מכבי נתניה

גירסה מלאה: זה הזמן להתעורר
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3 4
טל מגזים כהרגלו ורואה הכל שחור אבל אני לגמרי חושב שהקו שלו עדיף על הקו של אופיר ופיליפצ׳וק וכל אלה שמסתכלים על הסטטיסטיקה מהתקופה הטובה ומנפנפים בה היום. היא לא רלוונטית ואני אסביר- הליגה הזו היא 80% מומנטום 20% יכולת. בקבוצה טובה זה אולי 70 מומנטום 30 יכולת.
כשנתניה היתה במומנטום טוב השוער היה טוב, ההגנה היתה טובה, וגם אם החמצנו בסוף הכדור נכנס.
במומנטום שלילי ההגנה נראית בדיחה, הקישור חלש, מגיעים לפחות מצבים וכשמגיעים אז השופט לא ישרוק, השחקן יחליק ברגע הלא נכון, ודוב שאמור לישון בחורף יעבור בסביבה ביום סגריר, הכדור יפגע בו ויצא החוצה. אז יפה שעד אתמול לא הפסדנו ואתמול הפסדנו בעיקר כי אנחנו פחות טובים מנצרת בכדור חול וכדור בוץ אבל המגמה ברורה ואם נמשיך לתרץ לעצמנו כל משחק תירוצים זה לא יגמר טוב.
אם מכבי נתניה לא תשנה את המומנטום היא לא תעלה ליגה. חד וחלק. יש גבול כמה אפשר לבנות על יריבות חלשות, ויריבות שלא רוצות לעלות, וכל מיני סיפורי מעשיות. ההסטוריה של הליגה הזו מצביעה באופן ברור- לאור הסיטואציה אף אחד בנתניה לא יכול לשון בשקט ולהגיד לעצמו ״יהיה בסדר. אנחנו מעל הליגה״.

אז איך משנים מומנטום? דבר ראשון זה להבין מה לא עובד. ולדעתי זה ברור כשמש אבל משום מה ממשיכים להמר על הסוסים הלא נכונים ובעמדות לא נכונות. היריבות למדו אותנו- זו לא קלישאה. אנחנו קבוצה שכשערן ודיא על המגרש מאוד קל ללמוד אותה.

אתן לכם נתון מדהים- מאז החזרה של ערן לוי להרכב אחרי הפציעה בגב לאחר המשחק נגד עכו נתניה ניצחה רק פעמיים כשהוא עולה בהרכב-
בטדי את הפועל ירושלים במשחק רע מאוד ואת רמה״ש בבית לפני 10 ימים(נכון, עם שני גולים אדירים שלו).
ערן לוי היה אקס פקטור שעלה מהספסל מול שעריים וגם עלה לא רע מהספסל נגד הפועל ר״ג.
בנצחון הגדול על נצרת עילית הוא לא היה בסגל וחזר להרכב נגד נשר במשחק שבעיני התחיל את התקופה הרעה.

תעשו עם הנתונים האלה מה שאתם רוצים. לדעתי המסקנות ברורות- ואם ערן הוא ״איש מועדון״ הוא צריך לקבל החלטה כזו בכבוד- ואם לא זו גם מסקנה ברורה להמשך. מכבי נתניה מודל 2017/2018 לא יכולה להבנות סביב ערן לוי באף אחת משתי הליגות הראשונות. הוא צריך לדעת שהוא רצוי מאוד- אבל להיות זה שהקבוצה בנויה סביבו בגיל 32 עם כושר ל 30 דקות? ממש לא!
עם כל הכבוד למה שהיה נגד רמה״ש. אני רוצה להאמין שאת רמה״ש היינו מנצחים גם עם עוד שחקן עם כושר ל 90 דקות ואם צריך ערן היה עולה מהספסל. לדעתי זה האופן בו צריך להשתמש בו כרגע.

Sent from my iPhone using Tapatalk
הקו של טל זה לפטר את סלובו . אתה תומך בזה ?
הקו של טל זה שלקבוצה אין עומק . אתה מסכים לזה ?
הקו של טל זה ש 23 מחזורים שיקרנו את כולם והיום מתגלה הגודל האמיתי שלנו. זה נכון מבחינתך ?
הקו של טל זה סלובו שעושה רוטציה עם ברדה על הספסל ולא מתפקד כמנהיג. אמת ?

הדיון פה הוא לא טל ,לא אופיר ולא עידן.
הקבוצה נכנסה למשבר. עכשיו צריך להחליט איך להתמודד איתו. יש כאלה שיעדיפו זעזוע כמו פיטורים של מאמן, קנסות לשחקנים, שיחות נזיפה של בעל הבית וכיוצ"ב ויש כאלה (ואני בתוכם) שיעדיפו לטפל בבעיה בקור רוח, בלי פאניקה והצהרות בומבסטיות.
שהתחיל המשבר הצוות עשה שינוי בהגנה שהכניס את פאדול ושושן להרכב (כפי שדרשו חלק מהאוהדים). זה לא פתר את הבעיה.
לי ברור שבנקודת הזמן הנוכחי מה שהקבוצה צריכה זה יותר קילרים במגרש ופחות פוזות ושחקנים שיותר עומדים ופחות עושים עבודה.
אז אתה צודק לגבי ערן. כמו שאתה יודע אני טוען את זה שבועות וחודשים עוד בימים הטובים של הקבוצה. על ערן אני מוסיף את קוגבינה וביתר שאת. אלה שני שחקנים שנכון להיום במצבנו פשוט יותר מפריעים מתורמים. לדעתי נסתדר גם בלי שניהם בקטע ההתקפי, ומצד שני נשפר את האמצע שלנו שפתוח לרווחה כל כך הרבה זמן.
הקו של טל הוא שנשבר לרמות את עצמנו.
הקו של טל אומר שהקבוצה לא נבנתה לעלית ליגה וגם הסגל שלה נראה ככה. ראיתי איך נראתה קבוצה שבנו אותה למטרה הזו.
הקו של טל אומר שנשארו 9 מחזורים והמאמן עובד עצות כבר כמעט חודשיים. רוצים לעלות ליגה ? עכשיו זה הזמן לשינויים . עוד שבוע שבועיים כאלה ואפשר להוציא מנויים מעכשיו ליום ששי ולהתרגל לכל השטויות של המנהלת עם זר אחד תקרת שכר וכו.
הקו של טל זה שנחים על זרי הדפנה עם הבליינד עלינו אנחנו מעל הליגה הקבוצות לא רוצות לעלות וכו וכו. קשקוש אחד גדול שהביא אותנו לטיפה מעל 30 אחוז הצלחה בשבעת המשחקים האחרונים, קצב של קבוצת תחתית .
אתם חושבים שאני רואה שחור ? מגזים ? זאת המציאות.

(14-Mar-2017 11:46)טל.מ כתב: [ -> ]הקו של טל הוא שנשבר לרמות את עצמנו.
הקו של טל אומר שהקבוצה לא נבנתה לעלית ליגה וגם הסגל שלה נראה ככה. ראיתי איך נראתה קבוצה שבנו אותה למטרה הזו.
הקו של טל אומר שנשארו 9 מחזורים והמאמן עובד עצות כבר כמעט חודשיים. רוצים לעלות ליגה ? עכשיו זה הזמן לשינויים . עוד שבוע שבועיים כאלה ואפשר להוציא מנויים מעכשיו ליום ששי ולהתרגל לכל השטויות של המנהלת עם זר אחד תקרת שכר וכו.
הקו של טל זה שנחים על זרי הדפנה עם הבליינד עלינו אנחנו מעל הליגה הקבוצות לא רוצות לעלות וכו וכו. קשקוש אחד גדול שהביא אותנו לטיפה מעל 30 אחוז הצלחה בשבעת המשחקים האחרונים, קצב של קבוצת תחתית .
אתם חושבים שאני רואה שחור ? מגזים ? זאת המציאות.

כל מה שאתה אומר זה פופוליזם אחד גדול.

מה זה לרמות את עצמנו ?? 23 מחזורים רימינו את עצמנו והיום במחזור 29 הבלוף (לגישתך) התגלה ??
ואל תגיד לי לא להסתכל אחורה. אתה לא תבטל הישג של קבוצה שהתחילה עם מינוס 9 ונמצאת היום בפלוס 4 מעלייה .
אתה לא תבטל את הסגל שעשה את ההישג הזה.
אתה לא תבטל את צוות האימון שבנה הכל מאפס בזמן מאד קצר.
אתה לא תבטל את ההתקפה הכי טובה בליגה.

במקרה הזה, מעבר לרואה שחורות סדרתי ,זה אפס הבנה בהתמודדות עם משברים. אני לא רוצה לחשוב איך המועדון היה מתנהל אם אתה היית מנהל אותו היום.

שינויים כבר התחילו לעשות בתחילת המשבר (ודרך אגב ,בדיוק השינויים שאתה בקשת) ואני מאמין שהשינויים ימשכו בקרוב.

ושוב, אין ויכוח על הסטטוס הנוכחי שלנו. המשבר בעיצומו ועדיין בכוחנו (כפי שהוכחנו בעבר הרבה מאד משחקים) לחזור לעיניינים. להגיד שתוך שבוע שבועיים אפשר להוציא מנויים לשישי זה עוד אימרה מטומטמת שכנראה גם עליה תחזור בך בדיוק כמו שעשית עם הדרישה לפטר את סלובו.
(14-Mar-2017 11:27)אופיר34 כתב: [ -> ]הקו של טל זה לפטר את סלובו . אתה תומך בזה ?
הקו של טל זה שלקבוצה אין עומק . אתה מסכים לזה ?
הקו של טל זה ש 23 מחזורים שיקרנו את כולם והיום מתגלה הגודל האמיתי שלנו. זה נכון מבחינתך ?
הקו של טל זה סלובו שעושה רוטציה עם ברדה על הספסל ולא מתפקד כמנהיג. אמת ?

הדיון פה הוא לא טל ,לא אופיר ולא עידן.
הקבוצה נכנסה למשבר. עכשיו צריך להחליט איך להתמודד איתו. יש כאלה שיעדיפו זעזוע כמו פיטורים של מאמן, קנסות לשחקנים, שיחות נזיפה של בעל הבית וכיוצ"ב ויש כאלה (ואני בתוכם) שיעדיפו לטפל בבעיה בקור רוח, בלי פאניקה והצהרות בומבסטיות.
שהתחיל המשבר הצוות עשה שינוי בהגנה שהכניס את פאדול ושושן להרכב (כפי שדרשו חלק מהאוהדים). זה לא פתר את הבעיה.
לי ברור שבנקודת הזמן הנוכחי מה שהקבוצה צריכה זה יותר קילרים במגרש ופחות פוזות ושחקנים שיותר עומדים ופחות עושים עבודה.
אז אתה צודק לגבי ערן. כמו שאתה יודע אני טוען את זה שבועות וחודשים עוד בימים הטובים של הקבוצה. על ערן אני מוסיף את קוגבינה וביתר שאת. אלה שני שחקנים שנכון להיום במצבנו פשוט יותר מפריעים מתורמים. לדעתי נסתדר גם בלי שניהם בקטע ההתקפי, ומצד שני נשפר את האמצע שלנו שפתוח לרווחה כל כך הרבה זמן.

לא אופיר.
אני בכלל לא נכנס לתוכן הדברים באופן כל כך ספציפי שאתה מדבר עליו.
אני מדבר על רוח הדברים.
להבין שאנחנו לא כאלה גדולים.
להבין שאנחנו בבעיה.
להבין שמה שהיה לא רלוונטי.
להבין שהליגה היא לא בדיחה.

לא להבין רק עכשיו שאנחנו בבעיה כי ר"ג ניצחה(הרי אם ר"ג היתה מפסידה היינו ממשיכים לדבר כאילו הכל בסדר)- אלא להבין שאנחנו, מכבי נתניה- בבעיה!
ורגע לפני הפליאוף זה הזמן הכי גרוע להיכנס למשבר- אלא אם אתם ממשיכים לבנות על זה שרוב הקבוצות עוד שבועיים הולכות לים... הרי כולנו יודעים שיש לשחק נגד מכבי נתניה ויש לשחק נגד הפועל ר"ג ועכו- נגד נתניה מול קהל, ומול תקשורת, ומול כל מה שמכבי נתניה מייצגת- זה הרבה יותר מאתגר וסקסי.

ולהתייחס לדברים שכתבת- קוגבנייה הרבה יותר אפקטיבי בהתקפה. תזיז אותו לשם. הבחור הגיע לכאן בתור חלוץ ולדעתי ירד אחורה רק כי מרגישים שערן דיא ובדש\ויסמן חייבים לשחק.
זה גורם להתקפה להיות סטטית ולקישור להיות רך. זו לא מכבי נתניה שהתחילה את העונה ומול כל קבוצה הגיעה ל 10 מצבים ולרחבה שלה בקושי נכנסו.

בינתיים כבר כמה משחקים מנסים שוב ושוב את אותה נוסחה.
וגם השינויים הקוסמטיים שעושים ממש לא מוצלחים.

לפטר מאמן? לאשר זה עזר לפני כמה שנים לעורר את הקבוצה שלו ומשום מקום היא עלתה ליגה.
אני מאמין בצוות הנוכחי ותקופה רעה לא תשנה את דעתי.
אני גם נגד מהפכות- סך הכל מבקש שיחזרו לדברים שעבדו בלי לפחד ובלי לדפוק חשבון והתחושה היא שהם דופקים חשבון ומוותרים על עקרונות בגלל הפחד מאי שקט בחדר ההלבשה.
אני מתחיל לחשוב שהפציעה של ערן לוי זה הדבר הכי טוב שקרה העונה לסלובו וברדה.
(14-Mar-2017 11:07)עידן444 כתב: [ -> ]טל מגזים כהרגלו ורואה הכל שחור אבל אני לגמרי חושב שהקו שלו עדיף על הקו של אופיר ופיליפצ׳וק וכל אלה שמסתכלים על הסטטיסטיקה מהתקופה הטובה ומנפנפים בה היום. היא לא רלוונטית ואני אסביר- הליגה הזו היא 80% מומנטום 20% יכולת. בקבוצה טובה זה אולי 70 מומנטום 30 יכולת.
כשנתניה היתה במומנטום טוב השוער היה טוב, ההגנה היתה טובה, וגם אם החמצנו בסוף הכדור נכנס.
במומנטום שלילי ההגנה נראית בדיחה, הקישור חלש, מגיעים לפחות מצבים וכשמגיעים אז השופט לא ישרוק, השחקן יחליק ברגע הלא נכון, ודוב שאמור לישון בחורף יעבור בסביבה ביום סגריר, הכדור יפגע בו ויצא החוצה. אז יפה שעד אתמול לא הפסדנו ואתמול הפסדנו בעיקר כי אנחנו פחות טובים מנצרת בכדור חול וכדור בוץ אבל המגמה ברורה ואם נמשיך לתרץ לעצמנו כל משחק תירוצים זה לא יגמר טוב.
אם מכבי נתניה לא תשנה את המומנטום היא לא תעלה ליגה. חד וחלק. יש גבול כמה אפשר לבנות על יריבות חלשות, ויריבות שלא רוצות לעלות, וכל מיני סיפורי מעשיות. ההסטוריה של הליגה הזו מצביעה באופן ברור- לאור הסיטואציה אף אחד בנתניה לא יכול לשון בשקט ולהגיד לעצמו ״יהיה בסדר. אנחנו מעל הליגה״.

אז איך משנים מומנטום? דבר ראשון זה להבין מה לא עובד. ולדעתי זה ברור כשמש אבל משום מה ממשיכים להמר על הסוסים הלא נכונים ובעמדות לא נכונות. היריבות למדו אותנו- זו לא קלישאה. אנחנו קבוצה שכשערן ודיא על המגרש מאוד קל ללמוד אותה.

אתן לכם נתון מדהים- מאז החזרה של ערן לוי להרכב אחרי הפציעה בגב לאחר המשחק נגד עכו נתניה ניצחה רק פעמיים כשהוא עולה בהרכב-
בטדי את הפועל ירושלים במשחק רע מאוד ואת רמה״ש בבית לפני 10 ימים(נכון, עם שני גולים אדירים שלו).
ערן לוי היה אקס פקטור שעלה מהספסל מול שעריים וגם עלה לא רע מהספסל נגד הפועל ר״ג.
בנצחון הגדול על נצרת עילית הוא לא היה בסגל וחזר להרכב נגד נשר במשחק שבעיני התחיל את התקופה הרעה.

תעשו עם הנתונים האלה מה שאתם רוצים. לדעתי המסקנות ברורות- ואם ערן הוא ״איש מועדון״ הוא צריך לקבל החלטה כזו בכבוד- ואם לא זו גם מסקנה ברורה להמשך. מכבי נתניה מודל 2017/2018 לא יכולה להבנות סביב ערן לוי באף אחת משתי הליגות הראשונות. הוא צריך לדעת שהוא רצוי מאוד- אבל להיות זה שהקבוצה בנויה סביבו בגיל 32 עם כושר ל 30 דקות? ממש לא!
עם כל הכבוד למה שהיה נגד רמה״ש. אני רוצה להאמין שאת רמה״ש היינו מנצחים גם עם עוד שחקן עם כושר ל 90 דקות ואם צריך ערן היה עולה מהספסל. לדעתי זה האופן בו צריך להשתמש בו כרגע.

כל הכבוד איזה איבחון מדוייק של הבעיה של מכבי נתניה , ממש עם פינצטה מצאת מה חורק במכונה. אייל חייב לצרף אותך לצוות המקצועי , אבל רק כשאתה עומד ושני המאמנים יושבים על הספסל...
אז עידן, רוח הדברים חשובה כי רוח הדברים משדרת פאניקה ועם פאניקה את לא יכול לקבל החלטות מושכלות.

אני לא מבין למה אתה חושב שמישהו מתכחש לעובדה שאנחנו בבעיה. איך הבנת את זה?

אני גם מבין שעכשיו כולנו פתאום חוזרים בנו מחלק מהדברים שנאמרו לפני חודשיים ושלש כי ככה זה עובד. שהכל רץ טוב ואתה מביא נקודות אתה הכי טוב בארץ ועולה בהליכה ושנכנסים למשבר פתאום אתה כבר לא גדול, לא עמוק ולא עולה.
הסקנדל והפסטיבל היא תופעה מאד מוכרת אצלנו.
אז האמת היא לא פה ולא פה. לא היינו כאלה גדולים והיום גם לא הפכנו לקטנים. אני עדיין חושב שהתקפית לפחות אנחנו ברמה אחת לפחות מעל הליגה, הבעיה היא שחלק משחקני ההתקפה שלנו שוכחים שב 2017 גם שחקני התקפה צריכים להשתתף במאמץ ההגנתי ופה התלונות שלי לשחקנים ספציפיים שערן וקוגבינה בראשם.
קוגבינה שחקן כשרוני שיכול לעשות הרבה צרות, אבל נכון להיום הוא פשוט הפך לנטל. איבודי הכדור שלו, האדישות וחוסר הלחימה פוגעים בנו קשה. הוא לא צריך להיות על המגרש בתקופה הנוכחית שמשחק ההגנה שלנו נראה כמו שנראה. לגבי ערן אתה כבר יודע את דעתי.
וגם דיא לא קוטל קנים...

בקיצור, יהיה מעניין בחודשיים הקרובים. הסיפור לא נגמר גם אם לא ננצח בשבועיים הקרובים( אבל אין ספק שיכניס עוד יותר עניין... )

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
(14-Mar-2017 12:24)אופיר34 כתב: [ -> ]אז עידן, רוח הדברים חשובה כי רוח הדברים משדרת פאניקה ועם פאניקה את לא יכול לקבל החלטות מושכלות.

אני גם מבין שעכשיו כולנו פתאום חוזרים בנו מחלק מהדברים שנאמרו לפני חודשיים ושלש כי ככה זה עובד. שהכל רץ טוב ואתה מביא נקודות אתה הכי טוב בארץ ועולה בהליכה ושנכנסים למשבר פתאום אתה כבר לא גדול, לא עמוק ולא עולה.
אז האמת היא לא פה ולא פה. לא היינו כאלה גדולים והיום גם לא הפכנו לקטנים. אני עדיין חושב שהתקפית לפחות אנחנו ברמה אחת לפחות מעל הליגה, הבעיה היא שחלק משחקני ההתקפה שלנו שוכחים שב 2017 גם שחקני התקפה צריכים להשתתף במאמץ ההגנתי ופה התלונות שלי לשחקנים ספציפיים שערן וקוגבינה בראשם.
קוגבינה שחקן כשרוני שיכול לעשות הרבה צרות, אבל נכון להיום הוא פשוט הפך לנטל. איבודי הכדור שלו, האדישות וחוסר הלחימה פוגעים בנו קשה. הוא לא צריך להיות על המגרש בתקופה הנוכחית שמשחק ההגנה שלנו נראה כמו שנראה. לגבי ערן אתה כבר יודע את דעתי.
וגם דיא לא קוטל קנים...

בקיצור, יהיה מעניין בחודשיים הקרובים. הסיפור לא נגמר גם אם לא ננצח בשבועיים הקרובים( אבל אין ספק שיכניס עוד יותר עניין... )

בלי ערן והנקודות שהביא אתה נאבק עם שעריים ונצרת עלית על ההישארות בליגה. כפויי טובה.
הכל זה קומבינה של אייל עם סלובו, אם הפער היה נשאר אף אחד לא היה מגיע לפליאוף לראות משחקים עכשיו שיהיה אולי קצת דרמה יבואו לראות אקשן, אפשר להוציא מיני מנוי לפליאוף.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
(14-Mar-2017 12:31)yaron73 כתב: [ -> ]
(14-Mar-2017 12:24)אופיר34 כתב: [ -> ]אז עידן, רוח הדברים חשובה כי רוח הדברים משדרת פאניקה ועם פאניקה את לא יכול לקבל החלטות מושכלות.

וגם דיא לא קוטל קנים...

בלי ערן והנקודות שהביא אתה נאבק עם שעריים ונצרת עלית על ההישארות בליגה. כפויי טובה.

אני מבין שקשה להתמודד עם העובדות.
אני אסכם לך אותם אם רק יהיה לי זמן.
בעצם אין טעם- אתה וערן לוי זה פחות או יותר המקבילה לילדה בת 16 וג'סטין ביבר.
עמודים: 1 2 3 4
Reference URL's