מכבי נתניה

גירסה מלאה: מצויינות ולא היעלמות; רשימה
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3
ירידתה של בית"ר טוברוק לליגה השנייה הותירה אותי שוה נפש לחלוטין. לא כך היה עם רבים מאנשי מחננו, באשר אירוע זה לווה בתרועות צהלה רבות כאן בפורום. מעת לעת נפתח כאן, בפורום זה, אשכול בו רבים מאנשי מחננו מביעים את משטמתם כלפי מועדון זה וכלפי העומד בראשו. למעשה ניתן לזהות שתי מגמות כאשר האחת השואפת שבית"ר טוברוק תרד ליגה מתוך השיקול של השפלת היריבה העירונית, ושנייה לה, שהמייצג המובהק ביותר שלה הוא דוד חטב, שאינה מסתפקת בכך: היא מייחלת להיעלמות טוטאלית של מועדון זה מעולם הכדורגל בארץ.

מועדון זה, בית"ר טוברוק, הוקם ב-1993. אני, עתה, מודה ומתוודה שאת הקמתו ליוויתי בנפיחת בוז וביטול. "מה כבר יוכל מועדון זה לעשות" כך הרהרתי "מול תפארתו של מועדוננו שגידל כוכבים כמוייססקו, מוטל'ה, סרוסי, לביא, גריאני, האב והבן גזל, האחים בר, האחים מכנס ועוד ועוד? על גבהות לב זו שילמתי בריבית קצוצה, באשר ראיתי שבשורותיו צומחים שמעון אבו חצירא, גיא אסולין, שלומי ארבייטמן, אייל גולסה, חן עזרא, דיא סבע, אלירן דנין, זאב חיימוביץ' ועוד ועוד. כל אלו, בלעדי מועדון זה בשטח, היו, כנראה, צומחים במועדוננו. קבוצת הבוגרים של מועדון זה משתייכת, כידוע, לליגה ג'. בדקתי את נתוני השאלת שחקנים של כל מועדוני הכדורגל בליגה זו לפי המדווח באתר ההתאחדות, ולפי הנתונים המיוחסים למועדון זה הרי שהישגיו של הלה בגידול שחקנים הם מרשימים. הסתבר כי יחד עם הפועל נהריה נמצא מועדון זה בראשות הרשימה עם השאלת 16 שחקנים לקבוצות אחרות. מספר המושאלים במחוז השרון (אליו משתייכת קבוצת הבוגרים שלו) עומד על 60. קבוצתו של המועדון הזה מהווה 7.69% מקבוצות מחוז זה (אחת מ-13), והנה הוא תורם 26.7% מהמושאלים בו. דהיינו פי 3.47 משיעורו. הנתון היחסי לפי כלל קבוצות ליגה ג' אף מרשים יותר: מניין המושאלים בכלל הדרג הליגתי הוא 328. בית"ר טוברוק מהווה 0.98 (אחת מ-102) מכלל קבוצות הליגה הזאת ומועדונה תורם 4.88% מכללם, ועתה זה פי 4.98 משיעורו.

קראתי פרסומים באינטרנט מטעמו של מועדון זה ודבר אחד צרם לי במדיניותו: פיקוח על הישגי השחקנים בלימודים. התניית פעילות במועדון זה בהצטיינות בלימודים (https://www.tobruk.co.il/-----). אינני מקבל זאת כי כל אדם נברא עם סט כישורים משלו וגורל משלו. מייקל ג'ורדן ועודד מכנס נבראו הן היכולת להצטיין בספורט והן עם היכולת להצטיין במתימטיקה, אבל הם זה הם וזה לא מחייב שום אדם אחר. לאלון מזרחי מעולם לא היה מושג מה זה משפט הקוסינוסים, אבל את תפקידו לשים את הכדור ברשת הוא ביצע למופת. כאשר היה מיקי ברקוביץ ילד הוא התחיל להתאמן במכבי ת"א. קלט אותו שם יהושע רוזין. איש זה (שהלך לעולמו ב-2001) היה אושיית כדורסל ידועה ביותר בתחום זה בארץ. יהושע רוזין, איש כדורסל מיומן, תפס מיד שהילד הזה מוכשר מאין כמוהו וכי צריך לטפח אותו, ומיקי ברקוביץ, אכן, פתח במשטר אימונים כשמאימון לאימון מתקדם כמו שצריך. יום אחד הוא הפסיק להגיע לגמרי לאימונים. יהושע רוזין נפגש עם הוריו של הילד כדי לעמוד על מה שקורה (כי הרי לא מאפשרים לכשרון כזה להתפספס), והנה ההורים של מיקי אומרים לו לערך כך: "הכדורסל פוגע בלימודים שלו וזה לא מקובל עלינו. הלימודים קודמים לכל". וכאן יהושע רוזין ענה להם תשובה גאונית ומוחצת. הוא אמר להם "בתחום הלימודים הוא יגיע לרמה מסויימת וזהו. בתחום הכדורסל, לעומת זאת, הוא יהיה הגדול מכולם". אני מקווה שמועדוננו לא שוגה בהבלויות ובדברי איוולת מסוג זה.

בית"ר טוברוק, לעת עתה, הוא עובדה בשטח. יש מאנשי מחננו הרואים אותו כקוץ בבשרנו וככסדין אדום לנגד עינינו. אלו מייחלים להיעלמותו מהשטח. אני סבור שלא זו הדרך הראוייה. הדרך הראוייה להתמודד איתו היא מצויינות. לא לי להגות כיצד יש ליצור את המצויינות, אבל , בכ"ז אני רוצה לתת דוגמא אחת שזה מכבר הגיתי: לדעתי יש לשלוח סקאוטר של המועדון לערוך סיבוב צפייה בכל משחקי הילדים המתקיימים בבתי הספר ובמגרשי משחקים בשכונות של נתניה ובמושבים הסובבים אותה, ואולי כך יאותר מישהו מוכשר. אינני מתכוון למשהו אינטנסיבי מדי. כל ביקור כזה יימשך כ-10 דקות, וכל סיבוב צפייה כזה יתפרס על פני כחצי שנה, ז"א כל נקודה כזו תיפקד על ידי הסקאוטר פעמיים בשנה ולא יותר. דוד לביא היה כוכב גדול בבית הספר היסודי (לא הייתה אז חטיבת ביניים) בו הוא למד. הוא הצטרף לנוער של מועדוננו בגיל 15 בעקבות הצעה מצידם של עודד וגדי איתם היה מיודד. יפה מצידם של המכנסים שעשו זאת, אבל הוא היה צריך להתגלות ע"י סקאוטר של המועדון באופן שתיארתי לעיל ולא בדרך בה זה קרה.

כיום, את הופעת בית"ר טוברוק על הבמה אני רואה כתופעה טבעית ואבולוציונית כהופעת המקרר הביתי והמשאית המוטורית שדחקו את בתי החרושת לקרח ואת הבלגולעס. התקווה להימחקותו של מועדון כדורגל זה מן המפה, בקרב חלק מחברי מחננו, היא כתקוותם של בתי חרושת לקרח ושל בלגולעס להיעלמות המקרר הביתי והמשאית המוטורית. את כוחו של מועדוננו כלפי יריבים יש לבנות על אדנים של מצויינות ולא על היעלמותם של גורמים אלו.
שוב אגיד, ברגע שמועדון כדורגל בתוך נתניה, נהנה ממתקנים בעיר נתניה וכל מטרתו היא רווח לאדם פרטי- אשמח שיהיה בכל מקום אחר ולא בעיר שיש לה קבוצה בכירה אחת מקצוענית ואין מקום ליותר מאחת.
ראינו שת״פ עם מכבי חיפה.
ראינו שת״פים עם עוד קבוצות גדולות.
ראינו שת״פים עם ק״ש.
ולמעשה לכל המרבה במחיר או מי שנחשב שותף עסקי של האדון.
כן, גם ראינו שת״פים עם מכבי נתניה כשהאיש ראה חולשה והתגנב פנימה כשהבין שהוא צריך אכסניית השבחה.
השיא היה המו״מ למכור להפועל ת״א וצריך להגיד תודה לאל מהבחינה הזו על ההתרסקות של הפועל ת״א.
לא מתפלא שהאנשים שמתפלאים על הרצון להיעלמות טוברוק הם אנשים שיש להם זיקה למכבי נתניה ושום זיקה לעיר נתניה. זה סוג של ניתוק די בולט מהשטח.
ברגע שבית״ר טוברוק הביאה כשרונות מחוץ לנתניה- דיא סבע, קני סייף, חן עזרא, אלמוג כהן- יש לי פחות בעיה עם זה. אם יש לה סקאוטינג יותר טוב ממכבי נתניה שתהנה. בשביל זה היא לא חייבת להיות בנתניה. מצידי שתשב בנורדיה בחצר האחורית של האדון.
ברגע שמדובר בילדי נתניה והסביבה שהבוגרים מהם(כמו הדור של זאב חיימוביץ׳ ואבי כנפו) הגיעו בכלל ל״ביה״ס לכדורגל של עודד מכנס״ ומצאו עצמם פתאום במועדון כדורגל של איש עסקים קר שמעניין אותו רק הכיס הפרטי שלו שידע לנצל היטב כל משבר ניהולי וכלכלי במכבי נתניה כדי לקחת כל מה שיכול ולפגוע(ועוד אחד כזה שפעל מבפנים- כי הרי הוא היה במכבי נתניה)- מצטער- מבחינתי מועדון הכדורגל הזה- לא לגיטימי ופגע קשות במכבי נתניה ואוהד מכבי נתניה שלא מבין את זה לדעתי חי באיזו בועה משל עצמו.
אין סיבה שמכבי נתניה צריכה להתחרות על כשרונות בתוך נתניה.
יוסי בניון גדל בדימונה.
משם הגיע להפועל ב״ש בשנים הכי רעות שלה של אלי זינו. גם אליניב ברדה גדל באותה מערכת מסריחה של איש שהיה צריך לגרש אותו בכוח.
תארו לכם שהיתה בב״ש טוברוק.
סיכוי סביר שגם הכשרונות היחידים שצמחו בהפועל ב״ש היו מתגלגלים למקום אחר בגלל ואקום כזה או אחר... רק להזכיר- מי שהחל את המהפכה הנוכחית בהפועל ב״ש הוא אותו ברדה... אם לא ברדה אני לא בטוח שאלונה מוצאת את הפיתרונות איך להרים את העגלה.
לא כולם אלמוג כהן וחן עזרא שיעברו 200 ק״מ למקום אחר כדי לשחק כדורגל במקום נורמלי. אם היה טוברוק בתוך ב״ש זה היה הרבה יותר קל להמון צעירים- בטח אם גם משווקים להם כוכבי עבר של הפועל ב״ש וכל מיני סיפורים על חינוך ומצויינות.
בתור אוהד מכבי נתניה האינטרס שלי הוא ברור- בתוך נתניה רק מכבי נתניה! מי שרוצה אלטרנטיבה שילך למקום אחר.
כמובן שמכבי נתניה צריכה לכוון לכך שלא יהיה צורך לחפש אלטרנטיבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
טוברוק לא ייצג מעולם את נתניה,טוברוק לא ייצג את נתניה,טוברוק נמצא בנתניה כי איש עסקים שאין לו שום זיקה לנתניה מצא הזדמנות חד פעמית בתקופת כאוס מקומית וניצלה עד הסוף.
מתלבט האם להוציא לאור כאן את ההתכתבות ההזויה ביננו אתמול....במידה ואעשה זאת תבינו מדוע אמרתי את שאמרתי גם בעיניין עתיד טוברוק וגם בעיניין מתקניו(הפרטיים),שנרכשו ע"י העיריה בממון רב.
יגאל יהב טוברוק תיעלם בדיוק כמו שהיא הגיעה
גם אני טעיתי בהתחלה והבן הגדול התאמן בטוברוק כי זה בשבילי היה עודד מכנס לא טוברוק
אבל מהר מאוד הבן לא רצה יותר .....

אין מקום לטוברוק בלי קשר לאיזיקוביץ' כי זה מתכון להוצאת כשרונות מנתניה לקבוצות מתחרות בליגה וכל זה על חשבון התושבים שנאספו המיסים שלנו המשרמט מקבל תקציבים ....על מה ???

הגיעה הזמן שמכבי נתניה תצא בהודעה שכל ילד יוצא טוברוק ישלם רק חצי .....בשנה הראשונה ובכל לחסל את המסחר בעבדות של הילדים מה שאברהם לינקולן חיסל בארה"ב יותר מ 200 שנה !!!
אני מבין שהחסם הגדול להתפתחות מחלקת הנוער של נתניה זה חוסר במגרשים.
האם ניסו לשדל את העיריה ולהציע שכל שקל שהעיריה תיתן למחלקה יושקע שקל מצד מכבי נתניה.
מה הסטטוס של המגרש בשכונת בן ציון בהנחה שלא בנו עליו מגדל האם חשבתם אולי להתקין דשא סיננטי(עלויות תחזוקה יחסית נמוכות)
האם ניבדקו אופציות בבית יצחק או אביחיל ואולי לעשות שתפ עם המועצות המקומיות.
אני מניח שהחשש הוא שכל הפתרונות הזמניים שהצעתי יהפכו לקבועים ולא תהיה לעיריה מוטיבציה להשקיע במגרשים נוספים אבל מוטב ציפור אחד ביד משניים בעץ.
ולגבי טוברוק לנצל את המומנטום ולהשתמש בכלי ההסגרות על מנת להביא כשרונות משם(אם נשארו). אם זה היה תלוי בי הייתי סולל כביש על המועדון של הסוחר הנאלח הזה.

Sent from my A0001 using Tapatalk
(23-May-2017 19:34)חזום חזום כתב: [ -> ]אני מבין שהחסם הגדול להתפתחות מחלקת הנוער של נתניה זה חוסר במגרשים.
האם ניסו לשדל את העיריה ולהציע שכל שקל שהעיריה תיתן למחלקה יושקע שקל מצד מכבי נתניה.
מה הסטטוס של המגרש בשכונת בן ציון בהנחה שלא בנו עליו מגדל האם חשבתם אולי להתקין דשא סיננטי(עלויות תחזוקה יחסית נמוכות)
אני מניח שהחשש הוא שכל הפתרונות הזמניים שהצעתי יהפכו לקבועים ולא תהיה לעיריה מוטיבציה להשקיע במגרשים נוספים אבל מוטב ציפור אחד ביד משניים בעץ.
ולגבי טוברוק לנצל את המומנטום ולהשתמש בכלי ההסגרות על מנת להביא כשרונות משם(אם נשארו). אם זה היה תלוי בי הייתי סולל כביש על המועדון של הסוחר הנאלח הזה.

שמעת אותו ברדיו?
עד מתי האיש הזה ימשיך לשחק אותה מאמא תרזה ולחרטט?
הוא גם לא מדבר על אייל סגל כמו אחד שקורא כאן אלא כאחד שמוזן ע״י אחרים שקוראים כאן שדגים כאן חצאי אינפורמציה ומעבירים לו תמונה שהיא לגמרי שגויה מתוך רצון לחמם אותו.

(23-May-2017 20:51)עידן444 כתב: [ -> ]
(23-May-2017 19:34)חזום חזום כתב: [ -> ]אני מבין שהחסם הגדול להתפתחות מחלקת הנוער של נתניה זה חוסר במגרשים.

שמעת אותו ברדיו?
עד מתי האיש הזה ימשיך לשחק אותה מאמא תרזה ולחרטט?
הוא גם לא מדבר על אייל סגל כמו אחד שקורא כאן אלא כאחד שמוזן ע״י אחרים שקוראים כאן שדגים כאן חצאי אינפורמציה ומעבירים לו תמונה שהיא לגמרי שגויה מתוך רצון לחמם אותו.

אפשר תקציר לדבריו?

גם אני לא שמעתי וגם לא מעניין אותי. מה שמדהים בעיניי איך מחלק המעטפות מצליח להשתחל לכל מדיה אפשרית. והוא כולה בעלים של קבוצה בליגה ג.

הוא נלחם את מלחמת המאסף שלו,מציע לכל מי שיכול משכורות עתק רק שיגיעו לעבוד בטוברוק...וכל מי שיחליט ללכת לשם,שיבושם לו,אני לא שם.
מכבי נתניה הולכת למקום אחר וטוברוק התחילה בספירה לאחור,אין עתיד למועדונים בלי מחלקת בוגרים.
נכון שיגרם "נזק" בתהליך,אך "השורה התחתונה" קובעת ומכבי נתניה בדרך למקום אחר.
לא מובן איך עיריית נתניה תמכה ועדיין תומכת במועדון ללא שום זיקה לעיר !!!
איך מרים לא עוצרת את זה???
עמודים: 1 2 3
Reference URL's