מכבי נתניה

גירסה מלאה: אני לא צ'יוואווה של אף אחד - אוסידון בראיון מעניין
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7
דורון אוסידון: "הוכחתי בסוף שאני לא צ'יוואווה של אף אחד, לא?"

יו"ר ומנכ"ל מכבי נתניה משקם קבוצה שעמדה על סף פירוק ("די, צריך ניהול שפוי"), מספר על הנתק עם אלי טביב ("לא ראינו אחד את השני ארבע שנים"), סוגר ת'פינה של האח המפורסם - הדוד חיים - ומספר כמה כסף הוציא מפרוספר אזגי

יו"ר מכבי נתניה, דורון אוסידון, מאוד נהניתי מהניצחון שלכם 0-2 על הפועל באר שבע בגביע הטוטו השבוע.
תודה רבה אחי.

עשית החלטה מצוינת עם ההחתמה של שלומי דורה. ואני אומר את זה כי אני יודע כמה בעירייה רצו ודחפו לכיוון של בני לם.
כן, שלומי דורה זו החלטה טובה. מאמן עם ניסיון, מאמן דמות, שמאוד אוהב לקדם צעירים.

וכל הלחץ שהיה מהקהל ומהעירייה לקחת את בני לם לא השפיע עליך?
עזוב את בני לם, הוא מצליח בנוער, מאמן טוב וראוי, אבל במצב הנוכחי לזרוק אותו לתוך הבלגן שהיה שם זה היה לעשות לו עוול. אין לו את הניסיון שיש לשלומי, זה לא קשור בכלל ליכולות.

מה המטרות של מכבי נתניה העונה? בהתחלה נראה שהישארות בליגה תספיק אבל פתחתם לאנשים את התיאבון.
שמע, קשה לי לחשוב ברמה של הישארות בליגה, זה לא באופי שלי, אני תמיד מכוון גבוה. אני מקווה מאוד שלא נצטרך להיאבק בתחתית אלא להיות בחלק העליון יותר.

אוסידון. "שמע, קשה לי לחשוב ברמה של הישארות בליגה, זה לא באופי שלי, אני תמיד מכוון גבוה".

פלייאוף עליון זה לא מופרך.
אפשר גם להגיע למקום רביעי-חמישי, אבל גם לשמיני. מאוד חשוב לי שהכדורגל יהיה מהנה, שהקהל והשחקנים יהנו. כשיש חדוות משחק רואים את זה.

מה באמת תעשה עם זה שהמשטרה לא נותנת לקהל שלכם להכניס דגלים?
נפגשתי איתם, הסברתי, בכל העולם יש דגלי פריסה, זה מאוד מפריע לי. זו ההחלטה כרגע של מפקד התחנה, הוא מפחד שיהיו אבוקות למטה, אבל ביקשתי שייקח סיכון מחושב. הצעתי שנעשה הפוך - תן דגלי פריסה ואם יעשו משהו לא בסדר אז תיקח להם את זה. זה חלק מהאווירה, זה קיים בכל העולם.

העירייה השנה הרבה יותר מעורבת ותומכת, הם גם מינו נציג בהנהלה - יוסי דורון. איך מתקבלות ההחלטות בינך לבינו?
יוסי דורון הוא אדם שבא מאהבה והוא בן אדם מקסים, אבל בסופו של דבר אני מנהל את המועדון, כמובן בשיתוף פעולה עם מי שצריך. יש החלטות שאני צריך לקבל לבד.

תגיד, אתה יו"ר וגם מנכ"ל, נכון?
כן, אני עושה גם את העבודה של מנכ"ל כרגע.

למה?
תשמע, כרגע ב-100 אלף דולר לשנה עבודת מנכ"ל, אני מעדיף לעבוד עוד שש שעות ביום ובכסף הזה להביא שחקן.

מה גובה ההלוואה שאתם לוקחים מהבנק?
זה בתהליכים, 7.5 מיליון שקלים.

מי ערב להלוואה?
שעבדנו לבנק את כספי התמיכה של העירייה, הם חתמו ערבות עלינו ויהיה החזר של 750 אלף שקל בשנה למשך 10 שנים.

אבל אם אתם יורדים ליגה חס וחלילה באחת מעשר השנים הללו, ההקצבה שלכם על פי חוק יורדת משמעותית.
נכון, ואז אנחנו נצטרך להשלים.

יש בזה סיכון.
מינורי.

תגיד, איך אחרי מכירת לארי קאיודה, התרומה מראסל גאלבוט וסאני קאהן ומיצחק תשובה, אתם עדיין בגירעון כזה?
כי יש חובות של עשרה מיליון שקלים.

אז כמה היה הגירעון שאלי שגב השאיר? 20 מיליון?
מכבי נתניה מייצרת הכנסות בסביבות ה-14 מיליון שקלים בעונה. התקציב בעונה שעברה היה 29 מיליון, היתה חריגה של 12.5 מיליון שקלים. בתחילת העונה כבר לא היה שם אף אחד, החובות נערמו, זה רק הצטבר והצטבר. קאיודה לא נמכר בעשרות מיליונים אלא ב-800 ומשהו אלף יורו, שמתוכם יש לך עמלות סוכנים בארץ ובחו"ל. ממה שנשאר השתמשו כדי לשלם שתי משכורות, אולי.

דורה. "אחד שמוציא מים מן הכישרון"

הקבוצה עברה לידי נאמן ולך יש מנדט למכור אותה. באיזה מחיר?
עשרה מיליון שקלים, כיסוי הגירעון. אבל זה לא רק זה, אני אמנם תקופה קצרה במכבי נתניה אבל זה מועדון מדהים שמאוד התחברתי אליו. לפני שאפקיד אותו בידיים של מישהו אני רוצה לדעת שיש לו את היכולות. הגיעו אנשים עם כוונות טובות - אלי שגב, דניאל יאמר וכולם, השקיעו המון כספים ופתאום לא הסתדר יותר ואז המועדון לא התאושש. די עם זה, צריך ניהול שפוי.

מה עם יצחק תשובה כבעלים?
לא, זה לא מעניין אותו.

רק לתרום בקטנות?
אנשים חושבים שבגלל שיש לך כסף אתה צריך לתרום מיליונים. כל שקל שתורמים זה יפה. תשובה היה בעלים ואני מאוד מעריך כל תרומה שלו.

כבר שמעתי אנשים שאומרים, תשובה לוקח את הכסף מהגז ומעביר אותו למכבי נתניה.
עזוב, בחייך, תשובה לא היה צריך לקבל את הגז כדי להיות בעלים של מכבי נתניה. הוא יכול היה להיות לפני וגם אחרי, זה היה נחמד לו לתקופות מסוימות בחיים אבל הוא לא יחזור.

סגור לי ת'פינה בנושא הגמבי הצעיר, חמזה בארי. בהתחלה דובר שהוא מושאל ממכבי חיפה, אחרי זה מאפולון לימסול. יש לכם אופציית רכישה או לא?
שמע, השחקן המוכשר הזה נבחן במכבי חיפה. לשלומי יש את האנשים שלו במכבי חיפה - שחקנים ואנשים מסביב, שאמרו לו שכדאי לשים עליו עין כי מתמהמהים לגביו. אני באופן אישי קיבלתי טלפון משחקן עבר במכבי חיפה שהמליץ לי עליו. ישבנו, החלטנו לחתוך עניינים, קנינו 20 אחוז מהכרטיס שלו עם אופציות לעוד. ראינו אותו במשחק הראשון, זה נראה טוב. בארץ הוא יושאל רק לנתניה ואם הוא יימכר אז נקבל חלק מהרווח.

ראול גרשומוב ודיא סבע מטוברוק הושאלו אליכם גם העונה.
יש לנו גם אחוזים עליהם.

מה קרה עם ההסכם שהיה לאלי שגב עם אריק איזיקוביץ'? את איאד אבו-עביד איבדתם כמעט בלי פיצוי.
דווקא קיבלנו 300 אלף שקלים מהעסקה.

וההסכם שהיה לשגב עם טוברוק מבוטל בעקבות עזיבתו?
היה להם הסכם לעונה, הוא לא תקף לעונה הזו. אני פתוח למו"מ על כל שחקן ועם כל מועדון, אבל אין שום הסכמים ושום מחויבות.

אבל אם בסוף העונה טוברוק תרצה למכור את סבע או גרשומוב, הם שוב לא צריכים לשאול אתכם בכלל.
כן, זה משהו שאני רוצה לשנות כבר עכשיו, אני במו"מ עם אריק לגבי זה. אני רוצה ששחקנים שצומחים אצלי, אני אהיה בעל השליטה לגביהם ולא אף אחד אחר.

ודווקא בגלל זה מעניין לשמוע על מושאלי מכבי תל אביב - גאל מרגוליס, ברק לוי ומושיקו לוגסי. הם שחקנים טובים אבל לא עדיף למכבי נתניה להשביח שחקנים שהיא תוכל למכור בעצמה?
כן, אבל תקשיב, אני לא יכול להמציא פתאום מחלקות שלמות עם שחקנים מוכשרים, אני יכול לבנות. העלנו את מי שהכרנו ובדקנו שמתאים כרגע לבוגרים. צריך להשביח את המחלקה. במצב הקיים, מרגוליס שחקן יוצא מן הכלל שמתאים למכבי נתניה וגם למכבי ת"א. ברק לוי שוער ענק. לגבי לוגסי, אנחנו מאוד אוהבים אותו, בכלל לא היה לו חוזה במכבי ת"א, הוא אמנם מושאל אבל אני מאמין שאם נרצה אותו נגיע להבנות איתם בסוף העונה. אומרים מוציא מים מן הסלע? שלומי דורה אחד שמוציא מים מן הכישרון.

יש לכם בעיית פציעות רצינית, אבל ראיתי שהסקתם את המסקנות המתבקשות והחלפתם את המזוזות.
(צוחק)

אם הייתם נזכרים בזמן אולי עוד הייתם מספיקים להציל את דיא סבע.
לא ידעתי שאתה כזה מצחיק.

משתדל. סך הכל אתם באמת הצלחה מקצועית עד עכשיו, עד כדי כך שירין חסין מבוקש בניוקאסל.
האמת שאני לא יודע מאיפה זה בא.

אתה כבר אכלת קוסקוס ומפרום אצל משפחת חסן?
עדיין לא יצא לי.

תגיד, למה עידו לוי שוחרר?
עידו לוי עוד לא שוחרר, הוא התבקש להביא קבוצה שתקלוט אותו כי הוא לא בתוכניות המקצועיות של המאמן.

בטח שמעת שבין שני בלמי הבית שלכם, חסן ודודי טירם, יש מתחים עוד מימי הנוער.
יש המון סיפורים, אני לא נכנס לקטנות. הם ילדים גדולים, הם יסתדרו. סך הכל המצב יוצא מן הכלל, חדר ההלבשה מצוין. כשהגעתי להפועל תל אביב היה לי חדר הלבשה עם שכטר, ורמוט וכל החבר'ה ותאמין לי שאני לא זוכר חדר הלבשה בריא כמו שיש לנו פה, חבר'ה רציניים שבאים לעבוד. הנה, הם התארגנו ביום רביעי לעשות על האש, מגובשים החבר'ה.

הזכרת את הפועל תל אביב שלשם הגעת בלי ניסיון בכדורגל. יש דברים שלמדת שם? טעויות שביצעת?
לא להתראיין.

אתה כבר נופל בזה.
סתם. למדתי שבכדורגל צריך המון אורך רוח, ללכת עם האני מאמין שלך ולא להתפשר בגלל קולות רקע.

אתה כבר לא חבר של אלי טביב, מן הסתם.
לא. לא ראינו אחד את השני ארבע שנים.

העונה ייצא לכם להיפגש.
לא יודע.

הסכסוך ביניכם התחיל בגלל סיפור החוזה של שי אבוטבול. אתה חתמת אתו ביורו, טביב רצה בדולרים.
שטויות, זה הכל סיפורים. איזה חוסר אמון יכול להיות פה? כל מה שנחתם הוא ידע מראש, זה לא מה שהצית את המחלוקת. טביב היה בחו"ל רוב הזמן וניהלתי את המועדון כמעט לבד, כשהוא חזר פחות הסתדרנו.

היתה את ההתפטרות המשותפת, כשאיגדת את המנכ"ל ניר ענבר והדובר קובי ברדה יחד אתך. זה קרה אחרי הפיטורים של דרור קשטן.
תראה, ניצן שירזי ז"ל היה אחד האנשים היותר קרובים אלי וביום שהוא הגיע הרגשתי שהמועדון יישאר שפוי והרשיתי לעצמי ללכת. זה לא סוד שאני וקשטן לא הסתדרנו. ניר ענבר וקובי ברדה אנשים גדולים ועצמאיים ומעולם לא ביקשתי מהם להתפטר, הם ידעו מה הם עושים. היו עוד המון אנשים שהתפטרו אחרי זה שלא דובר עליהם בכלל. ראיתי שהדברים לא מתנהלים לרוחי. אני חושב שהאוהדים הם המועדון - בכל מועדון - וצריך להתחשב ברגשותיהם. אי אפשר לרצות את כל האוהדים כי יש לך 10,000 דעות, אבל יש דברים שצריך להקשיב, לא להתייחס לשחקנים כעבדים אלא בצורה אנושית.

אבל דווקא היית דובר מאוד נאמן של טביב לאורך כל התקופה אתו, ובמיוחד בסכסוך מול מוני הראל.
בתקופות מסוימות הרגשתי שנעשה לו עוול בלא מעט דברים, אבל לאורך זמן הרגשתי שהניהול שלו לא נכון ולא תקין והחלטתי ללכת. הלכו אחרי כולם וביום שעזבתי התחילה המחאה נגדו. יצאתי לחופשה פרטית ואמרו לי שבאותה שבת 10,000 אוהדים יצאו נגדו.

לא הרגשת לא נעים שההתפטרות שלך הציתה את המחאה נגדו?
שמע, המחאה היתה באוויר, בצדק או לא בצדק. היו גם הרבה אנשים מסביב שבחשו נגדו, כולל אוהדי הפועל ת"א שניסו להדליק את האווירה. הם עשו טעות כי בתקופה שלנו הפועל ת"א הגיעה להישגים מאוד יפים, אבל הדרך לא פחות חשובה מהתוצאה.

אתה מחפש היום בעלים למכבי נתניה, אלי טביב עוד מעט עוזב את בית"ר, הנה יש לך בעלים.
(צוחק) שאלה הבאה. אלי טביב שיצליח, אין לי בעיה אתו ברמה האישית.

כשתפגוש את הפועל ת"א זה יהיה עבורך כמו משחק דרבי.
לא, זה לא דרבי, לא באתי לנתניה כאיש הפועל ת"א...

לא הבנת אותי, לא דרבי בגלל שניהלת או אהדת את הפועל ת"א. זה דרבי הקרובים של כוכבי הילדים – אתה, האח של הדוד חיים, מול מני ויצמן שמיכל הקטנה זו כלתו.
(צוחק) הבנתי, זה דווקא לא רע. אתה יודע איך מיכל הקטנה התחילה? קודם כל, מני ויצמן חבר שלי ואנשים לא ממש יודעים, אבל אני הבאתי אותו להפועל ת"א.

איך?
הוא היה שותף שלי בכמה דברים ובסוף זה התחבר לכדורגל. הוא איש מקסים והפועל ת"א חייבת לו המון. אמיר כבירי בן אדם מדהים ועל ניר ענבר אני לא צריך לספר לך את האהבה שלי אליו. יש שם אנשים טובים ואני מאחל להם בהצלחה חוץ מאשר במחזור השלישי.

רגע, לא סיפרת איך מיכל הקטנה התחילה.
בעלה ניר הוא חבר שלי ושותף לשעבר. יש להם ילדים קטנים, הם באו להופעה של הדוד חיים והוא חיבר אותה עם מי שצריך.

אני גיליתי את הדוד חיים לאחרונה בגלל שיש לי ילד, פתאום סיפרו לי שהוא אח שלך.
אנחנו שונים לגמרי, הוא בן אדם מדהים, אני גאה שיש לי אח כזה.

באמת שונים - הוא כוכב ילדים, אתה איש חיי לילה.
אנחנו שונים בהכל אבל מאוד מחוברים אחד לשני.

אפילו את שם המשפחה שלכם אתם כותבים אחרת.
כן, זה מצחיק, שם המשפחה שלנו אוסדון. זה התחיל מכינויים שהיו לנו בבית ספר ומגיל 6 בערך קוראים לי אוסידון אז נשארתי וזרמתי עם זה.

בחיי הלילה אתה עוד מעורב?
לא.

מאז שסגרת את המועדון האגדי, "החלונות הגבוהים", אתה בחוץ?
היו לי עוד 5-4 עסקים, אבל בגדול סיימנו עם חיי הלילה.

הסגירה של המועדון שלך, "החלונות הגבוהים", הושפעה מהפרשה שבה תבעו אתכם אנשים כהי עור שלא הוכנסו פנימה? נאלצתם לשלם 80 אלף שקל.
שמע, היה בחור שעיכבו אותו, עשו משהו לא בסדר, לא יודע מה היה בדיוק, לא הייתי בבית משפט כי כבר מכרתי את המקום אבל איך ששמעתי על זה הוצאתי הוראה לשחרר את כל מי שהיה בכניסה, מבחינתי כולם אשמים. לא יתכן שבמדינה שלנו יהיו דברים כאלה. זה לא תקין, אין לי מה להגיד, אני לא מנסה לייפות.

גם לקחת כסף מתביעה, אספת מפרוספר אזגי 60 אלף שקל על זה שכינה אותך "הצ'יוואווה של טביב".
כן, זכיתי במשפט נגדו, זה היה יותר מ-60 אלף, הרבה יותר. זה היה לי לא נעים כל הסיטואציה אתו.

עצבן אותך הצ'יוואווה, אה?
אני חושב שהוכחתי בסוף שאני לא צ'יוואווה של אף אחד, לא?

טוב דורון, המון תודה.
בסדר, ביי מותק.
זה רציני?
(19-Aug-2015 12:50)אייל ס כתב: [ -> ]זה רציני?

פורסם היום 19.08.2015 באתר האינטרנט של "הארץ".
(19-Aug-2015 12:59)פיליפצוק כתב: [ -> ]

מי הכתב?
(19-Aug-2015 13:09)אייל ס כתב: [ -> ]
(19-Aug-2015 12:59)פיליפצוק כתב: [ -> ]

מי הכתב?

עיתונאי בשם "עירד צפריר".
לא מכיר אותו אבל בהחלט עשה עבודה עיתונאית טובה.
שאלות לעניין.
ואני שואל, האם באמת התקציב העונה הוא 13 מיליון? קצת מוזר עם כל ההחתמות העונה
התקציב העונה יהיה בן 16 ל17 מיליון ש"ח שסעיף עלות שחקנים לא כולל רכבים ודירות,בין 6 וחצי ל7 מיליון ש"ח.
זהו מדור חצי הומוריסטי וחצי רציני. בכל פעם הוא מראיין מישהו אחר, נחמדים מאוד הראיונות איתו.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk
(19-Aug-2015 13:19)אלון כתב: [ -> ]זהו מדור חצי הומוריסטי וחצי רציני. בכל פעם הוא מראיין מישהו אחר, נחמדים מאוד הראיונות איתו.

השאלות דווקא היו רציניות וענייניות.
(19-Aug-2015 13:20)פיליפצוק כתב: [ -> ]
(19-Aug-2015 13:19)אלון כתב: [ -> ]זהו מדור חצי הומוריסטי וחצי רציני. בכל פעם הוא מראיין מישהו אחר, נחמדים מאוד הראיונות איתו.

השאלות דווקא היו רציניות וענייניות.

נכון, עם מראוינים אחרים היו קצת יותר ״עקיצות״, ולגבי הדוד חיים ומיכל הקטנה, אני לא יודע עד כמה זה עינייני ורציני

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7
Reference URL's