מכבי נתניה

גירסה מלאה: ההגנה - כישלון מהדהד וידוע מראש
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
מכבי נתניה שלנו מדורגת במקום הלפני אחרון - שמחזיר בסוף העונה למשחקי שישי בצהריים.
הכישלון אינו מקרי .
אבדן שחקני המפתח ( לוי וסבע ) הינו רק חלק מההסבר לכישלון הזמני ? העונה .
הבעיה העיקרית של הקבוצה ביייחוד לאחר השידרוג בצמד החלוצים ( מלמד ובצ'יראי)- נעוצה בהגנה .
הבעיה איננה חדשה אלא הייתה ברורה לכל בר דעת גם בעונה שעברה.
הקבוצה אמנם הצליחה בעונה הקודמת אבל זאת בעיקר בגלל לוי וסבע ועזרה של קישור דינמי וחרוץ ( גלזר, עלי -עד פציעתו, אולסק ואביב)- הגנה גם בעונה הקודמת הראתה חולשה רבה שבלטה בעיקר במשחקי סוף העונה אבל הייתה קיימת מתחילתה.
וורגוץ- בלם טוב בסך הכול. אמנם איטי אבל יודע לחפות על כך במשחק חכם. בסך הכול לא בלם מושלם אבל לב ונשמה . הבעיה היא שהוא פציע ונעדר רבות גם בשנה שעברה מה שהיה צריך להדליק נורה אדומה בתכנון לעונה זאת ( כלומר היה ניתן להשאירו אבל לא לסמוך עליו כעוגן).
הוייבך - בעיה גדולה. גם בעונה הקודמת סירבתי להתרשם מכישורי ההגנה שלו . כן הוא אישיות חיובית , כן יש לו טכניקה טובה יחסית לבלם אבל הוא איטי מאד וכאשר עומד מולו חלוץ מהיר ( כמו שכטר למשל )הוא בבעיה גדולה ומרבה לעשות טעויות קרטיות.
אסור היה להחתימו לעונה נוספת ויש להחליפו בבלם זר איכותי הגנתית באופן דחוף !!!
תירם - הובא כבלם מחליף בעונה קודמת. סובל טכנית חלשה והסה"כ בינוני מאד.
המגינים - ויקי כחלון - יכול התקפית סבירה. יכולת הגנתית חלשה. היה לו מחליף לא רע בכלל וטוב ממנו הגנתי - גולדנברג . אז מה עשו איתו - שיחררו !!! טעות גדולה.
המגן השמאלי היהודי שהביאו ( בורנשטיין ) במקום קובי מור - שערוריה של ממש : הביאו מגן בן 33 הרבה מעבר לשיאו על סמך ביצועים שלו משנת 2008. היה אסור להחתימו מראש !!! .
כעת מהמחזור הראשון הוא לא רואה מגרש וטוב שכך . מסתבר שמהמגן השמאלי טויטו שהיה לנו כל הזמן מהנוער טוב ממנו בהרבה . אז למה לא להשתמש בו מראש ולהשאיר את קובי מור בזיל הזול כמחליף ?
לסיכום : כישלון ידוע מראש בבניית ההגנה - לא הוסקו מסקנות כלל ממטח השערים שקיבלנו בסוף העונה.
הקבוצה שלנו ממשיכה לשחק כדורגל התקפי תוך הפקרת ההגנה שגם כך חלשה ואז מתפלאים שחוטפים תבוסות.
צריך להחליף את הויבך מיידית וכן לשנות מערך למערך דפניסיבי יותר שמתאים לקבוצה לאחר עידן סבע ולוי.
במחזור 6 המיקום לא משנה אלא היכולת, רק אחרי סיבוב שלם המיקום בטבלה משקף
ורגוץ פציע ואי אפשר להסתמך עליו? בלאומית הוא שיחק 32 משחקים מתוך רשימה 36
גולדברג רצה לעזוב כי לא רצה להיות שחקן ספסל והציעו לו מקום בהרכב ושדרוג כלכלי
אנחנו גם חוטפים המון בגלל השיטה של ההגנה הגבוהה וחשופים למתפרצות.
מגן שמאלי גרוע. שני הבלמים דומים מאד ואולי אחד צריך להיות זריז.
בהנחה שכולם בריאים הייתי עובר לשלושה בלמים הוייבך וורגוץ ואזולאי כחלון ימין ואין ברירה טוויטו.
(15-Oct-2018 20:40)אלדד כתב: [ -> ]במחזור 6 המיקום לא משנה אלא היכולת, רק אחרי סיבוב שלם המיקום בטבלה משקף
ורגוץ פציע ואי אפשר להסתמך עליו? בלאומית הוא שיחק 32 משחקים מתוך רשימה 36
גולדברג רצה לעזוב כי לא רצה להיות שחקן ספסל והציעו לו מקום בהרכב ושדרוג כלכלי

בעונה קודמת וורגוץ שיחק 20 משחקים מתוך 36 !
גם העונה זה נראה לא טוב והלוואי ואני טועה והוא יהיה בריא עד לסוף העונה.
ועדיין הבעיה העיקרית היא לא ורגוץ אלא הויבך ושיטת המשחק של הקבוצה שבה הבלמים עולים גבוה ואז כל מתפרצת הופכת לחצי גול . זה חושף אותנו בדיוק בחולשה שלנו - מרכז הגנה כבד.
גם חסרונו של שחקן דוגמת גלזר מורגש מאד.

(15-Oct-2018 20:49)חזום חזום כתב: [ -> ]אנחנו גם חוטפים המון בגלל השיטה של ההגנה הגבוהה וחשופים למתפרצות.
מגן שמאלי גרוע. שני הבלמים דומים מאד ואולי אחד צריך להיות זריז.
בהנחה שכולם בריאים הייתי עובר לשלושה בלמים הוייבך וורגוץ ואזולאי כחלון ימין ואין ברירה טוויטו.

חזום , לא צריך לעבור לשלושה בלמים . שלושה בלמים ששניים מהם חלשים גם כך לא יפתור כלום. מה גם שזו שיטה שדורשת תיאום רב .
אבל לגבי השיטה שבה אנו מחזיקים בכדור ומשחקים גבוה כפי שכתבת נכון - את זה צרכים לשנות ומהר . עם כל הכבוד לפילוספית המשחק של דרפיץ את ברדה - אין לנו קבוצה מתאימה לשיטה זו השנה . רוב קבוצות הליגה משחקות סגור ואנו פשוט משחקים לידיים שלהם במין רולטה רוסית .
גם הפועל בש ומכבי חיפה ישחקו נגדנו סגור, בכר יודע טוב מאוד שאסור לשלוט נגדנו וראינו את זה בעונה שעברה
צודקים ההגנה חלשה אבל הבעיה שלנו זה אביב ועלי מוחמד שלא עושים הגנה כמו שצריך ותמיד מגיעים שני שחקנים על המגן ובהתקפות אסור ששני המגינים יעלו חייבים להישאר שני בלמים קשר אחורי ומגן אחד ולא לשחק בחצי המגרש שלהם הבלמים צריכים שטח קטן ככל שיהיה כי הם מאוד כבדים נקווה שהמאמנים ילמדו וידעו להעביר את זה לשחקנים ולא ברגע של התלהבות להפקיר הכל
שי הלוי אני לא מסכים איתך , ואסביר למה .
כל מה שאמרת נכון , אבל אתה טועה במסקנות .
אותי לא מענין מי משחק אותי מענין איך משחקים .
אתה צודק , המגן שמאלי בורשטיין עד עכשיו הפקיר את ההגנה , טויטו הוכיח שאפשר לסמוך עליו בהחלט , הוא טוב הגנתית בינוני התקפית אם כי עדיין עושה טעויות בהגנה אבל שלא באשמתו הבלעדית אלא כי הקשר ה-50-50 אביב אברהם לא עושה הגנה כמו שצריך . כשקניקובסקי משחק הצד השמאלי הגנתית מתפקד מצוין . אביב אברהם חייב לחזור לאינטנסיביות של עונה שעברה הוא מקבל צהובים בגלל פאולים מיותרים שנגרמים בגלל חוסר כושר גופני ...או ניידות מספקת .
המגן הימני אתה צודק , כחלון טוב התקפית ( לא ראינו ממנו עד עכשיו גם בהתקפה מי יודע מה ) חלש הגנתית , אם כי העונה ניתן לראות בבירור שהוא נותן דגש יותר על ההגנה , הבעיה שמבודדים אותו 2 על אחד כמעט בכל משחק , כי עלי מוחמד לא אינטנסבי כמו בהגנה ולא עוזר מספיק לכחלון .
אחרי 2 התפקידים האלו אתה מבין עכשיו שהויבך עוזר משמאל למגן השמאלי , ווארגוץ' או תירם עוזרים הרבה למגן הימני .
מחליף למגן ימני ? אין לי מושג איך הוא לכן איני מחווה דעה כלל עליו .
מכל האמור לעיל ההגנה איך שהוא מספיק טובה יכולה להתמודד היטב בליגת העל .
אז היכן הבעיה ?
בשיטת העליהום ....אני לא מכיר קבוצה יותר התקפית בעולם מברצלונה אבל רואים שם בבירור שכשיש קרן ג'ורדי אלבה נשאר בהגנה . רואים בבירור שלעולם לא עולים שני המגינים שלה למעלה ובמקרה כזה גם ברצלונה חשופה לגולים בגלל איטיות הבלמים שלה .
אנחנו בנתניה חייבים ללמוד לקח . ויקי כחלון מהיר , דודי טויטו יחסית מהיר , אסור לשניהם לעלות למעלה , לבלמים אסור לעלות למעלה עד החצי בגלל האיטיות שלהם , הם חייבים לעמוד בין ה -16 שלנו לחצי של המגרש .
כל קבוצה אם תתקוף אותנו כשאנחנו מסודרים בחצי שלנו לא נספוג שער . אבל כל קבוצה בליגה שנתקיף בצורה עיוורת תעקוץ וגם תביס ....

אז מה עושים ?

או שחוזרים לבסיס של לחץ חזק וצמצום רווחים בין כל השחקנים או שמשנים שיטה .
אפשר לשחק אצלנו הכי טוב את שיטת 3 הבלמים היא התקפית אפילו יותר ממה שראינו עד היום .
הויבך יהיה הבלם השמאלי , וארגוץ' הבלם הימני , תירם או אזולאי הבלם האמצעי . המגינים משחקים מ 16-16 . לא נכנסים למרכז .רק על הקו .
ואז נצטרך לשחק עם ההרכב הזה .
עמוס .
הויבך , תירם , וארגוץ' .
טויטו\בורשטיין - כחלון
פיניש אולסק
קניקובסקי \עלי מוחמד \אביב
בצ'ראי - מלמד

היתרון בהרכב כזה הוא שההגנה לא מופקרת אף פעם כי אף אחד מהבלמים לא עולה למעלה . פיניש ואולסק ינהלו את המשחק עם מסירות חכמות לעומק . עלי מוחמד או קניקובסקי או אביב ינהלו את המשחק ההתקפי , הבחירה שלי עלי מוחמד בגלל ראיית המשחק שלו וחילוצי הכדורים , הבעיה שהוא לא מאיים על השער בגלל בעיטה חלשה . אביב במקרה כזה יכול להיות יותר אפקטיבי בגלל הבעיטות מבחוץ . קניקובסקי מצוין גם הוא .

או שאפשר לחזור לשיטת הלחץ שאפיינה אותנו עונה שעברה הבעיה שאין מי שימסור כדורים ארוכים על הרגל כמו שהיה ערן לוי . חוץ מכך ראינו לא פעם שאם לא לוחצים כולם כמו שצריך אנחנו חשופים למתפרצות .
מקווה שי הלוי שעניתי לך
Reference URL's