שלח תגובה 

דירוג האשכול:
  • 0 הצבעות - 0 ממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
רשימה: מכל הבא ליד 2
24-Oct-2016, 14:00
הודעה: #1
רשימה: מכל הבא ליד 2
שלושה פנדלים נפסקו במשחקיה של קבוצתנו בעונה זו. שניים לזכותה ושניהם במח' השני נגד הפועל עכו, ואחד לחובתה וזאת במח' הרביעי נגד הפועל ר"ג. כל שלוש פסיקות אלו היו מוצדקות. ידוע שהשניים לזכותנו נוצלו כראוי, ולמזלנו דוקא זה שנגדנו הוחמץ. דין גל הצליח לצפות את כיוון הבעיטה ולהדוף את הכדור, וזה עושה אותו לגיבור הנצחון על היריבה מעיר הגנים.

אי פסיקה מחוייבת המציאות לפנדל היא שגיאת השיפוט השנייה בשכיחותה. הראשונה במעלה היא פסיקה לנבדל שלא היה ולא נברא. לותיקים יחסית בקרבנו זכור "הדרבי של ישראל כהן" בדרבי החיפאי מפברואר 2002, כאשר הבלם של הפועל ביצע בחמש הדקות האחרונות (לא כולל התוספת) כארבע הכשלות גסות על ג'באני רוסו בטרם הצביע השופט על הנקודה הלבנה. הזדמן לי לאחרונה לשמוע ממאן דהו ששופט המשחק, ערן פרוסט, לא פסק במחצית הראשונה פנדל מחוייב המציאות לזכות הקבוצה שבאדום - שחור, ולפיכך, כדי ל"אזן", הוא נמנע מלפסוק לחובתה עד שישראל כהן ממש לא הותיר לו ברירה. אבל קורה גם ההיפך, ואפילו לזכותנו. מקרה כזה אירע בעונת 13/14, במשחקה של קבוצתנו נגד הפועל אשקלון. במהלך המשחק חתך שחקן יריבה זו בריצה את קו ה-16, ותוך כדי פעולה זו נגע בכדור בידו. עתה כבר לא זכור לי אם ריצתו הייתה מחוץ לרחבה אל תוכה או להיפך, אולם אין ספק שבמהלך מעשה הנגיעה הוא היה מחוצה לה. המיאוץ שלו יצר אפקט אופטי מטעה שעורר את הרושם שהנגיעה הייתה בתוך הרחבה, ואכן השופט הורה על הנקודה הלבנה כשבכך הוא מעניק לנו מתנה בלתי צפוייה.

איזכור אירוע הזה מביא אותי להתייחס לכך שכבר מזמן אני גורס שיש להנהיג אלקטרוניזציה של השיפוט. יש הסבורים שזה ישתק את הרצף של המשחק. שהמשחק ייקטע מדי דקת פעילות לכמחצית הדקה של בירורים. לא מיניה ולא מקצתיה. יסוד חשוב בדרך זו, לשיטתי, הוא הרעיון שהפסיקה לא תתקבל ע"י השופט שעל כר הדשא. יהיה זה שופט הממוקם נוכח מוניטור באתר אחר בכלל, שאודות החלטתו מתעדכן עמיתו שעל כר הדשא באמצעות אוזנייה. השופט הרחוק לא יפסוק בכל כדור חוץ בעל חשיבות טפלה, אלא אך ורק בעניינים קריטיים כפי שהוא ימצא לנכון. מעלה נוספת לכך היא שמהשופט הקרוב ניטלות סמכויות רבות משקל, וזה ישחרר אותו מהיסוס, למשל, מפסיקת פנדל לחובת הקבוצה הביתית. לשופט הרחוק, שלא נתון בתוך הקדרה הרותחת, לא תהיה שום בעייה כזו. הצעה מעניינת ששמעתי היא שלכל מאמן תינתנה שתי אפשרויות בכל מחצית לדרוש בדיקה במוניטור. גם זו אפשרות מצויינת, ולמעשה כל שינוי שייעשה יתקבל בברכה. מתי יבינו פרנסי הכדורגל שככה כבר אי אפשר להמשיך?

הכותרת לסידרת רשימות זו – "מכל הבא ליד" - מלמדת שהיא אמורה לעסוק בכל מיני נושאים הפוקדים באקראי את שרעפיי, אלא שעתה, לאחר משהו שראיתי במשחק נגד עירוני נשר, אינני יכול שלא להידרש לאקטואליה. במשחק הנ"ל, לאחר כ-20 דקות של יכולת דלה מצד שחקנינו, החלו שריקות מחאה של אנשי מחננו יחד עם הקריאה הידועה "כל הקבוצה להתעורר". דבר דומה לא קרה נגד הפועל פ"ת, למשל, במחזור הראשון. אני סבור שאני מאבחן כראוי מה קורה כאן: הפועל פ"ת היא מותג מהולל ומעוטר, עם שש אליפויות ושחקני ענק כסטלמך, רצבי, קופמן, ויסוקר, רוזנטל, רמלר, ניר לוין, קקון, זנדברג ועוד. נגד המותג הזה, אליו מתלווה הד רועם, טבעי, לכאורה, להתקשות. עירוני נשר, מנגד, נתפסת כמשהו אחר בתכלית: קבוצה אלמונית שצצה לפתע משום מקום ועם ייחוס דל קלוריות. "מי הם בכלל?" חושב לעצמו איש מחננו הממוצע. "צריך להשחיל להם בלי בעיות שלישייה עד ההפסקה ובמחצית השנייה להוסיף רביעייה (ואז, בנדיבותנו, לאפשר להם שער כבוד)". אז זהו שזה לא עובד ככה. לעתים מזדמן לי לשמוע ש"לקבוצה זו ו/או זו אין זכות להיות בליגת העל כשקבוצה כמו זו ו/או זו נמצאת בליגה הלאומית (עשוי להיאמר על הפועל רעננה ועירוני ק"ש מכאן, ועל הפועל פ"ת ומכבי נתניה מכאן). על כך אני משיב "את/ה יודע/ת למי מגיע להיות בליגת העל? למי שבליגת העל. ולמי מגיע להיות בלאומית? למי שבלאומית. ולמי בליגה א'? למי שבליגה א' וכו'. כל קבוצה, מאליה, כבר נמצאת, לטוב ולרע, בליגה בה מגיע לה להיות". המשמעות לגבי עירוני נשר היא שאם קבוצה זו משתייכת לליגה הלאומית אז יש לשחקניה יכולת של ליגה זו, ושייתכן בהחלט שבהתמודדות נגדם הם יכבידו עליך. ולא זו בלבד, אלא שנכון לספטמבר - אוקטובר 2016 מותג אלמוני זה נמצא בכושר טוב יותר מהמותג המהולל שמאם המושבות. תופעה כמכבי אום פאחם של עונת 13/14, דהיינו קבוצה שיכולתה הממשית נופלת בשתי ליגות מהסקציה אליה היא משתייכת, היא משהו נדיר.
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
25-Oct-2016, 2:21
הודעה: #2
RE: רשימה: מכל הבא ליד 2
א) מול מכבי הרצליה נשרק לזכותנו פנדל ודיא סבע החמיץ אותו.
ב) הבוזים והקריאות התעוררות לקבוצה השנה היו לרוב במחצית הראשונה, ובצדק - שיחקנו עד היום עשרה משחקים, ספגנו 7 שערים - כולם במחצית הראשונה! אז פעם אחת זה היה שער שיוויון (מול רמה"ש בגביע הטוטו) אבל בשאר הפעמים זה גרם לנו להיות בפיגור ולקבוצה שמולנו להתבנקר (חוץ מנשר שלא עשו את זה). וכן לדעתי יש קבוצות שצריכים להשחיל להם שלישיה בלי בעיה (נצרת עילית למשל.. לא ניצחה אף משחק בליגה עד הנצחון היום מול קטמון, עם מאמנם החדש עידן בראון)
מצא את כל ההודעות של משתמש זה
Like Post צטט הודעה זו בתגובה
שלח תגובה 

[-]
Share/Bookmark (Show All)
Facebook Twitter

קפיצה לפורום:

משתמשים שצופים באשכול זה: 1 אורחים