מכבי נתניה

גירסה מלאה: מה צופן לנו העתיד.
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
נתחיל מהסוף,"הדד ליין" האמתי הוא סיום עונת המשחקים 16/17(מאי 17),במידה ועד אז לא ימצא רוכש או לחלופין התארגנו האוהדים,מכבי נתניה תרד לליגה ג'(על פי תקנון ההתאחדות).
אין לי מושג מי יהיה הרוכש,אך יודע למי אסור(לא רצוי) לרכוש את המועדון ולהיות הבעלים.
בית המשפט חייב לבדוק את רצינות אותו גורם ולוודא שהוא מתכנן להשקיע מכיסו(לא כיס חבריו/לא ספונסרים/לא תורמים)לפחות 4-5 מיליון ש"ח לשנה ויש לו את היכולות הפיננסיות לעמוד בזה לאורך 5 שנים לפחות ובהתראה של שנה מראש חייב למצוא גורם אחר שמקבל מועדון נקי מחובות,בדיוק כמו שקיבל לידיו.
הרוכש צריך להתחייב על יחס הגיוני בין הוצאות ניהול ותפעול לבין עלות שכר שחקנים,חווינו כבר לא מעט עונות לא פרופורציונליות.

האלטרנטיבה לאותו רוכש היא התארגנות אוהדים,התארגנות שחייבת לגייס לפחות 2 מיליון ש"ח בנוסף לכ2 מיליון ש"ח שכל עונה(בעונות האחרונות)נתרמת ע"י 3 אוהדים(שלא מעוניינים להיות בעלים).
להערכתי,פוטנציאל התארגנות האוהדים+התורמים הגדולים מבין האוהדים שווה בסופו של הליך(ולאורך זמן) יותר/הרבה יותר מ4 מיליון לעונה(גם בהכנסות וגם בהקטנת ההוצאות).

בהנחה שעונת 17/18 תהיה העונה העצמאית(המלאה) הראשונה של אותה התארגנות,סה"כ המקורות שיעמדו לרשות המנהלים יהיו:4 מיליון בעלים,2 מיליון התאחדות/טוטו/טלוויזיה,1.5 עיריה,1.5 כרטיסים ומנויים,2 מיליון ספונסרים=11 מיליון בליגה לאומית.
סה"כ הוצאות:4.5 דמי תפעול/הנהלה וכלליות,1 סבסוד מחלקת נוער,5.5 שכר שחקנים.
המקורות בליגת העל:4 מיליון בעלים,8 מיליון התאחדות/טוטו/תקציב טלוויזיה חדש,1.5 מיליון עיריה,3 מיליון כרטיסים ומנויים,3 מיליון ספונסרים=19.5 מיליון.
סה"כ הוצאות:6.5 דמי תפעול,1 סבסוד מחלקת הנוער,12 מיליון שכר שחקנים.

זה הרעיון/זו המסגרת,זה יכול להיות בעלים יחיד זה יכול להיות שילוב של בעלים ואוהדים,אך בכל מקרה זה חייב להיות נקי וצנוע ויעיל וללא מקורבים של כאלו ואחרים.
אומר זאת בצער, אך בעניינים מפוקחות:
איני רואה 2000 איש ששמים כ"א 1000 ש"ח בהתחייבות ל-3 שנים.
איני רואה זאת גם במועדונים אחרים.
יש כמה משוגעים (ביניהם אני) שהיו מוכנים, אבל זה לא יביא את ההמונים להם אנחנו מצפים.
סיבות לכך יש לרוב, אך בראש ובראשונה - בגרות האוהד הישראלי. או יותר נכון חוסר בגרות. כשזה משתלב עם הנחת העבודה הפופולארית בקרב האוהדים והיא "שמתי שקל וחצי ועכשיו אני קובע הכל...".
אכן לא ריאלי שהקהל הרחב יביא סכום של 3.5 מיליון ש"ח בעונה(מנויים+כרטיסים+דמי חבר)- בטח בלאומית, ובטח במצב הנוכחי. לאט לאט... לא צריך לקפוץ ולהציג יעדים אגרסיביים ולא ריאלים- בטח לא בטווח הקצר. כדי להגיע למספרים כאלה צריך לזכות באמון הציבור וזה לוקח זמן.
זה ממש לא אומר שזה מוריד יוזמת אוהדים מהפרק.
מי אמר שקבוצה בתהליך מעבר כזה לא יכולה לחיות עם פחות מ 11 מיליון תקציב בלאומית(9-10 נגיד- מכובד מאוד!)?
ומי אמר שהיא לא יכולה לחיות עם 17.5 מיליון ש"ח בליגת העל?

כפי שכתבתי בפוסט בפייסבוק- לקהל יש את כל הלגיטימציה לדרוש להיות חלק אינטגרלי מבעלות המועדון גם אם כל מה שהוא עושה זה לקנות מנויים ולשלם דמי חבר סימליים.

למה?
גם ככה הציבור הוא זה שממן את הקבוצה הזו.
הכספים הפרטיים כאן(וגם הם של אוהדים שלא רוצים להיות בעלים) הם אחוז קטן.

הקהל יגייס יותר- יהיה כסף לעוד שחקן איכותי. הקהל יגייס פחות- לא יהיה כסף לעוד שחקן איכותי.
פה זה מתחיל ושם זה נגמר(ולפעמים אותו שחקן איכותי רק מפריע... Wink)
(15-Jun-2016 13:15)אסףג כתב: [ -> ]אומר זאת בצער, אך בעניינים מפוקחות:
יש כמה משוגעים (ביניהם אני) שהיו מוכנים, אבל זה לא יביא את ההמונים להם אנחנו מצפים.
סיבות לכך יש לרוב, אך בראש ובראשונה - בגרות האוהד הישראלי. או יותר נכון חוסר בגרות. כשזה משתלב עם הנחת העבודה הפופולארית בקרב האוהדים והיא "שמתי שקל וחצי ועכשיו אני קובע הכל...".

זה לא בהכרח בגלל "שמתי שקל וחצי ועכשיו אני קובע הכל...".
זה בגלל שהמוצר לא אטרקטיבי,
זה בגלל ש"האוהדים השרופים" הם בסביבות ה 1,000 (ואת זה נדע בכמות המנויים שתימכר השנה במידה והמצב הנוכחי יימשך).
זה בגלל שלאנשים אין 1,000 ש"ח מיותרים, בכל עונה, פרט למנוי או שניים או שלושה (ואני יודע שלכמה מכם זה נשמע מוזר).
זה בגלל שזו לא תרבות הספורט כרגע בארץ, ולהמציא את הגלגל במצבנו הנוכחי זה על סף הבלתי אפשרי.
זה בגלל שחלק מהאוהדים לא מאמינים בקונספט.
זה בגלל שבזמן כ"כ קצר קשה להרים כזה דבר.
ובכל זאת, הלוואי ואני מדבר סתם שטויות והתארגנות אוהדים היא הדבר הבא...
(15-Jun-2016 13:33)אלון כתב: [ -> ]
(15-Jun-2016 13:15)אסףג כתב: [ -> ]אומר זאת בצער, אך בעניינים מפוקחות:

זה לא בהכרח בגלל "שמתי שקל וחצי ועכשיו אני קובע הכל...".
זה בגלל שהמוצר לא אטרקטיבי,
זה בגלל ש"האוהדים השרופים" הם בסביבות ה 1,000 (ואת זה נדע בכמות המנויים שתימכר השנה במידה והמצב הנוכחי יימשך).
זה בגלל שלאנשים אין 1,000 ש"ח מיותרים, בכל עונה, פרט למנוי או שניים או שלושה (ואני יודע שלכמה מכם זה נשמע מוזר).
זה בגלל שזו לא תרבות הספורט כרגע בארץ, ולהמציא את הגלגל במצבנו הנוכחי זה על סף הבלתי אפשרי.
זה בגלל שחלק מהאוהדים לא מאמינים בקונספט.
זה בגלל שבזמן כ"כ קצר קשה להרים כזה דבר.
ובכל זאת, הלוואי ואני מדבר סתם שטויות והתארגנות אוהדים היא הדבר הבא...
היא יכולה להיות הדבר הבא.
אבל לאט לאט...
ושוב, בדרך זו או אחרת הקהל הוא הממן העיקרי של הקבוצה הזו- גם לפי הפריסה של אייל.
וגם בלי יעדים אגרסיביים כבר בתחילת הדרך של העמותה.
יעד אגרסיבי ולא ריאלי זה לתת לעמותה כזו גזר דין מוות עוד לפני שהחלה לעבוד.
מה גם שניתן לראות עפ"י המספרים שזה ממש לא הכרחי.
לא נתארגן(כאוהדים)נקבל את ליבר או את ליגה ג'....
ולזה אנחנו ראויים.

כי הקבוצה שייכת לאוהדים ולכן הם צרכים לקבל החלטה.
(15-Jun-2016 13:35)אייל ס כתב: [ -> ]לא נתארגן(כאוהדים)נקבל את ליבר או את ליגה ג'....
ולזה אנחנו ראויים.

כי הקבוצה שייכת לאוהדים ולכן הם צרכים לקבל החלטה.

ככל שהזמן יעבור וכל מה שיהיה בחכה זה ליבר- עוד ועוד אנשים יפנימו שהקבוצה שייכת להם והגיעה השעה.

בינתיים כל מי שמדבר בגוף ראשון(מלבד פילפצוק) אומר שהוא בפנים.
שכל אחד יקח אחריות על עצמו, בלי להסתכל ימינה ושמאלה מי "פראייר" כמוהו- נכין תוכנית(לדעתי אנחנו תוך כדי תהליך רציני) ונצא לדרך.
אני מנסה להבין....מדוע לחוג של ילד משלמים בין 3000 ל5000 ש"ח לשנה ולהופעות/סרטים/נופשים/מסעדות מוציאים ברמה שנתית סכומים לא זעירים.
ולחוג של אחד ההורים אי אפשר להוציא בין 1500 ל2500 ש"ח בשנה?
(15-Jun-2016 13:45)אייל ס כתב: [ -> ]אני מנסה להבין....מדוע לחוג של ילד משלמים בין 3000 ל5000 ש"ח לשנה ולהופעות/סרטים/נופשים/מסעדות מוציאים ברמה שנתית סכומים לא זעירים.
ולחוג של אחד ההורים אי אפשר להוציא בין 1500 ל2500 ש"ח בשנה?

הרבה מאוד אנשים לא מרשים לעצמם את הדברים האלה.
מעמד הביניים היום נחנק בשביל כל קורס לילד. נחנק בשביל לשלם גנים(אמנם אני עם תאומים וזה לא דוגמה...).
משפחה ממוצא רוסי למשל תשים חוג מוזיקה או שחיה הרבה יותר גבוה בסדר העדיפויות ממשפחה צברית.
אני רוצה בעמותה כמה שיותר אנשים- גם חיילים ונערים- שצריך לזכור- הם חלק מאוד משמעותי בקהל שלא יכול לעמוד בסכומים שנזרקים כאן באוויר אבל יכולים לתרום לעמותה בדרכים אחרות. לא רק ב CASH.
הכל סיפורים....רואה אצל העובדים שלי(כולם מעמד ביניים),מה הם קונים בנסיעות של החברה לחו"ל/בדיוטי פרי,לאיזה חוגים הילדים הולכים,רואה את הילדים במחלקת הנוער בנתניה ובטוברוק,רואה את הפלאפונים של כולם....
בוא נעזוב את הסיפורים....
למרבית האוהדים יש את היכולת הבירה להוציא סכום שכזה,רק הרבה יותר נוח לחפש אחרים שישלמו.
הגענו היום לפרשת דרכים,רוצים מועדון תשתתפו,לא רוצים/לא קרה כלום.
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Reference URL's