מכבי נתניה
צרות ? - גירסה להדפסה

+- מכבי נתניה (http://forum.fcmn.co.il)
+-- פורום: הפורום הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי נתניה (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: מדברים כדורגל (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: צרות ? (/showthread.php?tid=30)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: צרות ? - אלון - 08-Aug-2013 1:17

(08-Aug-2013 0:54)אייל ס כתב:  במתווה של 16-18 מ ש״ח - קובי וגיל עושים את זה גם ככה כל שנה לא ..? אז מה ההבדל ובמה זה טוב יותר ? אני לא מנסה לחבל בכלום כמובן אני רק לא מבין את ההבדל. אם בעלים לא יגדיל את התקציב אפילו לא במיליון אחד ממה שקובי משיג מספונסרים, והמספרים שאתה אומר הם אמיתיים , מה זה משנה אם יהיה לנו בעלים ? בתקציב כזה ממילא נמכור שחקנים כי לא נוכל לשלם להם ונהיה קבוצה רזה. סוג כזה של בעלות חייב! לשלב כוחות עם יכולת גיוס הכספים של ההנהלה הקיימת כי תקציבים כאלו נמוכים לא יביאו אותנו לשום מקום. ולפני שמישהו מתחיל בקטילות - תקראו שוב..

למדתי לא מעט בשנים האחרונות
ואני בדעה שמכבי נתניה צריכה להיות קבוצה של 16-18 מיליון ש"ח,בשלב זה של חייה,אני מאמין שצוות אימון רציני לטווח ארוך יכול לעשות עם קבוצה שבנויה נכון/רעבה לכדור/מוכשרת/צעירה/מאומנת/מגובשת,הרבה יותר מקבוצות של 40/50 מיליון ש"ח שבעות/שמנות/שחצניות
ראינו את זה במדינות שונות באירופה/ראינו את זה בארץ
ראינו את זה בכדורגל/ראינו את זה בכדורסל
כשדג'אני הרוויח 50 אלף דולר,הוא עשה הרבה יותר מהשנתיים שהרוויח 125 אלף דולר,כנ"ל עומרי בן הרוש ואחרים.
צריך להבין שאין נאמנות ולא להתפתות לשדרג חוזים ללא סיבה ובטח לא לכל אחד.(ולא לכל סוכן).

גם קבוצה של 16-18 מיליון ש"ח זקוקה להזרמה של 4-6 מיליון ש"ח..ולצורך כך צריך בעלים
צריך בעלים כדי שתיהיה יציבות/דרך /המשכיות ובניה לעתיד.
כשבנתניה יהיו 5000 מנויים ועוד 5000 רוכשי כרטיסים,אפשר יהיה לדבר על קבוצה ב30 מיליון...ולכדורגל הישראלי,30 מיליון זה הטופ שבטופ.

בינתיים אף קבוצה לא לקחה אליפות עם 16 מיליון ש"ח תקציב.... וקבוצה שרוצה לבנות לעצמה בסיס אוהדים גדול חייבת לרוץ/להאבק על תארים לאורך זמן ויחד עם זאת להציג מחויבות כלפי אוהדיה...אם יהיו לנו את הבעלים שיוכלו לדאוג לכך מה טוב,ואם יהיו בעלים שיהיו מסוגלים רק שנהיה עם הראש מעל המים אז זה מה יש...
אני בכל זאת עדיין מקווה שנמצא בעלים שבמוקדם או במאוחר יצליחו לגרום לנו לרוץ ולהאבק על תארים...

RE: צרות ? - צהוב לעולמים - 08-Aug-2013 1:18

עדיין לא מבין איפה הלכו 26 מיליון שנה שעברה אין לא מסתדר לי

RE: צרות ? - דוד חטב - 08-Aug-2013 2:06

הבעיה העיקרית בספורט הישראלי לא רק בכדורגל ולא רק במכבי נתניה היא יותר מידי עסקו ה׳ ופחות מידי השקעה בתחום המקצועי בתקציב של 16-18 מל״ש תקציב שכר השחקנים בלבד צריך להיות 13-15 מל״ש בהתאמה זה נכון לג׳ודו לשחיה ובעיקר לכדורגל . לצערי גם בעולמנו במכבי נתניה המצב גרוע ויש יותר מידי מנהלים ... צהוב לעולמים תקציב של 26 מל״ש אולי היה אבל שכר שחקנים אולי 15 מל״ש ....
רק אני זוכר שקובי בלבד הצהיר קבל עם ועדה אצל פיני גרשון שכל בעלים שיגיע יקבל שולחן נקי....

RE: צרות ? - אייל ס - 08-Aug-2013 9:16

(08-Aug-2013 2:06)דוד חטב כתב:  הבעיה העיקרית בספורט הישראלי לא רק בכדורגל ולא רק במכבי נתניה היא יותר מידי עסקו ה׳ ופחות מידי השקעה בתחום המקצועי בתקציב של 16-18 מל״ש תקציב שכר השחקנים בלבד צריך להיות 13-15 מל״ש בהתאמה זה נכון לג׳ודו לשחיה ובעיקר לכדורגל . לצערי גם בעולמנו במכבי נתניה המצב גרוע ויש יותר מידי מנהלים ... צהוב לעולמים תקציב של 26 מל״ש אולי היה אבל שכר שחקנים אולי 15 מל״ש ....
רק אני זוכר שקובי בלבד הצהיר קבל עם ועדה אצל פיני גרשון שכל בעלים שיגיע יקבל שולחן נקי....

ההצהרה אצל פיני היתה לפני כמה דורות,כשהקבוצה סיימה רביעית בליגה(אותו מספר נקודות כמו השניה) וציפתה למשחקה הראשון בגביע אופ"א.
מה קרה מאז?
החתמת צוות מקצועי,שהתברר כלא מוצלח
בניית סגל יקר שבע ובעיקר לא מוכן לתת מעצמו עבור המועדון
עזיבת הקופסא(תוך שלב ביניים בר"ג) ומעבר לאיצטדיון חדש
היסטריה באמצע העונה שגרמה לשחרור שחקנים טובים והחתמות יקרות ומיותרות.
שורה תחתונה-
תקציב חסר פרופורציות,בסעיף הכנסות ירידה כתוצאה מאי קבלת מענקי מיקום,בסעיפי ההוצאות עליה ניכרת כתוצאה מהחתמות היסטריות מצד אחד עליה בשכר של מספר שחקנים ש"הרחוב" גרם להחתמתם/להשארתם/לשדרוג שכרם וייקור משמעותי בעלויות "המגרש"(החזקה של מתקן אימונים תוך כדי תשלום דמי שימוש לעיריה ודרישות הבטחה חסרות פרופורציה).
למרות הגחמות של כולנו והרומנטיקה בתקופת הרנסנס של יאמר....הקבוצה ב40 מיליון פלוס של מתיאוס,לא היתה טובה מהקבוצה ב19 מיליון של 11/12 שלא היתה טובה מקרית שמונה שזכתה באותה שנה באליפות(ב16 מיליון).

וזה מה שמחזיר אותי לשפיות ולהגיון ובעיקר לפרופורציות.
כשלמכבי נתניה יהיו 10000 אוהדים במשחק שיכניסו 8 מיליון ש"ח לשנה בסעיף כרטיסים/מנויים לשנה,המפרסמים ישלמו יותר והבעלים ישקיעו יותר ומענקי המיקום יהיו בהתאם ולכן אפשר יהיה לדבר על תקציבים של 25 ואולי 30 מיליון ש"ח
וכדי להגיע לשם צריך להתחיל צנועים בליגה הלאומית ולעלות לליגת על(במאמץ לא פשוט) ולבנות שם קבוצה צנועה ורעבה ולגדל את כוכביה באמצעים עצמאים ולא לאפשר לסוכנים/הורים/מקורבים לגרום לשחקני הבית "להתעלל" במועדון ובעיקר להסחף ולהחתים שחקנים בחוזים של 100 אלף וצפונה.

RE: צרות ? - אריאל - 08-Aug-2013 9:34

(08-Aug-2013 9:16)אייל ס כתב:  
(08-Aug-2013 2:06)דוד חטב כתב:  הבעיה העיקרית בספורט הישראלי לא רק בכדורגל ולא רק במכבי נתניה היא יותר מידי עסקו ה׳ ופחות מידי השקעה בתחום המקצועי בתקציב של 16-18 מל״ש תקציב שכר השחקנים בלבד צריך להיות 13-15 מל״ש בהתאמה זה נכון לג׳ודו לשחיה ובעיקר לכדורגל . לצערי גם בעולמנו במכבי נתניה המצב גרוע ויש יותר מידי מנהלים ... צהוב לעולמים תקציב של 26 מל״ש אולי היה אבל שכר שחקנים אולי 15 מל״ש ....

ההצהרה אצל פיני היתה לפני כמה דורות,כשהקבוצה סיימה רביעית בליגה(אותו מספר נקודות כמו השניה) וציפתה למשחקה הראשון בגביע אופ"א.
מה קרה מאז?
החתמת צוות מקצועי,שהתברר כלא מוצלח
בניית סגל יקר שבע ובעיקר לא מוכן לתת מעצמו עבור המועדון
עזיבת הקופסא(תוך שלב ביניים בר"ג) ומעבר לאיצטדיון חדש
היסטריה באמצע העונה שגרמה לשחרור שחקנים טובים והחתמות יקרות ומיותרות.
שורה תחתונה-
תקציב חסר פרופורציות,בסעיף הכנסות ירידה כתוצאה מאי קבלת מענקי מיקום,בסעיפי ההוצאות עליה ניכרת כתוצאה מהחתמות היסטריות מצד אחד עליה בשכר של מספר שחקנים ש"הרחוב" גרם להחתמתם/להשארתם/לשדרוג שכרם וייקור משמעותי בעלויות "המגרש"(החזקה של מתקן אימונים תוך כדי תשלום דמי שימוש לעיריה ודרישות הבטחה חסרות פרופורציה).
למרות הגחמות של כולנו והרומנטיקה בתקופת הרנסנס של יאמר....הקבוצה ב40 מיליון פלוס של מתיאוס,לא היתה טובה מהקבוצה ב19 מיליון של 11/12 שלא היתה טובה מקרית שמונה שזכתה באותה שנה באליפות(ב16 מיליון).

וזה מה שמחזיר אותי לשפיות ולהגיון ובעיקר לפרופורציות.
כשלמכבי נתניה יהיו 10000 אוהדים במשחק שיכניסו 8 מיליון ש"ח לשנה בסעיף כרטיסים/מנויים לשנה,המפרסמים ישלמו יותר והבעלים ישקיעו יותר ומענקי המיקום יהיו בהתאם ולכן אפשר יהיה לדבר על תקציבים של 25 ואולי 30 מיליון ש"ח
וכדי להגיע לשם צריך להתחיל צנועים בליגה הלאומית ולעלות לליגת על(במאמץ לא פשוט) ולבנות שם קבוצה צנועה ורעבה ולגדל את כוכביה באמצעים עצמאים ולא לאפשר לסוכנים/הורים/מקורבים לגרום לשחקני הבית "להתעלל" במועדון ובעיקר להסחף ולהחתים שחקנים בחוזים של 100 אלף וצפונה.

אפשר להציג הכל איך שרוצים, כי כשהבאנו מאמן "צעיר ורעב" ושחקנים רעבים וצעירים ירדנו ליגה.

לא ידוע לי על ליגה שהמככבים בה עם תקציב שלא בשליש העליון של אותה ליגה.

ויש פה ביצה ותרנגולת... מתי יהיו לנתניה 10K אוהדים במשחק? כישיהיו הישגים, מתי יהיו הישגים? כשיהיה תקציב גבוה, מתי יהיה תקציב גבוה, כשיהיו אוהדים?

RE: צרות ? - amir - 08-Aug-2013 10:09

כשיהיו שחקנים שהקהל מוכן לקנות כרטיס עבורם אלו לא עולים 40000 דולר.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

RE: צרות ? - אלון - 08-Aug-2013 10:42

איל-מסכים איתך לגבי השפיות וההגיון,והיום אנחנו בנקודה הכי מתאימה להתחיל איתה.אך יחד עם השפיות וההגיון אתה לא יכול להתבסס על קבוצת נוער מחוזקת ורעבה שתרוץ בצמרת ותסחוף אחריה קהל אוהדים ענק.לצערינו אנחנו חיים בעולם שהכסף הוא הקובע ואם אנחנו רוצים משהו איכותי צריך לשלם עליו(בכל תחום בחיים).
גם כשיעקב שחר קנה את חיפה הוא פעל בהגיון(עד היום) וכל פעם שקמו טייקונים חדשים הוא לא נבהל ולא סטה מהדרך אך עדיין העמיד תקציבים ראויים ובנה קבוצות שתמיד התמודדו על תארים.לדעתי אנחנו צרכים(כמו היום)להתבסס על כמה חברה ותיקים(ואולי קצת יקרים)ואיתם לנסות ולבנות את האוראל דגני,חן עזרא,פיראס,קלימי,בן הרוש,וכ'ו וכ'ו הבאים שלא יימכו לכל דורש ואז אוליי יהיה לנו סיכויי להתמודד בצמרת ולהגדיל את כמות האוהדים.אין לנו שום סיכויי למכור 10K כרטיסים עם קבוצה שלא תרוץ ותאבק על תארים...

RE: צרות ? - טל.מ - 08-Aug-2013 12:55

ההחלטה צפויה היום ? מישהו יודע ?

RE: צרות ? - דוד חטב - 08-Aug-2013 13:13

אתם סוטים מהנושא הנושא הוא לא רמת התקציב ולא כמות המנויים שנשארים יחסית זהים (לצערי ) מעונה לעונה הנקודה שיכולה לשדרג את המועדון זה השקעה בתחום המקצועי על חשבון התחום הניהולי /מינהלי
אייל דוגמא מצויינת היא מארק ורטהיים שהגיע ושדרג עוד יותר את התחום המקצועי במחלקת הנוער אמנם זה לא נעשה ע״ח מנהל או איש מנהלה אבל זה כנראה כי מישהו הכניס את היד עמוק יותר בבוגרים לעומת נוער זה הרבה יותר קיצוני
אם ניקח את עוגת התקציב החלוקה צריכה להיות 75 אחוז מקצועי 12.5 הוצאות תפעול 12.5 שכר הנהלה ועובדים לצערי לא זה המצב
לדעתי החלוקה היא 50/50

RE: צרות ? - אלון - 08-Aug-2013 13:44

(08-Aug-2013 13:13)דוד חטב כתב:  אתם סוטים מהנושא הנושא הוא לא רמת התקציב ולא כמות המנויים שנשארים יחסית זהים (לצערי ) מעונה לעונה הנקודה שיכולה לשדרג את המועדון זה השקעה בתחום המקצועי על חשבון התחום הניהולי /מינהלי
אייל דוגמא מצויינת היא מארק ורטהיים שהגיע ושדרג עוד יותר את התחום המקצועי במחלקת הנוער אמנם זה לא נעשה ע״ח מנהל או איש מנהלה אבל זה כנראה כי מישהו הכניס את היד עמוק יותר בבוגרים לעומת נוער זה הרבה יותר קיצוני
אם ניקח את עוגת התקציב החלוקה צריכה להיות 75 אחוז מקצועי 12.5 הוצאות תפעול 12.5 שכר הנהלה ועובדים לצערי לא זה המצב
לדעתי החלוקה היא 50/50

דוד-אתה מגזים.תראה כמה "עובדי מנהלה " יש במכבי חיפה,מכבי ת"א,הפועל ת"א לעומתנו..וכל שנה הם רצים בצמרת...איך הגעת לזה שעובדי מנהלה לוקחים 50% מהתקציב????

(08-Aug-2013 12:55)טל.מ כתב:  ההחלטה צפויה היום ? מישהו יודע ?

אמורה....