מכבי נתניה

גירסה מלאה: מישהו יכול להביא את הכתבה במלואה?
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
בבקשה אריאל רק בשבילך:
בעיני המתבונן אבי נמני תחילה

אבי נמני - סוכן כדורגל שמפרשן שחקני כדורגל - צריך להפוך לסמל לתקופה שבה הכל במדינה הזאת התערבב לכדי עיסה מצחינה של אינטרסיםאלון עידן01.06.2014 עודכן ב- 10:39    11סוכן השחקנים דודו דהאן ישב ב"יציע העיתונות" ביום חמישי שעבר וסיפר סיפור מעניין (ניתן לצפות כאן החל מהדקה ה-26). לפי דהאן, סוכן השחקנים ופרשן הכדורגל אבי נמני נפגש עם כדורגלן ששייך לדהאן וניסה לשכנע אותו לעבור לעבוד אתו. לאחר שהשחקן סרב, נמני "פירק אותו כמו לגו" כשפירשן בטלוויזיה משחק שבו השתתף. דהאן הוסיף שהשחקן ואביו נפגשו אתו לאחר ה"פירוק" והאב ממש בכה ואמר ש"אם ככה זה הכדורגל, הוא לא רוצה לקחת חלק בזה". ביום שני השבוע, באותה תוכנית ממש, האייטם האחרון הוקדש לסיפור המעניין של דהאן. נמני, חבר קבוע בפאנל, נטל את רשות הדיבור והודיע בחגיגיות ש"דהאן ישלם הרבה כסף" על הסיפור שסיפר, כי הוא מתכוון לתבוע אותו (ניתן לצפות כאן החל מהדקה ה-51).אני מקווה מאוד שנמני יתבע את דהאן. אני גם מאוד מקווה שדהאן יתבע את נמני. אני גם מאוד מקווה שהשופט שיישב בבית המשפט לא יסתפק במענה לשאלה אם הסיפור שסיפר דהאן נכון או לא נכון. אני מקווה שהוא יבקש להבין באופן עקרוני איך כל העסק הזה עובד. לא רק העסק של הסוכנים, אלא בעיקר העסק הזה שבו סוכני שחקנים שולחים ידיים ורגליים אל תוך התקשורת והופכים חלק אינטגרלי ממנה. הייתי רוצה שהשופט יזמן את ראשי ערוץ הספורט וראשי ערוצי צ'רלטון, יעלה אותם על דוכן העדים וישאל אותם את השאלות הבאות:נמני. חברי "יציע העיתונות", איך אתם משתפים פעולה עם הזניית המקצוע?צילום: צילום מסך

עוד כותרות בנושא

מלה של בוקר כך, כביכול, הפך אבי נמני למאמן הנבחרת

אבי נמני, סוכן שחקנים?! מה פתאום

תגידו, איך אתם מאפשרים לסוכן שחקנים לפרשן משחקי כדורגל? לא נראה לכם שיש ניגוד אינטרסים מובהק בין שני התפקידים? נפלתם על הראש? אתם מבינים בכלל מה אתם עושים? שמעתם פעם על המושג אתיקה? אתם מבינים שאתם יושבים בקצה פירמידה תקשורתית ויש לכם אחריות שבאה יחד עם המעמד? נראה לכם הגיוני שמישהו שיש לו אינטרס מובהק לקדם שחקן שמשלם לו כסף, יכול להתייחס אליו באופן ענייני, אובייקטיבי, ללא משוא פנים, כשהוא מפרשן אותו או מדבר עליו באיזה פאנל? נראה לכם הגיוני שאותו מישהו לא ינסה לסגור חשבונות עם שחקן שסרב לחתום אצלו? נראה לכם הגיוני שאלפי צופים בבית לא יודעים מי השחקנים שמייצג הסוכן? שאלפי צופים בבית צריכים לסמוך על המוסר הפנימי של אותו סוכן־פרשן? תגידו, מה קרה לכם? נפלתם על הראש? אתם מבינים בכלל מה אתם עושים?הייתי רוצה שהשופט הזה יזמן אליו גם את ניב רסקין, מנחה "יציע העיתונות". הייתי רוצה שישאל אותו האם העובדה שהוא מנחה במקביל גם את "תיק תקשורת", לא גורמת לו להתבייש בעובדה שהוא מאפשר מישהו כמו אבי נמני. הייתי רוצה שיישאל אותו אם הוא דיבר עם עורכיו ומעסיקיו כדי למנוע את הביזיון, אם הציג בפניהם פעם אולטימטום בסגנון "זה או אני או הוא". הייתי רוצה שיישאל את רסקין אם שקל פעם להזמין את עצמו ל"תיק תקשורת" כדי לשאול את עצמו "תגיד, נפלת על הראש?".הייתי רוצה שהשופט יזמן אליו גם את מאיר אינשטיין, מנחה "שבת ביציע". הייתי רוצה שיישאל אותו איך שנים של עבודה כעיתונאי, כולל הגשת יומן הבוקר ברשת ב' של קול ישראל, לא גורמת לו להתנגד באופן אקטיבי להעסקתו של אבי נמני כפרשן. הייתי רוצה שיבקש מאינשטיין להסביר איך הוא דורש מכל מני שחקנים ומאמנים שלפני שנייה חרב עולמם לבוא ולהתראיין בשם "כללי המשחק", אבל הוא בעצמו מסכים להיות חלק מהפסאדה העיתונאית המעליבה הזאת, ואף להנחות אותה.דודו דהאן בחברת שניים משחקניו. אני מקווה מאוד שנמני יתבע את דהאן. אני גם מאוד מקווה שדהאן יתבע את נמניצילום: שרון בוקובהייתי רוצה שגם יהונתן הללי, עיתונאי ותיק ומוערך מ"מעריב"; ואריה מליניאק, שמלבד היותו איש כדורסל בעברו, כותב כבר שנים ב"ידיעות אחרונות"; ונדב צנציפר, עיתונאי ספורט מצוין מ"ידיעות אחרונות" - הייתי רוצה שגם שלושתם יזומנו לבית המשפט ויענו על השאלה: תגידו, איך אתם משתפים פעולה עם הזניית המקצוע שבזכותו אתם בעצם יושבים ב"יציע העיתונות"?הייתי גם רוצה שהשופט יהפוך את פרשת נמני לתקדים. שבפסק הדין ייקבעו נהלים חדשים שיגדירו עבור אלו שלא מעוניינים להגדיר בעצמם, מה מותר ומה אסור, למי מותר ולמי אסור. הייתי רוצה שפסק הדין ייצא מתוך הנחה ברורה, שראשי ערוץ הספורט וראשי צ'רלטון לא מתעניינים בכלל בקשקושים של אתיקה (אוחנה בטח היה אומר: "אתיקה שמתיקה"), ובכל אותם דברים שרק "צדקנים", ו־"טהרנים", ו־"מתוסכלים" (ושמאלנים?) כותבים ומדברים עליהם. הייתי רוצה שהשופט יבהיר ש"גילוי נאות" לא מספיק; שאי אפשר להגיד "גילוי נאות" ולהמשיך להשחית את המסך כאילו כלום. הייתי רוצה שלא ישאיר פתח לשיקול הדעת של המנהלים, כי שיקול הדעת שלהם כבר נרקב; ושלא ישאיר פתח למבחן ההיגיון הסביר, כי גם ההיגיון הסביר כבר נמס בשמש, ואפילו השמש כבר מתביישת לפתוח את הפה.הייתי רוצה שהשופט יבין שאבי נמני צריך להפוך סמל. סמל לתקופה שבה הכל במדינה הזאת התערבב לכדי עיסה מצחינה של אינטרסים. עיסה שממנה מרוויחים כל בעלי האינטרסים, מלבד האנשים הסבירים, הנורמליים, שיושבים בבית ומביטים בעיניים כלות כיצד הכסף והרייטינג והכוח והשליטה משחיתים את האדמה עליה הם דורכים.הייתי רוצה שכל הדברים האלה יקרו. אבל אני מעריך שבסוף זה ייגמר כמו כל דבר במקום הזה, בזמן הזה, בעיקר בתחום הזה. בסולחה.הייתי רוצה שיישאל את רסקין אם שקל פעם להזמין את עצמו ל"תיק תקשורת" כדי לשאול את עצמו "תגיד, נפלת על הראש?"צילום: אורן גולן"">

11 תגובות

הוספת תגובה9

לא, רסקין תחילה, הוא הצביעות בהתגלמותה. ראית איך הוא תקף את דודו דהאן? (ל"ת)

רועי 16:15 01.06.14008

כסף מאשר הכל........ גועל........ (ל"ת)

רוני 15:51 01.06.14017

סופסוף מישהו כותב על זה

קשה להאמין שנותנים לנימני לשלוט בתיקשורת הספורט. זה מרגיז כל פעם מחדש. העמדת הפנים המיתממת וגוון הקול הבוטח כאילו הוא מדבר באופן מיקצועי ועיניני. ממש נחש

ץלאפליקציה לאתר הרגיל[COPYRIGHT SIGN] כל הזכויות שמורותלהוצאת עיתון הארץ בע"מ

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
שיחקת אותה
Reference URL's