מכבי נתניה

גירסה מלאה: הגדול מכולם!
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
האיש עשה לעצמו בשנים האחרונות נזק עצום בהתנהלותו. לא זכיתי לראות אותו משחק(מעבר למשחק ותיקים בתחילת שנות ה-90). גם משום מה בנתניה נהנים יותר להתרפק על הקבוצה שהוא אימן ולא זו שהוא שיחק בה. למרות הכל יש משהו באיש הזה שקשה לי לכעוס עליו. אני תמיד אכבד אותו. תמיד יעניין אותי וירתק אותי מה שיש לו להגיד.
רון עמיקם עשה דירוג של הגדולים מכולם בנבחרת ישראל והגיע למסקנה חד משמעית לגבי המקום הראשון.
הינה להזכיר לכולם מי הוא הגדול מכולם, מי הפך את המועדון הזה מסתם עוד מועדון למועדון גדול-

1. מוטל'ה שפיגלר

(1963-1977). 83 הופעות, 33 שערים.

מה שמפריד בינינו לבין ההכרה עד כמה היה מוטל'ה שפיגלר שחקן עצום זה התיעוד. מוטל'ה שיחק 8 שנים בכדורגל הישראלי בלי טלוויזיה, ואחר כך כברת דרך דומה כששידורי הספורט היו בידיים של ערוץ 1. אתה לא יכול להכיר את מי שלא ראית. דורות של אוהדים מכתירים את ברקוביץ', בניון, אוחנה, זהבי ואחרים כגדולי השחקנים בכל הזמנים, אבל באמת – גם ממי שראה אותו ממש בשלהי הקריירה שלו – אני יכול להתחייב שלא היה כמוהו.

הוא כבש בזכיה בגביע אסיה, בעליה של הנבחרת לאולימפיאדה, בגביעי אסיה, בשלושה מארבעת משחקי העליה למונדיאל, בקדם אולימפי, בעוד קדם עולמי, כבש עוד 18 שערים במשחקי ידידות, כולל רביעייה לרשת ארצות הברית. הוא פשוט כבש, גם את שערי היריב, וגם את כולנו. שפיגלר צמח בנבחרת שסטלמך היה בה כוכב ראשי ופינה את הזירה כשהוחלף בסיאול על ידי אורי מלמיליאן. בתווך הצליחה נבחרת ישראל להגיע לשלושה מפעלים גדולים ולזכות באליפות אסיה. כמו שההולנדים לא מתווכחים על קרויף, והגרמנים על בקנבאואר והברזילאים על פלה – כולם בני דורו – אי אפשר להתווכח עם נוכחותו המרשימה של מוטל'ה שפיגלר במדי נבחרת ישראל.

הוא היה מר נבחרת. יש לו 33 שערי נבחרת רשומים, אבל עוד לא מעט שערים בנבחרת שהוגדרו כמשחקים בין כוכבי הליגות, או משחקים מול קבוצות. הוא פשוט כבש בצרורות, אבל לא רק שהוא כבש, הוא תמיד ידע מתי לכבוש. השער שלו בסידני, "פצצה" (כפי שהדגיש נחמיה בן אברהם), או השער המופלא שלו במונדיאל מול שבדיה, הם לא רק היסטוריים, הם שפיגלרים כאלה. "בעיטה...ושער...שפיגלר עשה את זה".
אכן צודק עידן כשחקן לא היה כמו מרדכי שפיגלר
הוא לא רק היה כוכב בקנה מידה ישראלי הוא גם היה כוכב אמיתי בצרפת אילולי אישור עבודה היה מצליח יותר מכל שחקני הדור אחריו באנגליה
לא זוכר אם הוא כבש בראש אבל ראיתי אותו כובש כמעט בכל מצב אחר
מהקרן ברגל שמאל זה היה גול יותר בטוח מפנדל
וולה ברגל שמאל זה פצצה לאחד החיבורים
מההרמות שלו עשו קריירה כמה חלוצים
נראה לי היה הראשון ששיחק מתחת לחלוץ אם כי הרבה פעמים ירד עד קו ה 16 להביא כדור
בחיים לא ראיתי אותו עושה גליץ' תנוחת ההיכר שלו מזכרון היתה ידיים על המותניים
תמיד הופיע בכל משחק
המשחק שנחרת בזכרון הכי הרבה היה נגד בני יהודה במגרש הקופסא מוטל'ה עם גבס ביד נכנס מחצית שניה והופך את המשחק אין דברים כאלו כמו התצוגה ההיא בעולם וראיתי המון כדורגל
העליתי לא מזמן( לדעתי אחרי ההפסדים לבוסניה בלגיה ובעיקר התבוסה לווילס פוסט במקום אחר עם תמונה של ה-11 שפתחו מול אוסטרליה בדצמבר 1969.
כתבתי שאחרי 45 שנה אנחנו במקום עם שפיגלר השחקן עם מרדכי הפרשן ושפיגלר השדרן.. ואיתם כנראה נישאר.
אפשר להגיד על שפיגלר המבוגר שזקנתו מביישת ( בהחלט כן), אבל את שפיגלר השחקן... אי אפשר לקחת לנו, הדור שגדל עליו,
אין דברים כאלה ובעתיד הקרוב כנראה לא יהיו... פשוט כדורגלן פנומן. נקודה.
לגבי המשחק שציין רווח נגד בני יהודה, עונת 71-72.
פיגור 2:0 בהפסקה, שפיגלר נכנס עם תחבושת על היד במקום הגבס ונגמר 2:4 לנתניה. באותה עונה הוא הבקיע רביעייה מול הכח
הגיע ל-17 שערים אחרי משהו כמו 20 משחקים ונסע לצרפת ... אחרת היה שובר את שיאי השיאים בהבקעת שערים...
מעדיף באמת להתרפק ולזכור איזה שחקן הוא היה... כל היתר.. זה כבר אירוע מסרט אחר..
Reference URL's