מכבי נתניה
קהל נכבד - גירסה להדפסה

+- מכבי נתניה (http://forum.fcmn.co.il)
+-- פורום: הפורום הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי נתניה (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: מדברים כדורגל (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קהל נכבד (/showthread.php?tid=3445)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: קהל נכבד - אופיר34 - 12-Apr-2017 20:48

יומיים ??
שנתיים התכוונת אולי...

RE: קהל נכבד - Shaul - 12-Apr-2017 23:15

לפי התיוגים בפייסבוק יצטרכו לפתוח את המזרחי.

RE: קהל נכבד - אופיר34 - 12-Apr-2017 23:25

לי כבר יש 5 רדומים שהבטיחו להגיע. ובהנחה שכל אחד מהם יביא את החברה שלו כמו שהבטיחו אני עומד לאכלס את כל הדרומי התחתון לבד.... [WINKING FACE]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

מצד שני עם מילה של נתנייתים לא תמיד אפשר ללכת למכולת....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

RE: קהל נכבד - לואיס ראזאק - 13-Apr-2017 5:15

(12-Apr-2017 10:14)עידן444 כתב:  
(12-Apr-2017 3:23)לואיס ראזאק כתב:  תביא תואר ותמלא את משחקי הבית ב-10 אלף "אוהדים".
היה לנו "אוהדים" רבים מאמצע שנות ה-70 עד אמצע\סוף שנות ה-80. והסיבה? מכבי נתניה הייתה הברצלונה של ישראל באותה תקופה ורוכבי הצלחות היו בשפע (נתנייתים ו"תיירים" מבחוץ). מבאס אך הגיע הזמן להבין שלמכבי נתניה מעולם לא באמת היה כל כך הרבה קהל אוהדים, תוציאו את זה מהראש כבר.
מעניין למשל לדעת מה היה ממוצע הקהל שלנו בעונת 1968-69, שנתיים לפני האליפות הראשונה - עונה בה היינו הקבוצה הכי אטרקטיבית בליגה אך עדיין קבוצה נטולת כל קשר לזכייה בתואר כלשהו. אני מטיל ספק שזה עבר את ה-5 אלף איש ממוצע וגם זה בטח רק כי זו הייתה ההצגה היחידה בעיר. וסבבה, זה ללכת כמעט 50 שנה אחורה אבל זה בסיס מסוים שאפשר ללמוד ממנו משהו (אחרי הכל, המועדון היה כבר קיים בשנת 1969 מעל ל-30 שנה - בסיס קהל כבר נבנה עד אז).

מכבי נתניה היא לא מכבי חיפה, מכבי\הפועל ת"א או בית"ר י-ם וגם לא הפועל ב"ש (ב"ש היא פריפריה רצינית ואנחנו לא, נתנייתים רבים יכולים להיות בררנים אם לאהוד את הקבוצה המקומית או ללכת ולבחור בת"א או חיפה).
אם אנחנו מצליחים להביא קרוב ל-3 אלף איש במשחק בית בליגה הלאומית? ראבאק, זה מספר מרשים מאוד ולצפות לעבור נניח את ה5-6 בליגת העל (מוכן להיות לארג' ולומר שבמקסימום אפשרי להגיע ל-7 במצב ונתניה בצמרת ליגת העל ומספקת כדורגל אטרקטיבי... לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב) זו חשיבה לא מציאותית בעליל - תצטרך לקנות אנשים שיבואו למלא את המושבים בכדי להביא יותר מזה.

מה שונה מכבי נתניה של שנות ה 70 וה 80 ממכבי חיפה של שנות ה 90, מאוד אשמח לשמוע...
כמה תושבים היו בנתניה בשנות ה-60 זה גם אשמח לשמוע.
גם אשמח לשמוע כמה היו בעלי מכוניות.
ומה היה מקומה של התקשורת באותה תקופה...
מה זה הקשקוש הזה קהל של טרמפיסטים?
איזה קהל בארץ הוא לא ״קהל של טרמפיסטים״?
גם האגדות האלה על ב״ש...
בב״ש בשנים החשוכות גדלו ההרבה ילדים על אהדה למכבי חיפה ומכבי ת״א כמו בכל מקום אחר. היום כשהקבוצה מצליחה אז הסיכוי פוחת.
היום ילדים בארץ אוהדים את צ׳לסי, ברצלונה וריאל מדריד.
צאו לרחובות(ולא רק בנתניה) ותראו איזו חולצות ילדים לובשים.

בגדול? לא חושב שקיים הבדל עצום, הישראלי המצוי רודף אחרי הצלחות ואוהדים כמונו שהולכים באש ובמים אחרי המועדון שלו זה דבר יחסית נדיר באדמת הקודש.
בכל מקרה, אתה רוצה לומר מכבי חיפה של שנות ה-80 (מבלי לפגוע, שמתי לב שאתה לוקה בכל מה שקשור לזיכרון מספרי) והילך, לא?
בכל אופן, במה שונה מכבי חיפה ממכבי נתניה? די פשוט - התבסס שם קהל גדול ואדיר שבין אם יש הצלחות או לא (ובמקרה של מכבי חיפה הצלחה = אליפות ואך ורק אליפות) הוא מגיע לאצטדיון בהמוניו. מכבי חיפה היא הקבוצה עם ממוצע הקהל הביתי הגדול ביותר בישראל וזאת למרות שמדובר בקבוצה שעבור קהל אוהדיה נותנת כבר כמה עונות גרועות ברצף (שרק יימשך כך!).
לא רואה את מכבי נתניה מצליחה להגיע למצב הקהל שמכבי חיפה בנתה במשך שלושת העשורים האחרונים.

בסוף שנות ה-60 היו לך קרוב ל-70 אלף תושבים בעיר נתניה. אם הסקרנות שלך על האוכלוסייה בסוף שנות ה-60 מתקשרת להווה, אז זה שכיום יש לך מעל ל-200 אלף תושבים לא ממש מצביע על כך שיהיה לך יותר קהל. משום מה, אני מתקשה להאמין שלרוב העולים מצרפת ורוסיה אכפת מכדורגל מקומי...

קהל נכבד - עידן444 - 13-Apr-2017 8:38

א. לא טעיתי- הקהל של מכבי חיפה התעצם וחצה גבולות לכיוון המרכז בשנות ה-90.
ב. אם נתניה עכשיו תזלול תארים במשך שלושה עשורים(והיד עוד נטויה- אפילו בתקופת ״החושך״ הזו של חיפה- היא בעונה שעברה זכתה בגביע- מה שנחשב אצל רבים מאוהדינו הצעירים יותר חלום רטוב) היא תגיע בדיוק לאותו מצב.
מכבי חיפה זו עדיין מכבי חיפה. עדיין יש שם תקציב ענק. עדיין מגיעים לשם השמות הכי נוצצים. עדיין יש גירוי ותקווה כל עונה להיאבק על תארים. אם כבר אתה רוצה תמונה יותר ריאלית תסתכל על הירידה בכמות של אוהדי בית״ר. ככה נראית קבוצה עם קהל עצום לא פחות אבל נטולת שאיפות.
ג. ממליץ לך מידי פעם לבקר באצטדיון. לדעתי תהיה לך תגלית מרעישה. לא תמצא שם רק טריפוליטאים שנמצאים בארץ משנות ה 50 וה 60. תמצא שם גם סשה, איגור ואיליה. וכן, הפוטנציאל בעיר של מעל 200 אלף תושבים גדול מאשר בעיר עם 70 אלף למרות שכפי שאמרתי- המיקום הגאוגרפי בעידן המודרני כבר לא כזה קריטי- אהדה לקבוצה תהיה כפופה לחינוך בבית(וזה תלוי בנו) ולמשיכה הטבעית למצליח- וזה גם יכול להיות לקבוצה אלפי קילומטרים מכאן.
מה שמשך ילדים בכל רחבי הארץ להעריץ את מכנס, לביא ובני לם הוא בדיוק מה שמשך ילדים בכל רחבי הארץ בשנות ה-90 להעריץ את ראובן עטר, אייל ברקוביץ׳ וסרגיי קנדאורוב. פלוס כמובן חשיפה תקשורתית הולכת וגדלה עם השנים.
כל ניסיון לשרטט מציאות אחרת הוא פרי הדימיון שלך- ותרשה לי לתקן את הפתיחה שלך- השמט את המעלה ״עצום״.
אין שום הבדל. שמח שהגענו להסכמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: קהל נכבד - פיליפצ'וק - 13-Apr-2017 11:40

1.מכבי חיפה יוצרת ציפייה כל שנה, מכוונת כל שנה לתארים ומשתדלת להביא את השחקנים האטרקטיביים ביותר, זה מספיק בשביל למכור מנויים ולהביא קהל.
2.בית"ר ירושלים היא מועדון גדול יותר ממכבי נתניה, הביא יותר תארים והישגים מנתניה ב - 30 השנים האחרונות, לא יורד ועולה כמו נתניה ומביא שחקנים יותר אטרקטיביים.

30 השנים האלה יצרו פער גדול בין ארבעת הגדולות לנתניה, פער שבעבר לא היה אבל מה לעשות שנתניה נתקעה והלכה אחורה מתחילת שנות ה- 90 בעוד שהגדולות התקדמו קדימה בפערי ענק. כיום גם ב"ש שעד לא מזמן היתה מועדון דרג ב' כמו נתניה ברחה לה ונדבקת לגדולות והכל זה קודם כל ובראשית כל בגלל כסף, כסף, כסף....

RE: קהל נכבד - לואיס ראזאק - 14-Apr-2017 3:22

(13-Apr-2017 8:38)עידן444 כתב:  א. לא טעיתי- הקהל של מכבי חיפה התעצם וחצה גבולות לכיוון המרכז בשנות ה-90.
ב. אם נתניה עכשיו תזלול תארים במשך שלושה עשורים(והיד עוד נטויה- אפילו בתקופת ״החושך״ הזו של חיפה- היא בעונה שעברה זכתה בגביע- מה שנחשב אצל רבים מאוהדינו הצעירים יותר חלום רטוב) היא תגיע בדיוק לאותו מצב.
מכבי חיפה זו עדיין מכבי חיפה. עדיין יש שם תקציב ענק. עדיין מגיעים לשם השמות הכי נוצצים. עדיין יש גירוי ותקווה כל עונה להיאבק על תארים. אם כבר אתה רוצה תמונה יותר ריאלית תסתכל על הירידה בכמות של אוהדי בית״ר. ככה נראית קבוצה עם קהל עצום לא פחות אבל נטולת שאיפות.
ג. ממליץ לך מידי פעם לבקר באצטדיון. לדעתי תהיה לך תגלית מרעישה. לא תמצא שם רק טריפוליטאים שנמצאים בארץ משנות ה 50 וה 60. תמצא שם גם סשה, איגור ואיליה. וכן, הפוטנציאל בעיר של מעל 200 אלף תושבים גדול מאשר בעיר עם 70 אלף למרות שכפי שאמרתי- המיקום הגאוגרפי בעידן המודרני כבר לא כזה קריטי- אהדה לקבוצה תהיה כפופה לחינוך בבית(וזה תלוי בנו) ולמשיכה הטבעית למצליח- וזה גם יכול להיות לקבוצה אלפי קילומטרים מכאן.
מה שמשך ילדים בכל רחבי הארץ להעריץ את מכנס, לביא ובני לם הוא בדיוק מה שמשך ילדים בכל רחבי הארץ בשנות ה-90 להעריץ את ראובן עטר, אייל ברקוביץ׳ וסרגיי קנדאורוב. פלוס כמובן חשיפה תקשורתית הולכת וגדלה עם השנים.
כל ניסיון לשרטט מציאות אחרת הוא פרי הדימיון שלך- ותרשה לי לתקן את הפתיחה שלך- השמט את המעלה ״עצום״.

לא נראה לי שאתה אי פעם מסוגל להודות בטעות, אבל נעזוב את זה בצד.
הדימיון שלי רחוק מלהיות כל כך מרשים. פשוט מסתכל מה קורה מולי ומנסה לעשות ניתוח פשוט (זה סה"כ ממוצע קהל אוהדי קבוצת כדורגל ולא ניתוח לב פתוח) - בקצרה ולעניין, היה לך קבוצה שהייתה סוג של אימפריה מתחילת שנות ה-70 עד סוף שנות ה-80 שזה פרק זמן מאוד מכובד. בתכלס זה היה אמור להספיק בשביל לבנות בסיס עצום של אוהדים למשך דורות ובפועל? זה פשוט לא קרה. הסיבות הן רבות, אך כנראה שבתכלס נתניה לא נוצצת מספיק כמו שלושת הערים הגדולות בישראל. באסה, אבל זה מה יש.

(13-Apr-2017 11:40)פיליפצוק כתב:  30 השנים האלה יצרו פער גדול בין ארבעת הגדולות לנתניה, פער שבעבר לא היה אבל מה לעשות שנתניה נתקעה והלכה אחורה מתחילת שנות ה- 90 בעוד שהגדולות התקדמו קדימה בפערי ענק. כיום גם ב"ש שעד לא מזמן היתה מועדון דרג ב' כמו נתניה ברחה לה ונדבקת לגדולות והכל זה קודם כל ובראשית כל בגלל כסף, כסף, כסף....

ואז השם הפועל פ"ת נכנס לתמונה.
אני מטיל ספק אדיר שמכבי נתניה הייתה מצליחה להביא כמות קהל זהה לזו של הפועל פ"ת אם היינו במצב בו הם נמצאים בעשור+ האחרון.
מה ההסבר לזה? אין לי ממש מושג, אבל שוב כנראה המיקום הגאוגרפי של העיר נתניה משחק תפקיד.

ולסיכום - הלוואי ויגיע תואר ואיתו האוהדים הרדומים ורוכבי ההצלחות. יעשה לנו רק טוב Smile

RE: קהל נכבד - פיליפצ'וק - 14-Apr-2017 11:45

יש הרבה נק' ממשק בין הפועל פ"ת שנמצאת כיום במצב קשה מאוד לבין מכבי נתניה.
הפועל פ"ת פעם מועדון 4-5 בישראל, מועדון עם תארים, היסטוריה והשולט הבלעדי בעיר פ"ת מביא היום בממוצע קצת יותר מ- 1000 איש למשחק בית.
"המזל" של מכבי נתניה שלא קמה לה אלטרנטיבה בעיר במהלך השנים כמו שקרה בפ"ת.

קהל נכבד - עידן444 - 14-Apr-2017 12:57

(14-Apr-2017 3:22)לואיס ראזאק כתב:  
(13-Apr-2017 8:38)עידן444 כתב:  א. לא טעיתי- הקהל של מכבי חיפה התעצם וחצה גבולות לכיוון המרכז בשנות ה-90.

לא נראה לי שאתה אי פעם מסוגל להודות בטעות, אבל נעזוב את זה בצד.
הדימיון שלי רחוק מלהיות כל כך מרשים. פשוט מסתכל מה קורה מולי ומנסה לעשות ניתוח פשוט (זה סה"כ ממוצע קהל אוהדי קבוצת כדורגל ולא ניתוח לב פתוח) - בקצרה ולעניין, היה לך קבוצה שהייתה סוג של אימפריה מתחילת שנות ה-70 עד סוף שנות ה-80 שזה פרק זמן מאוד מכובד. בתכלס זה היה אמור להספיק בשביל לבנות בסיס עצום של אוהדים למשך דורות ובפועל? זה פשוט לא קרה. הסיבות הן רבות, אך כנראה שבתכלס נתניה לא נוצצת מספיק כמו שלושת הערים הגדולות בישראל. באסה, אבל זה מה יש.

(13-Apr-2017 11:40)פיליפצוק כתב:  30 השנים האלה יצרו פער גדול בין ארבעת הגדולות לנתניה, פער שבעבר לא היה אבל מה לעשות שנתניה נתקעה והלכה אחורה מתחילת שנות ה- 90 בעוד שהגדולות התקדמו קדימה בפערי ענק. כיום גם ב"ש שעד לא מזמן היתה מועדון דרג ב' כמו נתניה ברחה לה ונדבקת לגדולות והכל זה קודם כל ובראשית כל בגלל כסף, כסף, כסף....

ואז השם הפועל פ"ת נכנס לתמונה.
אני מטיל ספק אדיר שמכבי נתניה הייתה מצליחה להביא כמות קהל זהה לזו של הפועל פ"ת אם היינו במצב בו הם נמצאים בעשור+ האחרון.
מה ההסבר לזה? אין לי ממש מושג, אבל שוב כנראה המיקום הגאוגרפי של העיר נתניה משחק תפקיד.

ולסיכום - הלוואי ויגיע תואר ואיתו האוהדים הרדומים ורוכבי ההצלחות. יעשה לנו רק טוב Smile
בסיפור קאיודה עוד לא התנצלת שדיברת שטויות. ניחה.
ואיפה הטעות שלי? רוב הקהל שנמצא היום בסמי עופר וחלק לא מבוטל ממנו מגיע ממרכז הארץ בכלל יודע מי אלה זאהי ארמלי, וברוך ממן? ממש לא... מניח שהותיקים יותר מכירים את הקבוצה של שלמה עם ברקוביץ', עטר ובנין, ושל שפיגל והרוב המוחץ כנראה גדל על מכבי חיפה של תחילת שנות ה- 2000 אז מה אתה מבלבל ת'מוח על שנות ה- 80?
ונתניה של שנות ה- 80 לגמרי סחפה אחריה קהל בכל הארץ! זו עובדה.
המשפחה של אישתי מאור עקיבא. מה לאור עקיבא ולנתניה? ואפילו שם כשאתה מדבר עם אנשים בני 50-60 הם מדברים על נתניה בעניים בוהקות ומספרים שהם היו מעריצים של הקבוצה הזו. אנשים שכבר עשרות שנים לא היו בכדורגל וגם לא יחזרו ולא יופיעו בשום סקר, שום פורום ושום סטטיסטיקה. בגילאים הצעירים יותר אולי תמצא שם כמה אוהדי נתניה בודדים. הרוב אוהדי מכבי חיפה, מכבי ת"א ובית"ר.
הסקר "הקבוצה של המדינה" מעיד יותר מכל על האהדה העצומה שהיתה לקבוצה ההיא.
אלי אוחנה שלא מזוהה עם נתניה טוען שזו הקבוצה הכי גדולה שהיתה כאן.
אייל ברקוביץ' מספר שהקבוצה של מכנס ולביא וגריאני ושירזי זו הקבוצה שגרמה לו לאהוב כדורגל ושהוא היה אוהד שלה ומגיע מנהריה למשחקים.
ישבתי ליד אוהד די מבוגר של הפועל ב"ש במשחק הפתיחה בטרנר וכשאמרתי לו שאני מנתניה הוא התחיל לספר לי כמה נתניה של אז היתה גדולה. זו קבוצה שלא השאירה אף אחד אדיש.
לגמרי אפקט של קבוצה עם אהדה כלל ארצית- ובלי התקשורת שיש היום, ובלי מנויים, ובלי שיווק ובלי תנאים נוחים שיש היום, במדינה עם אופי ואנשים שונים לחלוטין. ברור שהיום הכל נראה יותר גדול ויותר עוצמתי... אנחנו בעידן אחר לגמרי.
אתה מבין שמאז שנות ה- 80 עברו 30 שנה כמעט ,כן? שרוב הקהל שהיה מגיע אז למגרשים היום בן 60 +-, אתה מצליח להבין את הפער הזה של 30 שנה?

הפועל פ"ת?
תגיד לי אתה רציני?
מאיפה אתה יודע מה היה קורה אצלנו אם היינו במצב של הפועל פ"ת? מי ישמע אנחנו צ'לסי והפועל פ"ת זה מרמורק...
הפועל פ"ת מועדון מת. במקרה הטוב עוד מגיעים שם 1000 אוהדים.
אפילו מכבי פ"ת היום מביאה יותר קהל מהם.

RE: קהל נכבד - לואיס ראזאק - 14-Apr-2017 20:27

(14-Apr-2017 12:57)עידן444 כתב:  בסיפור קאיודה עוד לא התנצלת שדיברת שטויות. ניחה.

שחור על גבי לבן הטעות הייתה אצלך ואתה בחיים לא תודה בה.
מעבר לזה? לא הולך אפילו להטריח את עצמי לקרוא את המשך התגובה שלך Big Grin

(14-Apr-2017 11:45)פיליפצוק כתב:  יש הרבה נק' ממשק בין הפועל פ"ת שנמצאת כיום במצב קשה מאוד לבין מכבי נתניה.
הפועל פ"ת פעם מועדון 4-5 בישראל, מועדון עם תארים, היסטוריה והשולט הבלעדי בעיר פ"ת מביא היום בממוצע קצת יותר מ- 1000 איש למשחק בית.
"המזל" של מכבי נתניה שלא קמה לה אלטרנטיבה בעיר במהלך השנים כמו שקרה בפ"ת.

עד כמה אפשר לקרוא למכבי פ"ת אלטרנטיבה? קבוצת צמרת בליגת העל ועדיין בקושי מגרדת 3 וקצת אלף איש במשחקי הבית. אני מטיל ספק שמכבי פ"ת "גנבה" אוהדים מהפועל פ"ת - אוהדי הפועל פ"ת כיום זה משהו שעובר מדור לדור עם מסורת שלא כמו מכבי פ"ת שזה... אין לי מושג, משפחה אחת שגוררת מלא חברים? Big Grin