מכבי נתניה

גירסה מלאה: בלי שחקנים אחרים, הסתדרתם. לא בלעדיו.
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2
מוקדש לכל מי שאמר פה שערן זהבי לא שווה את הכסף.וכן לפעמים 600000 יורו זה סכום שווה.
הדרבי  הזה הראה הרבה דברים, אבל הראה בעיקר עד כמה מכבי תל אביב של העונה מסתמכת על שחקן אחד. מכבי תל אביב לא משחקת טוב בלי ערן זהבי. ולפני שמישהו יצעק, הנה הנתון המדהים של דריבליסט שמראה עד כמה התזה נכונה. בדקות שערן זהבי על הדשא יש למכבי 78.88 אחוזי הצלחה. בדקות שהוא לא על הדשא יש לה 40 אחוזי הצלחה. כמו מ.ס. אשדוד, למשל. כלומר - מכבי תל אביב עם ערן זהבי טובה פי 2 ממכבי תל אביב בלי ערן זהבי. בלי זהבי, זה לא שמכבי תל אביב פחות דורסת. בלי זהבי היא עם מאזן שלילי! עוד: מכבי תל אביב כבשה העונה חמישה שערים בדרבים. את כולם כבש זהבי. עוד: זהבי נכנס כמחליף ארבע פעמים העונה בליגה ובגביע. בשלוש מהארבע הוא כבש, והיה היחיד שכבש. עוד: הוא קשר עם 21 שערי ליגה. אף אחד במכבי לא מתקרב אליו. עוד: הוא הפנדליסט הקבוע, והחמיץ העונה רק פנדל אחד מתוך שלל פנדלים שצללו פנימה. אתמול הוא לא היה, אז טב״ח בעט. הוא החמיץ. נגד מכבי חיפה, הוא נפצע. ראדי החמיץ. בתחילת העונה, כשעוד לא היה ברור מי בועט, יצחקי ניסה. הוא החמיץ.
ואז בעצם שמים לב שמכבי תל אביב הגדולה - והיא באמת גדולה - היא כמעט כלום בלי שחקן אחד ספציפי. זה אף פעם לא בלט יותר מאשר אתמול. זה מעבר למספרים וליכולת. זה בראש. הפועל תל אביב היתה יכולה למחוץ אתמול את מכבי עם חמישייה, אילולא זהבי. הוא נכנס בדקה ה-46, וראית עליו שהוא מאמין. לא מאמין בשביל המצלמות, באמת מאמין שהוא יכול למחוק פיגור של שלושה שערים במחצית אחת. מאמין ברמה של מכונת אמת. לספורטאים ישראלים לרוב יש בעיה באמונה. לרוב, פיגור של שער אחד או כרטיס אדום יכולים לחסל קבוצה שלמה. אבל זהבי לא כזה. וזהבי כבש, ברור. פצצה משויפת ומדויקת לחיבור. והוא הרים את הידיים והקהל הצהוב השתגע ואז ראית שגם שחקני מכבי מאמינים, ויותר מזה, ששחקני הפועל מאמינים. כולם האמינו שזהבי מסוגל להפוך את המשחק הזה לבד. 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
התקשורת הגזימה...הפועל שיחקו הרבה יותר טוב ממכבי ת״א וקורה מידי פעם שקבוצה תופסת יום רע ומפסידה..כול הבז הזה שמכבי ת״א לא שורדת בלי ערן זהבי זה קישקוש לטעמי,פשוט מכבי תפסו יום רע והפועל ידעו לנצל זאת
רן חבל שלא קראת את המאמר.

מסכים עם רן (ואני כן קראתי את המאמר...)
מצטער , אבל נשמע לי לא רציני לכתוב על מכבי "היא כמעט כלום בלי שחקן אחד ספציפי".
בדיוק כמו אלה שאומרים שאנחנו כלום בלי ערן לוי.
נו באמת, יצחקי לא שחקן, פריצה לא שחקן, אלברמן לא שחקן, דור מיכה לא שחקן , קרלוס לא שחקן ??
ברור שזהבי שחקן גדול ומשמעותי, וכמו בהרבה קבוצות בעולם הוא הבורג המרכזי בקבוצה, אבל להגיד שקבוצה של 120 מליון זה ערן זהבי נשמע לי לא רציני.
אני משוכנע שגם בלי זהבי מכבי לוקחת אליפות כי ברור לי שהם היו מביאים שחקן אחר ברמה אם הוא לא היה שם. אולי הוא לא היה ברמתו של זהבי אבל מספיק לדעתי בשביל להביא להם אליפות.
אני לא הסוכן שלוובכלל לא מתעמק במכבי אבל בשבילי זה מספיק :
הנה הנתון המדהים של דריבליסט שמראה עד כמה התזה נכונה. בדקות שערן זהבי על הדשא יש למכבי 78.88 אחוזי הצלחה. בדקות שהוא לא על הדשא יש לה 40 אחוזי הצלחה. כמו מ.ס. אשדוד, למשל. כלומר - מכבי תל אביב עם ערן זהבי טובה פי 2 ממכבי תל אביב בלי ערן זהבי. בלי זהבי, זה לא שמכבי תל אביב פחות דורסת. בלי זהבי היא עם מאזן שלילי! עוד: מכבי תל אביב כבשה העונה חמישה שערים בדרבים. את כולם כבש זהבי. עוד: זהבי נכנס כמחליף ארבע פעמים העונה בליגה ובגביע. בשלוש מהארבע הוא כבש, והיה היחיד שכבש. עוד: הוא קשר עם 21 שערי ליגה. אף אחד במכבי לא מתקרב אליו.
אותי מכבי ת"א לא הרשימה כל העונה,אמנם אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים אבל ביחס לתקציב הם לא מרשימים בכלל.לשם ההשוואה תראו אותנו,עם כל זה שבתחילת העונה לא הרשמנו אך ניצחנו,ככל שהתקדמה העונה גרף היכולת היה תמיד במגמת עלייה גם כשהפער מהאחרות היה אסטרונומי וגם כשהעלייה הייתה בכיס הקבוצה המשיכה לשחק ולשחק יפה.לדעתי,עם מכבי חיפה והפועל ת"א היו משחקות כמו בשנים החזקות שלהם לא בטוח שמכבי ת"א לוקחת אליפות....ממש לא נראית כקבוצה של 120 מיליון דולר.
(27-Apr-2014 17:54)אלון כתב: [ -> ]אותי מכבי ת"א לא הרשימה כל העונה,אמנם אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים אבל ביחס לתקציב הם לא מרשימים בכלל.לשם ההשוואה תראו אותנו,עם כל זה שבתחילת העונה לא הרשמנו אך ניצחנו,ככל שהתקדמה העונה גרף היכולת היה תמיד במגמת עלייה גם כשהפער מהאחרות היה אסטרונומי וגם כשהעלייה הייתה בכיס הקבוצה המשיכה לשחק ולשחק יפה.לדעתי,עם מכבי חיפה והפועל ת"א היו משחקות כמו בשנים החזקות שלהם לא בטוח שמכבי ת"א לוקחת אליפות....ממש לא נראית כקבוצה של 120 מיליון דולר.

גולדהאר אמנם עשיר מאוד אבל נתקציב של מכבי ת"א הוא כ100 מיליון ש.ק.ל..

(27-Apr-2014 17:54)אלון כתב: [ -> ]אותי מכבי ת"א לא הרשימה כל העונה,אמנם אחוזי ההצלחה שלהם גבוהים אבל ביחס לתקציב הם לא מרשימים בכלל.לשם ההשוואה תראו אותנו,עם כל זה שבתחילת העונה לא הרשמנו אך ניצחנו,ככל שהתקדמה העונה גרף היכולת היה תמיד במגמת עלייה גם כשהפער מהאחרות היה אסטרונומי וגם כשהעלייה הייתה בכיס הקבוצה המשיכה לשחק ולשחק יפה.לדעתי,עם מכבי חיפה והפועל ת"א היו משחקות כמו בשנים החזקות שלהם לא בטוח שמכבי ת"א לוקחת אליפות....ממש לא נראית כקבוצה של 120 מיליון דולר.

שקל התכוונת....
ומכבי קבוצה חזקה, גם אם לא תמיד מלהיבה.
(27-Apr-2014 18:04)amir כתב: [ -> ]

גולדהאר אמנם עשיר מאוד אבל נתקציב של מכבי ת"א הוא כ100 מיליון ש.ק.ל..

צודק,אבל עדיין...
לקבוע שקבוצה שהתקציב שלה הוא מעל 100 מליון ש"ח מתבססת על שחקן אחד זו דמגוגיה זולה של 'מומחי הספורט' המרובים שיש לנו בישראל. אין ספק שמכבי ת"א היא הקבוצה הטובה בישראל בשנתיים האחרונות. התקציב האדיר שלה לעומת שאר קבוצות הליגה הוא שמביא לכך שאין לה מתחרות ולא שחקן בודד כזה או אחר. מבחינת כדורגל השנה הפועל ב"ש וק"ש הרבה יותר אטרקטיביות. המשחק ביניהן בחצי הגמר השני היה מהמשחקים הטובים שראיתי בשנים האחרונות. למשחקים של מכבי ת"א צריך להצטייד בשק שינה טוב...
עמודים: 1 2
Reference URL's