מכבי נתניה
נתונים יבשים,או שלא.. - גירסה להדפסה

+- מכבי נתניה (http://forum.fcmn.co.il)
+-- פורום: הפורום הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי נתניה (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: מדברים כדורגל (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נתונים יבשים,או שלא.. (/showthread.php?tid=3162)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - עידן444 - 21-Sep-2016 14:42

1. מעט מאוכזב כי ציפיתי ליותר. לצורך העניין ציפיתי לפחות ל 1000 אוהדים יותר נגד ר״ג.
2. אם להיות ריאליים- 1600 מנויים לקבוצה עם 9- אחרי המון שנים של אכזבות זה כנראה פחות או יותר מה שאפשר להוציא בסיטואציה הנוכחית. אם היה לי רעיון מהפכני איך להגדיל הייתי אומר. לתחושתי, ולדעתי זו לא רק תחושה אלא משהו שאפשר בקלות לגבות במספרים על סמך 25 שנה אחורה ביציעי מכבי נתניה- מכבי נתניה מביאה יותר קהל ביום שישי מאשר ביום שני ומשמעותית! אני די בטוח שגם יותר מאשר בשבת(ולא בגלל חובשי כיפות- אלא כי להרבה אנשים זה פשוט יותר נוח).
3. מחירים- בליגה השניה הם יחסית יקרים(אומר את זה בזהירות כי זו הערכה- לא בדקתי) ויש לפחות קבוצה אחת(אולי היא לא היחידה) בליגת העל שמוכרת מנויים זולים יותר- הפועל רעננה- אבל צריך להיות הגון ולהגיד שהם לא דוגמה טובה.
4. שחקן שווה או לא שווה את הכסף זה עניין מורכב. בעניין המשכורות אני נוטה להסכים- שחקנים בארץ ברף העליון לא שווים את הסכומים שהם מרוויחים אלא אם כן הם מייצרים הצלחה באירופה. זהבי כזה. אבי נמני היה כזה.(לא מבחינת הצלחות באירופה אבל מכל בחינה אחרת היה ברור שיש מכבי תא עם אבי נמני ומכבי תא בלי אבי נמני ואלה שני דברים שונים לגמרי).
לגבי השקעה סטייל ראיקוביץ׳, אצילי, אלירן אוחנה- הסכומים נראים חסרי פרופורציה אבל שחקנים עם פוטנציאל מכירה לאירופה יכולים גם על הסכומים האלה להניב רווח כי מה שקורה היום באירופה זה טירוף מוחלט וזה לאט לאט חודר אלינו דרך מכבי ת״א שדי מהר תשתלט כאן על העניינים. ב״ש לדעתי יכולה ללכת איתה ראש בראש גג העונה הזו וזהו. עם כל זה שעושים שם עבודה נפלאה!

בסופו של דבר נראה לי שאחרי 4 הגדולות(כולל ב״ש ולא כולל בית״ר)- נראה לי שנתניה באופן הזוי עם הכי הרבה מנויים. בעצם אולי גם אחרי בית״ר אבל לגמרי בסדרי גודל של בית״ר. אז בגדול- יש סוג של אופוריה בכדורגל הישראלי בזכות הצלחות יחסיות באירופה והעובדה שב״ש, מכבי ת״א, וכמובן מכבי חיפה ממלאות באופן תדיר אצטדיונים לא קטנים והסכם זכויות השידור שאומר שיש ביקוש לדבר הזה שנקרא כדורגל ישראלי- אבל בגדול הכדורגל כאן גוסס.

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - דוד חטב - 21-Sep-2016 22:34

מצד אחד ציפיתי לכמות הזו....
מפה אני מקווה שהכמות תעלה בהדרגה...

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - davidb7 - 21-Sep-2016 23:10

(21-Sep-2016 13:32)אייל ס כתב:  חבל לי להרוס את החלום לחלק מהאנשים....
ונתחיל מהסיפור העיסקי שלי,סגנון הניהול שלי ספרטני ויעיל,לא מחזיק מזכירות ומדפיסות ומכינות קפה ושות',יודע מה יודע ובעיקר יודע מה לא יודע,במשך שנים השותף שלי ואני התלבטנו האם להכפיל ולשלש(ואולי יותר) את המחזור ע"י הכנסת מנכ"ל שכיר שיביא איתו סמנכ"לים ורלשית ופקידות לשכה ויצעיד את חשבון הנאנתנות לאקסטרים או להשאר בדרכנו.
ובחרנו בדרכנו....
כך יהיה במכבי נתניה בתשומות הניהול(ומי שמסתובב בסביבה יודע),כך יהיה(גם בעתיד) בבחירת שחקני הסגל,מכבי נתניה לא תשקיע ברכישת שחקנים וותיקים(לטובת אקזיט של קבוצות אחרות),לא תחתים "שחקנים שבעים" רק בגלל שהשם שלהם סקסי.
במכבי נתניה ישחקו שחקני בית שמתאימים מקצועית לצוות המקצועי,יצורפו "גניבות" מליגות נמוכות,ישולבו שחקנים זרים שישדרגו את המועדון ולעיתים(ונקודתי) יוחתם "שם" רק וכאשר יהיה צנוע יחסית.
לא מאמין שיש שחקן בישראל ששווה שכר נטו של מאות אלפי דולר.
שחקן לא אבל "מאמן"כמו לוזון...המשכורת שלו הזויה בכל קנה מידה....איך משלמים למאמן סכומים כאלו...

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - אופיר34 - 21-Sep-2016 23:26

הזויה או לא השאלה פה היא מה השכר הממוצע בשוק למאמן בליגת העל ואיפה לוזון עומד ביחס לזה

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - זאב רווח - 22-Sep-2016 4:00

אייל קראתי את כל התגובות בעיון רב
גם אני חשבתי שאם לא ישחקו בשבת יבואו הרבה חובשי כיפות אבל לפחות תהיה הגון מדובר על זמנים שהיינו בליגת העל
אני עדיין חושב שילד בבית ספר יסודי שזה עד כיתה ו כולל יכול להכנס חינם, לא כי זה בא מהכיס שלך אלא כי זאת הדרך הנכונה לבנות את הקהל לעתיד ..
התגובה של משה פיליפצ'וק הכי אמיתית למרות שהיא בהחלט כואבת ומאכזבת הקהל הישראלי מה לעשות זהו קהל של הצלחות הדוגמא הבאר שבעית הכי בולטת
אישית אני מאוד מאוכזב שלא מגיעים עוד אוהדים בלי קשר למינוי או לאו , עיר כמו נתניה הייתה חייבת להביא לפחות את בני הנוער , אולי לא נעשה מספיק בבתי הספר , בתקופתי בתיכון טשרניחובסקי לא היה צריך לשווק את מכבי נתניה כי עודד וגדי מכנס היו בכיתה יב כשעלינו לכיתה ט , אבל בהחלט אם ישנם תלמידי תיכון אוהדי מכבי נתניה ותלמידי חטיבות הבניים ראוי שהם ישווקו את מכבי נתניה בבתי הספר לא בחינם כי אז לא מעריכים וגם לא באים אלא במחיר סמלי
לגבי חיילים אני משוחד אמת ולא רציונלי כאן מדובר על הלב , ואצלי הלב אומר חייל אם אפשר כמה שיותר להחזיר לו אז כן אם אני הייתי אייל סגל חייל תושב נתניה היה נכנס חינם ובתנאי שהוא נרשם עם כל הפרטים תמונה וכו' על מנת שלשמור קשר אחרי שחרורו שישאר אוהד .
אני מקווה שנעלה ליגה אבל מקווה יותר שצעירים מנתניה יוצאי מחלקת הנוער יתפסו מקום בהרכב , ובו בזמן שנצליח בליגה יצטרפו עוד ועוד אוהדים ולא רק למשחק העליה יהיה מלא אלא הרבה לפני כן ....
כבר אמרת ונורא אהבתי " עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה " , בנתיים אתה עושה הכל נכון , לא יודע מה אתה אכן הספקת לעשות במחלקת הנוער אבל התוכנית שפרסמת בפייסבוק בסרטון אכן זה מה שהייתי עושה לו הייתי הבעלים של מכבי נתניה !!! מתפרש לשכונות עם שחקני הבוגרים באימון שבועי מה שימשוך המון שחקני ואוהדים צעירים
אייל סגל סבלנות ידידי אתה מגשים לי את כל הפנטזיות של להיות הבעלים של מכבי נתניה אתה תצליח במקום שאחרים עם הרבה יותר ניסיון נכשלו עם הרבה יותר זריקות כסף נכשלו , תמשיך בדרך שלך אני מאמין בדרך הזאת .
אני כבר הצעתי מה שאנחנו במשפחה כבר עושים מזמינים אתנו על חשבוננו כל פעם אוהד/ חבר אחר שיטעם מהטעם של להיות באצטדיון , אם הרבה אוהדים יאמצו את השיטה הזאת זה מכפלה ומשלישה של אוהדים , בקלות אפשר להגיע ל 8 אלף אוהדים , תעשה ניסיון כל בעל מנוי יכול להזמין חבר אחד בחצי מחיר עלות הכרטיס , אני לא צריך את ההנחה אבל אולי אחרים כן וזה יתפוס ?
תמיד אהיה מוכן לעזור לך במה שאני יכול , אני לא עשיר ואתה יודע שמפנסיה קשה לחיות אבל טוב שהילדים תומכים , אם תצטרך אותי אתה יודע איך להשיג אותי !!! בנתיים חוץ מרעיונות ולהזמין אוהדים אורחים זה מה שאני יכול ...
הצעתי כבר לפני תחילת העונה לאסוף מ 2500 אוהדים סכום כסף קטן של 150 שקל להביא לכאן חלוץ ברמה זר צעיר בסגנון קיודה , אז הבאת את בדש בשבילי זה אותו הדבר אם תרצה נשמח לעזור כאוהדים ששמחים שאתה בעל הבית בקבוצה ....

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - Shaul - 22-Sep-2016 7:16

אין ספק שהגידול בקהל יגיע רק מכוון בני הנוער לשם צריך לכוון ולשווק( בבתי הספר) וחיילים בסכום סימלי, מהקהל הבוגר והקבוע לא יהיו הפתעות מי שרגיל לקנות מינוי קונה ומי שלא לא יקנה גם עם מסי יגיע.

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - idobenami - 22-Sep-2016 8:42

צאו מזה. מי שלא קונה מנוי ב 400, לא יקנה גם ב 200. כל יציאה מהבית מוציאים בין 100 ל 200 שח. זה לא ענין של כסף.

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - פיליפצ'וק - 22-Sep-2016 9:36

(22-Sep-2016 8:42)idobenami כתב:  צאו מזה. מי שלא קונה מנוי ב 400, לא יקנה גם ב 200. כל יציאה מהבית מוציאים בין 100 ל 200 שח. זה לא ענין של כסף.

צודק לגמרי, מי שלא קונה מנוי ב- 375 ש"ח גם לא יקנה ב- 200 ש"ח.
על אותה הקבלה אני טוען שאם תהיה פה באחד הימים קבוצה אטרקטיבית שמכוונת לתארים באופן גלוי, אנשים יקנו מנוי גם ב- 800 ש"ח ואף אחד לא יצייץ, כי כשיש עניין ומשיכה, המחיר הופך להיות משני "באורח פלא".

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - Shaul - 22-Sep-2016 10:46

(22-Sep-2016 9:36)פיליפצוק כתב:  
(22-Sep-2016 8:42)idobenami כתב:  צאו מזה. מי שלא קונה מנוי ב 400, לא יקנה גם ב 200. כל יציאה מהבית מוציאים בין 100 ל 200 שח. זה לא ענין של כסף.

על אותה הקבלה אני טוען שאם תהיה פה באחד הימים קבוצה אטרקטיבית שמכוונת לתארים באופן גלוי, אנשים יקנו מנוי גם ב- 800 ש"ח ואף אחד לא יצייץ, כי כשיש עניין ומשיכה, המחיר הופך להיות משני "באורח פלא".

אוהדי הצלחות יש בכל הקבוצות , ולא לשם מכוונים, עיר כמו נתניה והפריפריה חייבת בסיס של 5000 מינויים ללא קשר להצלחה (וזה לא הרבה) אפשר לעשות את זה עם עבודה נכונה,ואני מאמין שאייל יעשה את זה.
מכבי נתניה עם כל העבר הבעייתי עדיין שווה 400 שח שזה חצי נעל ספורט שהצעירים קונים היום,ואחרי חודש מתפרקת.

RE: נתונים יבשים,או שלא.. - פיליפצ'וק - 22-Sep-2016 10:52

(22-Sep-2016 10:46)Shaul כתב:  
(22-Sep-2016 9:36)פיליפצוק כתב:  

אוהדי הצלחות יש בכל הקבוצות , ולא לשם מכוונים, עיר כמו נתניה והפריפריה חייבת בסיס של 5000 מינויים ללא קשר להצלחה (וזה לא הרבה) אפשר לעשות את זה עם עבודה נכונה,ואני מאמין שאייל יעשה את זה.
מכבי נתניה עם כל העבר הבעייתי עדיין שווה 400 שח שזה חצי נעל ספורט שהצעירים קונים היום,ואחרי חודש מתפרקת.

"עיר כמו נתניה והפריפריה חייבת בסיס של 5000 מינויים ללא קשר להצלחה"
פנטזיה ללא שום קשר למציאות נכון לשנת 2016.
כאשר המועדון הזה יתחיל להגיע לאנשהו חוץ מלעלות ולרדת וחוזר חלילה, אולי יהיה אפשר להתחיל לדבר על 3000 מנויי ברזל ללא קשר להצלחה וכו'.