם הזר שלך יישב ממורמר על הספסל, ועדיף להביא חלוץ זר ( וכבר הוצעו כמה...) שיבוא לתת בדיוק את האלמנט שצריך בחוד ההתקפה.
אין מה להחזיק על הספסל זר, זה לא יתן כלום ושום דבר, כמו כן להמשיך עד ינואר בקונספציה הנוכחית, זה לדעתי משהו שיש בו מן הפוטנציאל למשוך לקבוצה את החולצה מאחורה.....וחבל.
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

הודעות באשכול זה
RE: סלובו מחפש עוד חלוץ שובר שוויון - אין כאלו ישראלים - אביתר לנג - 03-Sep-2016 2:33

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 9 אורחים