מכבי נתניה

גירסה מלאה: ספורטסגור לי ת'פינהשי ברדה: "יש פסטיבל, אבל מכבי נתניה צריכה לדעת לשרוד
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3 4
עוזר מאמן מכבי נתניה שהורחק נגד באר שבע ("טעות שלי"), מחמיא לערן לוי ("נפש אדירה") ולעלי מוחמד ("אחד השחקנים היציבים שאימנתי"), מסביר את שיטת המחצית-מחצית עם סלובודן דראפיץ' ("הוא מביא אלמנטים של הגנה ואני של התקפה") ואת אהבתו לירדנה ארזי

עירד צפריר

22.08.2017 | עודכן ב: 13:48 22.08.2017

עקוב

שי, הרשמתם מאוד בטרנר. כמה סייעה לכם השאננות של באר שבע וההרכב המחליף?

תראה, תירגלנו בהתחלה אסיפת וידאו על כל ההרכב שלהם ואחרי זה ניזונו מהתקשורת והבנו שהם יעשו שינויים ועשינו עוד אסיפה עם השחקנים הרלוונטים. האמת שלא ידענו על איתמר שבירו שזה בא משום מקום שהוא פתח, אותנו פחות מעניין איזה סגל הם עלו...

פחות מעניין שעשיתם עוד אסיפת וידאו עליהם.

אנחנו צריכים להתכונן לכל תרחיש, אבל השיטה והסגנון היה אמורים להיות זהים כל הזמן.

בהגרלת המשחקים התבאסתם לקבל אותם מחזור ראשון בחוץ, אבל בסוף יצא בתזמון מושלם. לקבל אותם בלי טוני וואקמה, אפשר לבקש יותר מזה?

שי ברדה צילום: מכבי נתניה

לגמרי, אתה צודק.

כל הסיפור של הנעת הכדור, הפסים, המתפרצות. באתם השנה לשחק כאילו אתם עדיין בלאומית?

כשאימנו בבית"ר ת"א-רמלה שיחקנו נגד נתניה שעלתה באותה עונה, ושיחקנו נגדה פעמיים בדיוק כמו בשבת – לחץ גבוה בשטח היריבה. כתבתי טור על היורו האחרון איך מצמצמים פערים מקבוצות גדולות ולקחתי דוגמה מאלבניה. מה הם עשו? שיחקו בשיטת הלחץ בתוך השטח של היריבה. אנחנו משחקים ככה כל הזמן ולשמחתי זה עובד.

ה-2-4-4 יהלום ששיחקתם, רצתם איתו גם בעונה שעברה.

בבית"ר ירושלים שיחקנו 3-4-4, שנה שעברה שיחקנו את היהלום, השנה אנחנו מתכוונים גם לשחק ככה אבל גם להגדיל קצת את הרפורטאר שלנו ולדעת לשנות שיטות.

זו שיטה שתפורה למידותיו של ערן לוי.

יש משהו במה שאתה אומר. מה שמייחד את ערן מעבר לגולים זו יכולת המסירה הפנומנלית. כשאתה שם לידו מהירות, שחקנים שרצים לשטח ושחקן שאוהב כדור לרגל כמו דיא סבע... אוי, כמעט עשיתי תאונה...

סע בזהירות.

כן, אנחנו משחקים את היהלום.

לוי מול באר שבע. "הבן אדם בן 32, אנחנו שמחים לקחת אל כל המכלול עם הדברים הטובים והפחות טובים" צילום: ניר קידר

זו היתה הופעה טיפוסית של ערן לוי – כדורים נייחים מדהימים, מסירות מפתח, קצרות, ארוכות. ומצד שני ההשתוללות, ריבים עם שחקנים, דחיפות, ויכוחים עם שופט.

אנשים לא מכירים את הנפש האדירה של הבחור הזה.

אני מכיר יותר את רגל שמאל האדירה של הבחור הזה.

הוא אוהב את הקבוצה וחי את המשחק, יש אנשים שלוקחים את הכדורגל קצת יותר באיזי ויש מנהיגים שהם עם יותר נוכחות.

אני לא חושב שזו התנהגות מנהיגותית. גם עבורו, הוא מבזבז יותר מדי אנרגיה על שטויות.

הבן אדם בן 32, אנחנו שמחים לקחת אל כל המכלול עם הדברים הטובים והפחות טובים, מאוד מאוד שמחים שהוא איתנו.

עלי מוחמד - מה זה היה? משחק שיא שלו, הוא הרי לא תמיד כל כך טוב.

האמת שהוא אחד השחקנים היציבים שאימנתי. אתה תמיד יודע מה תקבל ממנו, תמיד יהיה נייד, תמיד יעבור את ה-12.5 קילומטר, יחלץ המון כדורים.

הגיע לו גול בזמן פציעות אחרי החטיפה שלו.

אתה יודע שהוא שנה שלישית איתנו? בבית"ר ת"א היה לנו ברור שברגע שנאמן במקום אחר ניקח אותו, יש לו כל מה שקשר 50-50 צריך. הוא מסוג השחקנים שתמיד תראה אותו באזור, כדי להגיע באמת לרמות הגבוהות הוא צריך להשתפר באזורים המסוכנים ולשפר מספרים.

הוא חצי מוחמד עלי המתאגרף – מרחף כמו פרפר, אבל עוד לא עוקץ כמו דבורה.

איזה פיוטי אתה, חבל על הזמן. זה נכון.

הוא יודע אנגלית?

מצוינת. בחור מאוד אינטליגנט.

ואללה? אז הייתי צריך לדבר איתו, לא איתך.

דבר איתו.

לא זוכר בארץ שחקן מהמדינה הזו, ניז'ר.

גם אני לא.

עלי מוחמד בשבת. "אחד השחקנים היציבים שאימנתי" צילום: ניר קידר

חסר לכם חלוץ שפיץ, אתם מחפשים.

כן, אבל משתדלים להיות מאוד מדויקים במה שמחפשים. אנחנו צריכים מישהו שיתאים את עצמו לסגנון שלנו עם ערן ודיא, מחפשים מהירות.

לארי קאיודה חדש.

אתה לא מבין כמה זה קשה. יש חלוצי 9 בלי סוף, אבל הם יותר כמו פקהארט, שהוא שחקן נפלא בעיני, אבל לשיטה הזו הוא פחות מתאים כי יש לנו כבר זר אחד, שזה ערן. אני לא זוכר מצב כזה בכל הליגה, קבוצות לא מצליחות לצרף חלוץ.

ברק בדש גמר ת'סוס?

גמר ת'סוס? ממש לא. יש לו משמעות בלתי רגילה בקבוצה, גם מבחינת חדר הלבשה והניסיון שלו. אני בטוח שהוא עוד יתרום השנה.

יש עוד שחקן שאתם מחזיקים בשביל חדר הלבשה, אמיה טגה.

יש לו גם המון משמעות בחדר ההלבשה ובניסיון. כל ההתקדמות של אביב אברהם מגיעה לטגה. הטיפים, היחס, הוא אפילו לימד אותו איך להתראיין.

הבנתי שטגה ובדש כל כך תורמים לחדר הלבשה, שאפילו את האימונים הם עושים שם.

מה זאת אומרת?

נשארים באימון בחדר הלבשה, מסדרים, ממרקים, שומרים עליו חזק.

ממש לא, הם מתאמנים רגיל.

אני צוחק, לא זרמת. מה היה הקטע עם טגה שבזמן משחק בגביע הטוטו הוא היה באירוע נגד גזענות בלונדון. איך זה יכול לקרות?

המנכ"ל נתן לו אישור ואם הוא אישר זה בסדר. זה משהו שתוכנן מראש וההנהלה ובעל הבית ידעו, אז בסדר גמור.

למה הורחקת אחרי הגול של באר שבע?

האמת טעות שלי. רצתי לשופט ואמרתי לו "איך אתה לא רואה שהיה פאול?". הוא החליט שהוא מרחיק אותי, הרחקה ראשונה שלי.

אתה ודראפיץ' ממשיכים גם בליגת העל עם הקטע של מחצית-מחצית במי שעומד על הקווים?

כן, כן.

אתמול הורחקת במחצית שלך?

הורחקתי חמש דקות לפני שהייתי אמור לעלות למחצית שלי.

איך הגעתם לקטע הזה ומתי התחלתם איתו בעצם?

צריך להבין שזה לא משהו שתכננו. זה התחיל בבית"ר ת"א בשנה הראשונה, שופט העיר לנו שרק אחד עומד ואני העברתי את ההוראות. אמרתי לסלובו "בוא, תקום" והוא אמר "עמדת, כבר תמשיך".

דראפיץ' (מאחור) על הקווים בשבת. "סלובו תמיד מנצח ואין פה תחרות בכלל" צילום: ניר קידר

יש הרבה ביקורות על העניין הזה, אומרים שאתה צריך למחול מכבודך ולוותר, שזה מוזר, ששחקנים לא יודעים איך לאכול את זה.

אני מסכים שזה שונה. אם תראו איך הדינמיקה בתוך האימון תבינו שיש כל הזמן שני מאמנים שמעבירים את כל האימון יחד, והאסיפות הן משותפות שמעבירים פעם אני-פעם הוא. אני מסכים שזה שונה אבל פחות מעניין אותנו מה אומרים. כל עוד זה עובד...

אז אני מבין גם שבאסיפה אתם עושים תור-תור.

כל שבוע יש אסיפה שאני מעביר עלינו, ובמקביל אם יש סקאוטינג אז דראפיץ' מעביר אותו.

אתם עושים גם מחצית-מחצית בראיונות, סלובו בהפסקה ואתה בסיום?

ממש לא. סלובו מתראיין וזה בסדר גמור, אלא אם כן הוא מבקש אחרת.

אתה אחראי על הצד ההתקפי וסלובו על ההגנתי?

ברוב המקרים זה כמו שציינת. כשעבדנו לבד סלובו אימן בסכנין ובמכבי הרצליה, אני עבדתי בנוער של הפועל ת"א. העניינים אצלנו היו הופכים, הקבוצות שלו לא היו מבקיעות והיו מאוד טובות הגנתית ואצלי בדיוק ההפך. היינו נפגשים כל הזמן לתקן אחד את השני. כשהחלטנו להתאחד אמרנו שניקח את השיטה של הלחץ, הוא יביא את האלמנטים שהוא גאון בהם של משחק ההגנה ואני אלמנטים של ההתקפה. לראייה, שנה שעברה הבקענו 80 שערים וספגנו יחסית מעט לקבוצה שלוחצת על כל המגרש. גם בבית"ר ירושלים הבקענו המון וספגנו מעט.

כרגע משחק ההתקפה שלכם יותר טוב ממשחק ההגנה, אז במצ'אפ ביניכם אתה מנצח.

ממש לא, סלובו תמיד מנצח ואין פה תחרות בכלל. כשאתה תוקף עם המון שחקנים מן הסתם תגיע ליותר מצבים, החוכמה היא לדעת בתוך משחק ההתקפה הזה להכניס אלמנטים של משחק הגנה. צדקת, בדרך כלל מובקעים אצלנו הכי הרבה שערים במשחקים.

אתם באים למשאים ומתנים ביחד כצוות, עם דרישות שכר של שניכם?

כן.

אז אתם סוגרים גלובלי לשניכם ואז ביניכם את האחוזים?

לא, מה פתאום (צוחק). אנחנו באים מראש כצוות. מה זה מראש? אין פה עניין של טאבו, אבל בארבע השנים האחרונות זה ככה.

אבל אתם באים מתואמים בדרישות שכר, זה לא שכל אחד עושה את המשא ומתן לבד.

אה כן, אנחנו באים לזה ביחד.

בבית"ר ירושלים, אחרי שהצלחתם, היו טענות שדראפיץ' לא המשיך כי התעקש עליך כשטביב רצה לחתוך אותך.

אני יכול להגיד לך שבמהלך כל החודשיים האחרונים המשפטים היחידים שנאמרו ממני לסלובו זה שאם וכאשר זה המצב, הוא חייב להישאר בבית"ר. הוא החליט אחרת. אבל אלי טביב לא בא פעם אחת ואמר לסלובו "אני רוצה אותך בלי שי".

איך הגעת לכדורגל? שחקן לא היית.

הייתי אבל לא שחקן טוב. שיחקתי עד גיל 22, קפטן של הפועל בת ים המיתולוגית. הבנתי מהר מאוד בליגה א' שאני רוצה ללכת ללמוד, עשיתי תואר ראשון בחינוך, בגיל 23 התחלתי לאמן.

שחקני נתניה בסיום המשחק מול ב"ש. "לא צריך יומרות יותר מדי גדולות, אם נעשה פלייאוף עליון זה הישג אדיר." צילום: ניר קידר

והיום אתה בן כמה?

41 לפני יומיים.

מזל טוב.

תודה.

עבדת בנוער של הפועל ת"א.

ארבע שנים, לפני זה עבדתי עם אלי אוחנה בהפועל כפר סבא בבוגרים.

טביב הביא אותך להפועל ת"א?

ממש לא. באתי לשם שנה אחרי שהוא כבר היה, לאמן נערים ב' בהתחלה.

בעקבות המקרה של שרון מימר, עד כמה גם אצלכם היו מצבים של "שחק עם זה מגן ימני ולא בלם" או "תפתח עם זה בהרכב".

סגנון הניהול הוא שונה. אנשים שוכחים שסיימנו עונה בבית"ר ירושלים, לא פוטרנו. חד משמעית הוא בעל בית מעורב ומתעדכן, לא זוכר שום סיטואציה של קביעות. הוא מבין הרבה כדורגל...

כולם אומרים שהוא מבין, לכן הוא גם בא ואומר "זה צריך לשחק".

הוא יכול לייעץ, אבל עשינו את מה שנכון עבור בית"ר ירושלים. אבל אל תדבר איתי אחורה לפני שנתיים, אנחנו במכבי נתניה.

בוא נסיים בנתניה. אתם מסוגלים לפלייאוף עליון? בתחזית שלי שמתי אתכם מקום שביעי ואתמול הבנתי שיש לכם סיכויים טובים לטופ 6.

אני קונה את שני התסריטים באהבה. כדורגל זה משחק של מומנטומים, סוג של מרתון. אני מבין את התקשורת, התראיינו היום לכל כלי התקשורת, יש פסטיבל. אתה לא יכול לצאת מגדרך, מדובר בקבוצה צעירה.

ברור שזה מוקדם, אבל רואים קבוצה מאומנת שמשחקת כדורגל איכותי.

אני מבין ומעריך את המחמאות אבל אני באמת חושב שהמטרה של נתניה זה להפסיק את הנדנדה הזו, לעלות ולרדת. צריך לדעת לשרוד בעונה הזו, יש תקציב לא מהגבוהים. הדרך והתהליך תשתלם אם תפתח השנה את אביב אברהם, ויקי כחלון, דן גלזר ומוחמד עלי ועוד שנתיים-שלוש תבנה משהו חזק. כל המערכת של מכבי נתניה מתנהלת בצורה פנטסטית, כל אחד מתעסק במה שהוא מבין.

יש לכם בוס מנוגד 180 מעלות לטביב.

אייל סגל לא מתערב בשום דבר מקצועי, הוא אנטיתזה ל-90% מהבעלים בכדורגל שלנו. לגבי המיקום לא צריך יומרות יותר מדי גדולות, אם נעשה פלייאוף עליון זה הישג אדיר.

ודבר אחרון: אתה באמת בעניין של ירדנה ארזי?

(צוחק) בנסיעות לירושלים כל אחד היה שם בתורו שיר שהוא אוהב, סלובו היה שם שירים קרואטים ואני את ירדנה ארזי. אני חושב שהיא זמרת גדולה.

עפרה חזה לא ראתה אותה.

האמת שאז לא הייתי שומע שירים שלה, זה קרה רק כשמאוד התבגרתי והיא פרשה כנפיים.

כמה ראיונות עשית היום?

שניים ברדיו ועכשיו איתך, שאני לא יודע מאיפה זה בא, אבל נהניתי איתך. השאלות שלך מסוגננות, הן טובות.

יאללה החמאת לי, החמאתי לך, סיימנו ברוח טובה. בהצלחה.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
מאמן מצוין אדם נפלא וחכם , תודה רבה שהבאת את הראיון לפורום
ויש גם תשובה למה אין חלוץ עדיין.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
עכשיו כל אלו שקישקשו על פושה פושה מתחילים להבין איך הראש של שי וסלובו עובד
רון סאבן הציע שחקן סופר מהיר שעבר מקריית שמונה לתורכיה עם כוח פריצה אדיר ומהירות אם הוא שחקן חופשי מה שקשה להאמין אז כדאי ללכת עליו התלהבתי ממנו יותר מקיודה
אוסטין משהו

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
אני מעדיף שיהיה חלוץ ... חלאס עם פינת התירוצים. ממאי מחפשים חלוץ תואם שיטה ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
(24-Aug-2017 12:09)טל.מ כתב: [ -> ]אני מעדיף שיהיה חלוץ ... חלאס עם פינת התירוצים. ממאי מחפשים חלוץ תואם שיטה ?

רגוע רגוע איש יקר.
סבלנות מעולם לא הזיקה לאיש.

טוב שכך, כי הבשורה אומרת שלא מביאים בשביל להגיד "הבאנו".
ירכשו או ישאילו רק מי שיתאים לנו.

ושמח שמצבנו איננו קריטי. אנחנו יכולים לכבוש ולנצח עם הסגל הקיים.

אוסטין אמוטו ,לפחות שיבחנו אותו מתאים לסגנון חלוץ שמחפשים
(24-Aug-2017 12:14)אליהו כתב: [ -> ]
(24-Aug-2017 12:09)טל.מ כתב: [ -> ]אני מעדיף שיהיה חלוץ ... חלאס עם פינת התירוצים. ממאי מחפשים חלוץ תואם שיטה ?

רגוע רגוע איש יקר.
סבלנות מעולם לא הזיקה לאיש.

טוב שכך, כי הבשורה אומרת שלא מביאים בשביל להגיד "הבאנו".
ירכשו או ישאילו רק מי שיתאים לנו.

ושמח שמצבנו איננו קריטי. אנחנו יכולים לכבוש ולנצח עם הסגל הקיים.

ידידי אתה טועה. אני משוכנע בזה ומת לטעות. אני גאה מאוד בקבוצה שלי על מה שהשיגה בטרנר בכלל לא האמנתי, אבל לאורך השנה לא נוכל להסתדר בלי חלוץ ברמה גבוהה יותר כזה שאכן שובר שיוויון. לא יודע איך העסק מתנהל מאמין שכולם רוצים את הטוב ביותר אבל משהו שם בנושא הזה מתפקשש והחלון הולך ונסגר.

טל.מ כל השנים עברו שהיו מביאים שחקנים היית צועק איך לא בדקו איך לא חשבו למה אין סקאוטינג למה ולמה ....
עכשיו שיש לנו מאמנים שלא מחפשים סתם לבזבז כסף של המועדון ולא מביאים סתם ואם פגעו פגעו ואם לא פגעו לא מזיז להם ...
מאמנים כמו גוטמן שהביא את טוטאנה ואחרי חודש טען שהוא לא מתאים
סראנסה שהגיע גמור
תן בטחון בצוות המאמנים שהם יודעים מה לעשות ואיך לעשות מבטיח לך חלוץ יגיע זה בטוח
עמודים: 1 2 3 4
Reference URL's