מכבי נתניה

גירסה מלאה: טור הביקורת הבונה - דין גל
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3
יש כאלה שאומרים שיש לנו שוער להרבה שנים. יש כאלה שטוענים שזה לא מספיק טוב בשלב זה ושאולי זה לא יהיה זה גם בעתיד.
בואו נשים את דין גל על שולחן הניתוחים.

הבחור עוד מעט בן 22. צעיר מאוד לשוער שמגיע לשיא הקריירה שלו בסביבות גיל 26-28 ולפעמים תהליך ההשתבחות נמשך עד גיל 30(אצל דודו גורש עד היום והוא כבר בן 36...)
אני בדרך כלל מסתכל על שוער בכמה פרמטרים-
1. השקט והבטחון שהוא משרה על ההגנה- דין גל מרגיש לי שוער נטול פוזה, עם רגליים על הקרקע שלא מייצר חוסר שקט לחלק האחורי אם כי בליגה הזו קשה לבחון את זה כי לא מופעל על ההגנה שלנו מספיק לחץ. מצד שני אלה בדיוק הדברים שמשתבחים עם הניסיון והגיל ומהבחינה הזו אני חושב שהוא יהיה טוב.
2. שליטה ברחבה- הנושא הזה טעון שיפור אך דין לגמרי בקו התקדמות. גם כאן הניסיון יעשה את שלו ועם עבודה נכונה הוא ימשיך להשתפר. הוא יוצא נכון לכדורי עומק והוא יוצא טוב יותר לכדורי גובה(תחת לחץ לרוב מאגרף וכאשר הכדור מגיע לרחבת ה 5 בלי יותר מידי לחץ קולט).
3. אחד על אחד- כבר היום דין גל יודע לסגור טוב חלוצים שבאים מולו ואין לי ספק שזה הולך להיות החלק הכי חזק שלו בדומה לשני השוערים שביקרו כאן לא מזמן- אוהד לויטה ואריאל הרוש. לדעתי מבחינת שליטה ברחבה הוא יהיה טוב מהם(האמת שהם די גרועים בזה). באחד על אחד מאחל לו להגיע לרמה שלהם. הוא בהחלט יכול.
4. שוער קו- היכולת לעצור בעיטות מתוך ומחוץ לרחבה- לדעתי זו בינתיים החולשה הכי גדולה שלו והוא חייב לעבוד על זה קשה. להיות יותר מרוכז, לצאת לזינוק בזמן- כשאפשר לקלוט וכשאי אפשר להדוף את הכדור כפי שצריך ולא להשאיר מתנות לעורבים. אם הוא ישתפר בעניין הזה יש לנו שוער שאפשר לבנות עליו.

Sent from my iPhone using Tapatalk
המינוס הגדול של העונה הזאת בקטע של דין גל נעוץ דווקא בחולשת היריבות שלנו.
דין עד רגע זה עוד לא עמד בסיטואציה שהכל היה על כתפיו. אנחנו שולטים ברב המשחקים, ממעטים להגיע מולנו למצבים, לא לוחצים אותנו יותר מידי וככה באמת קשה למדוד את איכות השוער.

אז כן, למרות הכל היו לו כמה רגעים טובים שלקח כדורים יפים והציל אותנו, אבל מצד שני אם נעבור על כל השערים שחטפנו העונה נגלה שלדין יש חלק בלא מעט מהשערים האלה.
אנחנו בתכלס די סולחים לו על כל הפאלטות כי בד"כ זה לא משנה את התוצאה של המשחק וגם כי צריך לתת לו גב בתור שוער בית צעיר, אבל לדעתי זה צריך להדליק נורה אדומה בבניית הסגל לעונה הבאה. שוער זה אחת העמדות החשובות ,בטח לקבוצה שעולה ליגה.
בעונה הבאה בליגת העל - אני אומר שהגיע הזמן לתת לשוער בית את הכפפות, לתת לו עונה של שקט ולראות איך זה עובד. אם ובמידה וזה לא הולך? טוב נו, אז אכלנו אותה Wink
(21-Jan-2017 20:19)לואיס ראזאק כתב: [ -> ]בעונה הבאה בליגת העל - אני אומר שהגיע הזמן לתת לשוער בית את הכפפות, לתת לו עונה של שקט ולראות איך זה עובד. אם ובמידה וזה לא הולך? טוב נו, אז אכלנו אותה Wink

אם אתה וכל שאר תומכיו מתחייבים לא לערוף לו את הראש אחרי שני משחקים חלשים אני מצטרף אליך...
חייב לשפר גם את משחק הרגל
(21-Jan-2017 20:13)אופיר34 כתב: [ -> ]המינוס הגדול של העונה הזאת בקטע של דין גל נעוץ דווקא בחולשת היריבות שלנו.
דין עד רגע זה עוד לא עמד בסיטואציה שהכל היה על כתפיו. אנחנו שולטים ברב המשחקים, ממעטים להגיע מולנו למצבים, לא לוחצים אותנו יותר מידי וככה באמת קשה למדוד את איכות השוער.

אז כן, למרות הכל היו לו כמה רגעים טובים שלקח כדורים יפים והציל אותנו, אבל מצד שני אם נעבור על כל השערים שחטפנו העונה נגלה שלדין יש חלק בלא מעט מהשערים האלה.
אנחנו בתכלס די סולחים לו על כל הפאלטות כי בד"כ זה לא משנה את התוצאה של המשחק וגם כי צריך לתת לו גב בתור שוער בית צעיר, אבל לדעתי זה צריך להדליק נורה אדומה בבניית הסגל לעונה הבאה. שוער זה אחת העמדות החשובות ,בטח לקבוצה שעולה ליגה.

לפעמים הסיטואציה הזו דווקא יותר קשה.
אתה נשאר קר ופחות מרוכז. זה לדעתי מאוד בולט בשערים שהוא סופג.

Sent from my iPhone using Tapatalk
לדעתי (הלא מבינה...) ראיתי ממנו הרבה הצלות שאם לא היה מציל, לא הייתי בא אליו בטענות... ויחסית מעט שערים שאמרתי, "נו באמת, זה שוער?".

אז אני מרוצה...
דין גל צריך להשתפר בכדורי הגובה מהקרנות , הוא צריך להיות זה שמחפש לקטוף את הכדורים עוד לפני שעולים לשיא הגובה , בליגה השניה זה יותר קל בליגה הראשונה הכדורים חדים יותר והוא צריך כבר עכשיו להשתפר בזה גם אם נקבל גולים פה ושם - עכשיו זה הזמן שלו לטעויות שילמד מהן .
כדור שנכנס מרחבת ה 5 תמיד שוער אשם , זאת הרחבה שלו , זה הבונקר שלו .
אני חושב שהוא גם הרבה פעמים קופץ מאוחר מדי לכדור ולכן לא קולט אלא הודף

סומך על בסון בעיניים עצומות שיהפוך אותו לשוער הכי טוב בארץ
[תמונה: a13b00b4c49f1fe51e046377ea2a8d5a.jpg]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

זה הוא הוגו לוריס שוער נבחרת צרפת וטונהאם אחד מ5 השוערים הטובים בעולם שבא להתנצל לקהל אחרי שני שערים שספג באשמתו שכמעט גרמו לקבוצת הפסד אתמול מול הסיטי, קורה לגדולים מכולם,.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
טוב לתת ביקורת בונה וגם טוב לתת בראש כשצריך - אין סיבה שהוא לא יהפוך לשוער הטוב במדינה רק אם ירצה בכך
עמודים: 1 2 3
Reference URL's