מכבי נתניה

גירסה מלאה: ראיון עם חיים בר
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
מה אמר?

Sent from my GT-I8190T using Tapatalk
(02-Jan-2015 11:39)eliahu כתב: [ -> ]מה אמר?

את מה שהשחקנים של שנות ה60/70/80 לא ישכחו לעולם והאוהדים הוותיקים ידעו וידחיקו ואת מה שאתה לא אוהב לשמוע.

חיים בר: "נותנים למוטל'ה כבוד גדול מדי. על גול במונדיאל אפשר לחיות 50 שנה?"

"צריך צמצומים, לא צריך נשיא ולא סגן נשיא, לא צריך 40 מכוניות מושכרות בליסינג. צריך להעיף את כל אוכלי החינם". בלם העבר של מכבי נתניה מבכה את מצבו של המועדון
עירד צפריר
01.01.2015 17:00

שלום, חיים בר. מדבר עירד צפריר מעיתון "הארץ". מה שלומך?
בסדר גמור, ידידי.

אוכל לדבר אתך קצת על מכבי נתניה?
לדבר? תמיד אני יכול. אני לא הכי מעורה אבל אני שומע כל מיני דברים.

הרבה שנים מכבי נתניה התנהלה ללא בעלים. כשיש כבר אחד עושה רושם שעדיף בלי, לאור הבלגן שהביא למועדון.
מאז שדניאל יאמר עזב, קובי בלדב וגיל לב ניהלו את המועדון, בזכותם נתניה קיימת. הם שנוררו תרומות ועושים את זה עד היום. אני לא יודע מה מצבו הכלכלי של אלי שגב, אבל עם כל המשכורות והמכוניות הוא התנהג כאילו הוא רומן אברמוביץ' מצ'לסי.

ספר קצת על האיש.
אין לי שום קשר עם שגב חוץ מפעמיים שראיתי אותו. לא דיברנו יותר מדי. לא יודע מי עשה את הבחירה של השחקנים, עלו ישר מהלאומית אחרי שירדו והיו כנראה באופוריה.

מה חלקו של היועץ המקצועי מוטל'ה שפיגלר בבחירת השחקנים?
אני חושב שהוא נשיא כבוד, לא יועץ מקצועי.

בראיון בסוף העונה שעברה הוא הוגדר על ידי שגב כיועץ מקצועי בשכר.
אם הוא יועץ מקצועי בשכר אז הוא צריך לתת את הראש על זה. אני שומע על משכורות, מכונית, מכונית לזוגתו. אני לא יודע מה הולך שם.
מוטל'ה שפיגלר. "הוא צריך להרוויח את הכבוד הזה"ניר קידר
עוד כתבות בנושא

אלי שגב: "אם טעינו אז טעינו. אנחנו לא צריכים לקבל ציונות ומוסר מאף אחד" 23.10.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד

גם אתה הצעת את עצמך פעם לאלי שגב כמנהל מקצועי.
אם אני הצעתי? לא, אמרתי שאני מוכן לבוא עם עוד מספר שחקני עבר, בלי כסף, בהתנדבות או במחיר סמלי, גם בלי לקבל אוטו ודלקן. בחיים לא ראיתי נשיא כבוד שמקבל משכורות ומכוניות.

לא מגיע קצת כבוד לנשיא הכבוד? בכל זאת, מדובר בסמל.
הוא גם צריך להרוויח את הכבוד הזה.

אתה שיחקת עם שפיגלר וגם תחתיו כמאמן בימים הכי גדולים של מכבי נתניה. תגיד, מי השחקן הכי גדול של נתניה בכל הזמנים? כל אדם ממוצע יגיד שמוטל'ה, אבל בקרב אוהדי נתניה יש שיגידו שעודד מכנס, יש שאומרים אפילו שאתה.
תקשיב, עודד מכנס היה שחקן גדול. צבי מוססקו, אתה זוכר?

וואלה, גדול עלי.
הוא היה בלם גדול. אני, דוד לביא, גריאני, פיזנטי, היו שחקנים גדולים. מי עוד?

בני לם.
בני לם, פודי חלפון - שחקנים, סוסי עבודה שעשו את הכל. ויסוקר אם אתה זוכר בזמנו.

עיתונאי שלא אנקוב בשמו אמר לי "חיים בר זה השחקן הכי גדול של נתניה אי פעם, הבלם הכי גדול שהיה בארץ".
אולי, אסור לי להחמיא לעצמי, אבל התקופה עברה ואני מתפלא שאנשים חיים עדיין על איזה גול מלפני 50 שנה.
חיים בר (משמאל למעלה) בשנות ה-70' חיים בר (משמאל למעלה) בשנות ה-70'ארכיון ההתאחדות לכדורגל

הגול של מוטל'ה במונדיאל 70'?
נותנים לו כבוד גדול מדי כי היה שחקן גדול, אבל רוזן ושפיגל היו באותה רמה ומאז קמו נפילים שהיו בארבע דרגות יותר טובים: רביבו, איל ברקוביץ', רוני רוזנטל - שהכי גדול לדעתי.

אבל איך שלא תהפוך את זה אף אחד מהם לא נתן גול במונדיאל.
מה זה קשור? על גול במונדיאל אפשר לחיות 50-40 שנה?

כן, זה נכון שהוא קצת תקוע על הגול ההוא. ראיתי אותו באמת בערוץ הספורט בראיון לא מזמן...
זה היה מופע אימים. בלילה?

כן.
כן, זה היה יפה. שמעתי שהוא גם בא לאסוף כסף עם בלדב. בלדב חיכה, אבל הוא לא בא בבוקר.

מה זאת אומרת?
לא יודע, הוא אמר בראיון שעל הבוקר הם הולכים לאסוף כסף.

ספר קצת על האליפות של "נתניה ועוד 15" ב-83', כשמוטל'ה אימן.
אמרתי כבר 100 פעם, העבודה היתה של שמוליק פרלמן ז"ל. גם אם האפסנאי שלנו או אתה הייתם מאמנים, היינו לוקחים אליפות. אבל זה שייך לעבר, עזוב. צריך לדבר על הברוך שיש עכשיו, הקבוצה יקרה לנו וצריך צמצומים, לא צריך נשיא ולא סגן נשיא, אנחנו לא בממשלה פה. לא צריך 40 מכוניות מושכרות בליסינג, להעיף את כל אוכלי החינם משם. אין לי מושג מה גובה התמיכה שנתן אדון שגב, אבל איך רוצים שיהיה לו כסף? העירייה צריכה נציג שלה בקבוצה כי חלק גדול מהתקציב הוא מכספי ציבור – טוטו, עירייה. אי אפשר לעשות מה שרוצים.

יש הרבה "אוכלי חינם"?
לא יודע, יש יותר מדי עובדים במועדון, אני שומע על 80. זה המון. כואב לי למשל שאחד כמו גדי מכנס שעובד כמתדלק, לא סידרו לו עבודה במועדון או באיצטדיון. הבנת? את זה אתה צריך לכתוב.

שיחקת עם אח שלך שרגא וזכיתם יחד בשתי אליפויות. גם גדי ועודד מכנס היו צמד אחים ששיחקו באותה תקופה בקבוצה.
והיו גם זוהר ואמציה סולומון, היו האחים שלומוביץ', האחים רובינשטיין, היו מלא זוגות אחים אז.

בעידן דניאל יאמר עשו טקס לכבוד שחקני עבר וביניהם לך ולאחיך, זה היה אחרי הרבה שנים שהיית בנתק מוחלט מהמועדון.
פרשתי, לא עשו לי משחק פרישה, גם לא עניין אותי יותר מדי. יאמר עשה משהו יפה, אני לא יודע גם מה בדיוק היה הסיבוב שהוא עשה פה. תבדוק גם מי הכיר לו את הברוקר שהוא הפסיד אצלו הרבה כסף. שמע, אני מבין למה התקשרת. מה אתה חושב שאני פראייר?
אלי שגב. "התנהג כאילו הוא רומן אברמוביץ' מצ'לסי"דף הפייסבוק של מכבי נתניה

מה זאת אומרת?
למה התקשרת אלי היום?

רוצה לדבר אתך על מכבי נתניה. ניסיתי גם לדבר עם יוסי מאור, השותף של שגב שמחזיק ב-25%. הוא לא רוצה לדבר.
הם כולם מפחדים, אתה לא מבין? לא נעים להם. אתה צריך לבדוק מה קרה עם המעצר של מוטל'ה על העלמת הכנסות. אתה זוכר את הסיפור?

עם שי הולצמן?
כן. ועכשיו החתימו את הולצמן לשלוש שנים כעוזר מאמן, זה גם מריח לא טוב. בדוק איך יכול להיות שהצרפתיה שלחשבון שלה הועבר הכסף שמוטל'ה קיבל בזמנו על הולצמן, מקבלת אוטו שכור ממכבי נתניה.

בגלל זה ביקשתי דין וחשבון מיוסי מאור, הוא גם חלק מהבעלות, הוא לא יכול להתכחש לזה.
אבל אלי שגב מכר את הבית, שמעתי. אולי מוטל'ה גם ימכור את הבית שלו? (צוחק) זה לא חוכמה לבוא רק כשטוב. אני צוחק, כמובן. אגב, נודע לי גם שהחליפו לנשיא הכבוד את הדלתות בבית על חשבון מכבי נתניה. למה אתה לא מתקשר לדוד לביא, גריאני?

כבודם במקומם, אבל רציתי לדבר עם הגדול מכולם.
מה עם עודד?
מכבי נתניה 2014/15. "אי אפשר להמשיך לחיות על העבר"ניר קידר

הוא פרשן.
צריך רק אמת פה. יש את קובי בלדב, את הבחור הצעיר רועי דניאל. הם אנשים מקסימים. צריך להעיף את כל הבררה ממכבי נתניה ולעזור לה לחזור לימים הגדולים. תראה איזה איצטדיון ואיזה אוהדים. אי אפשר להמשיך לחיות על העבר של מכבי נתניה, צריך גם עתיד.

תגובת מכבי נתניה ומוטל'ה שפיגלר: "מועדון הכדורגל מכבי נתניה אינו מוסר פרטים ובטח אינו מגיב בתקשורת על תנאי העסקתם של עובדים במועדון. כל מקבלי השכר במועדון הכדורגל מכבי נתניה הם אנשים אשר מחויבים אליו בצורה טוטאלית, 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, אשר ממשיכים לעבוד גם בתקופה זאת, אשר בה תשלום המשכורות החודשיות מתעכבות. שי הולצמן עבד במשך שנים כעוזרו של יוסי מזרחי עוד במ.ס. אשדוד והיה בחירתו של יוסי מזרחי לתפקיד עוזר המאמן גם בנתניה. כל שאר הדברים אינם ראויים לתגובה".

תגובת רשות המסים: "בשל חובת הסודיות הקבועה בדיני המס לא נוכל להתייחס".
מעבר לגול של מוטלה במקסיקו הוא גם כמה פעמים מלך שערים, כמה פעמים שחקן העונה, שיחק בחו״ל, זכה באליפויות כשחקן, זכה כמאמן. כשמישהו יעשה את כל אלה וגם יהיה דומיננטי בנבחרת ישראל ויכבוש גול במונדיאל דברו איתי. כנראה שנתראה בעוד 1000 שנה בערך... אם בכלל... מוטלה הוא הגדול מכולם!
(02-Jan-2015 12:23)עידן444 כתב: [ -> ]מעבר לגול של מוטלה במקסיקו הוא גם כמה פעמים מלך שערים, כמה פעמים שחקן העונה, שיחק בחו״ל, זכה באליפויות כשחקן, זכה כמאמן. כשמישהו יעשה את כל אלה וגם יהיה דומיננטי בנבחרת ישראל ויכבוש גול במונדיאל דברו איתי. כנראה שנתראה בעוד 1000 שנה בערך... אם בכלל... מוטלה הוא הגדול מכולם!

מסכים לחלוטין . ככדורגלן אין לי ספק שלא היה שחקן כמוהו.
כמאמן- שנוי במחלוקת, לא היו לו הצלחות גדולות למעט אותה אליפות מפורסמת.
אגב, בנושא זה אני לא מסכים עם כל מי שמשייך את האליפות רק ש
לשחקנים או לפרלמן.
עובדתית, שפיגלר זכה כמאמן עם קבוצה שעונה קודם לכן עם כל השישיות והחמישיות סיימה שנייה.

כל התנהלות של שפיגלר לאחר מכן בהחלט מעוררת תהיות, שאלות וספיקות.
הייתי מעדיף לזכור אותו כמס' 9 בנתניה ,מס' 10 בנבחרת ואת עונת 82-83 שכנראה לא תחזור יותר...
סוף סוף מישהו מדבר אמת בלי טיפה צביעות...
(02-Jan-2015 11:58)shraga כתב: [ -> ]

חיים בר: "נותנים למוטל'ה כבוד גדול מדי. על גול במונדיאל אפשר לחיות 50 שנה?"

"צריך צמצומים, לא צריך נשיא ולא סגן נשיא, לא צריך 40 מכוניות מושכרות בליסינג. צריך להעיף את כל אוכלי החינם". בלם העבר של מכבי נתניה מבכה את מצבו של המועדון
עירד צפריר
01.01.2015 17:00

שלום, חיים בר. מדבר עירד צפריר מעיתון "הארץ". מה שלומך?
בסדר גמור, ידידי.

אוכל לדבר אתך קצת על מכבי נתניה?
לדבר? תמיד אני יכול. אני לא הכי מעורה אבל אני שומע כל מיני דברים.

הרבה שנים מכבי נתניה התנהלה ללא בעלים. כשיש כבר אחד עושה רושם שעדיף בלי, לאור הבלגן שהביא למועדון.
מאז שדניאל יאמר עזב, קובי בלדב וגיל לב ניהלו את המועדון, בזכותם נתניה קיימת. הם שנוררו תרומות ועושים את זה עד היום. אני לא יודע מה מצבו הכלכלי של אלי שגב, אבל עם כל המשכורות והמכוניות הוא התנהג כאילו הוא רומן אברמוביץ' מצ'לסי.

ספר קצת על האיש.
אין לי שום קשר עם שגב חוץ מפעמיים שראיתי אותו. לא דיברנו יותר מדי. לא יודע מי עשה את הבחירה של השחקנים, עלו ישר מהלאומית אחרי שירדו והיו כנראה באופוריה.

מה חלקו של היועץ המקצועי מוטל'ה שפיגלר בבחירת השחקנים?
אני חושב שהוא נשיא כבוד, לא יועץ מקצועי.

בראיון בסוף העונה שעברה הוא הוגדר על ידי שגב כיועץ מקצועי בשכר.
אם הוא יועץ מקצועי בשכר אז הוא צריך לתת את הראש על זה. אני שומע על משכורות, מכונית, מכונית לזוגתו. אני לא יודע מה הולך שם.
מוטל'ה שפיגלר. "הוא צריך להרוויח את הכבוד הזה"ניר קידר
עוד כתבות בנושא

אלי שגב: "אם טעינו אז טעינו. אנחנו לא צריכים לקבל ציונות ומוסר מאף אחד" 23.10.2014 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד

גם אתה הצעת את עצמך פעם לאלי שגב כמנהל מקצועי.
אם אני הצעתי? לא, אמרתי שאני מוכן לבוא עם עוד מספר שחקני עבר, בלי כסף, בהתנדבות או במחיר סמלי, גם בלי לקבל אוטו ודלקן. בחיים לא ראיתי נשיא כבוד שמקבל משכורות ומכוניות.

לא מגיע קצת כבוד לנשיא הכבוד? בכל זאת, מדובר בסמל.
הוא גם צריך להרוויח את הכבוד הזה.

אתה שיחקת עם שפיגלר וגם תחתיו כמאמן בימים הכי גדולים של מכבי נתניה. תגיד, מי השחקן הכי גדול של נתניה בכל הזמנים? כל אדם ממוצע יגיד שמוטל'ה, אבל בקרב אוהדי נתניה יש שיגידו שעודד מכנס, יש שאומרים אפילו שאתה.
תקשיב, עודד מכנס היה שחקן גדול. צבי מוססקו, אתה זוכר?

וואלה, גדול עלי.
הוא היה בלם גדול. אני, דוד לביא, גריאני, פיזנטי, היו שחקנים גדולים. מי עוד?

בני לם.
בני לם, פודי חלפון - שחקנים, סוסי עבודה שעשו את הכל. ויסוקר אם אתה זוכר בזמנו.

עיתונאי שלא אנקוב בשמו אמר לי "חיים בר זה השחקן הכי גדול של נתניה אי פעם, הבלם הכי גדול שהיה בארץ".
אולי, אסור לי להחמיא לעצמי, אבל התקופה עברה ואני מתפלא שאנשים חיים עדיין על איזה גול מלפני 50 שנה.
חיים בר (משמאל למעלה) בשנות ה-70' חיים בר (משמאל למעלה) בשנות ה-70'ארכיון ההתאחדות לכדורגל

הגול של מוטל'ה במונדיאל 70'?
נותנים לו כבוד גדול מדי כי היה שחקן גדול, אבל רוזן ושפיגל היו באותה רמה ומאז קמו נפילים שהיו בארבע דרגות יותר טובים: רביבו, איל ברקוביץ', רוני רוזנטל - שהכי גדול לדעתי.

אבל איך שלא תהפוך את זה אף אחד מהם לא נתן גול במונדיאל.
מה זה קשור? על גול במונדיאל אפשר לחיות 50-40 שנה?

כן, זה נכון שהוא קצת תקוע על הגול ההוא. ראיתי אותו באמת בערוץ הספורט בראיון לא מזמן...
זה היה מופע אימים. בלילה?

כן.
כן, זה היה יפה. שמעתי שהוא גם בא לאסוף כסף עם בלדב. בלדב חיכה, אבל הוא לא בא בבוקר.

מה זאת אומרת?
לא יודע, הוא אמר בראיון שעל הבוקר הם הולכים לאסוף כסף.

ספר קצת על האליפות של "נתניה ועוד 15" ב-83', כשמוטל'ה אימן.
אמרתי כבר 100 פעם, העבודה היתה של שמוליק פרלמן ז"ל. גם אם האפסנאי שלנו או אתה הייתם מאמנים, היינו לוקחים אליפות. אבל זה שייך לעבר, עזוב. צריך לדבר על הברוך שיש עכשיו, הקבוצה יקרה לנו וצריך צמצומים, לא צריך נשיא ולא סגן נשיא, אנחנו לא בממשלה פה. לא צריך 40 מכוניות מושכרות בליסינג, להעיף את כל אוכלי החינם משם. אין לי מושג מה גובה התמיכה שנתן אדון שגב, אבל איך רוצים שיהיה לו כסף? העירייה צריכה נציג שלה בקבוצה כי חלק גדול מהתקציב הוא מכספי ציבור – טוטו, עירייה. אי אפשר לעשות מה שרוצים.

יש הרבה "אוכלי חינם"?
לא יודע, יש יותר מדי עובדים במועדון, אני שומע על 80. זה המון. כואב לי למשל שאחד כמו גדי מכנס שעובד כמתדלק, לא סידרו לו עבודה במועדון או באיצטדיון. הבנת? את זה אתה צריך לכתוב.

שיחקת עם אח שלך שרגא וזכיתם יחד בשתי אליפויות. גם גדי ועודד מכנס היו צמד אחים ששיחקו באותה תקופה בקבוצה.
והיו גם זוהר ואמציה סולומון, היו האחים שלומוביץ', האחים רובינשטיין, היו מלא זוגות אחים אז.

בעידן דניאל יאמר עשו טקס לכבוד שחקני עבר וביניהם לך ולאחיך, זה היה אחרי הרבה שנים שהיית בנתק מוחלט מהמועדון.
פרשתי, לא עשו לי משחק פרישה, גם לא עניין אותי יותר מדי. יאמר עשה משהו יפה, אני לא יודע גם מה בדיוק היה הסיבוב שהוא עשה פה. תבדוק גם מי הכיר לו את הברוקר שהוא הפסיד אצלו הרבה כסף. שמע, אני מבין למה התקשרת. מה אתה חושב שאני פראייר?
אלי שגב. "התנהג כאילו הוא רומן אברמוביץ' מצ'לסי"דף הפייסבוק של מכבי נתניה

מה זאת אומרת?
למה התקשרת אלי היום?

רוצה לדבר אתך על מכבי נתניה. ניסיתי גם לדבר עם יוסי מאור, השותף של שגב שמחזיק ב-25%. הוא לא רוצה לדבר.
הם כולם מפחדים, אתה לא מבין? לא נעים להם. אתה צריך לבדוק מה קרה עם המעצר של מוטל'ה על העלמת הכנסות. אתה זוכר את הסיפור?

עם שי הולצמן?
כן. ועכשיו החתימו את הולצמן לשלוש שנים כעוזר מאמן, זה גם מריח לא טוב. בדוק איך יכול להיות שהצרפתיה שלחשבון שלה הועבר הכסף שמוטל'ה קיבל בזמנו על הולצמן, מקבלת אוטו שכור ממכבי נתניה.

בגלל זה ביקשתי דין וחשבון מיוסי מאור, הוא גם חלק מהבעלות, הוא לא יכול להתכחש לזה.
אבל אלי שגב מכר את הבית, שמעתי. אולי מוטל'ה גם ימכור את הבית שלו? (צוחק) זה לא חוכמה לבוא רק כשטוב. אני צוחק, כמובן. אגב, נודע לי גם שהחליפו לנשיא הכבוד את הדלתות בבית על חשבון מכבי נתניה. למה אתה לא מתקשר לדוד לביא, גריאני?

כבודם במקומם, אבל רציתי לדבר עם הגדול מכולם.
מה עם עודד?
מכבי נתניה 2014/15. "אי אפשר להמשיך לחיות על העבר"ניר קידר

הוא פרשן.
צריך רק אמת פה. יש את קובי בלדב, את הבחור הצעיר רועי דניאל. הם אנשים מקסימים. צריך להעיף את כל הבררה ממכבי נתניה ולעזור לה לחזור לימים הגדולים. תראה איזה איצטדיון ואיזה אוהדים. אי אפשר להמשיך לחיות על העבר של מכבי נתניה, צריך גם עתיד.

תגובת מכבי נתניה ומוטל'ה שפיגלר: "מועדון הכדורגל מכבי נתניה אינו מוסר פרטים ובטח אינו מגיב בתקשורת על תנאי העסקתם של עובדים במועדון. כל מקבלי השכר במועדון הכדורגל מכבי נתניה הם אנשים אשר מחויבים אליו בצורה טוטאלית, 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, אשר ממשיכים לעבוד גם בתקופה זאת, אשר בה תשלום המשכורות החודשיות מתעכבות. שי הולצמן עבד במשך שנים כעוזרו של יוסי מזרחי עוד במ.ס. אשדוד והיה בחירתו של יוסי מזרחי לתפקיד עוזר המאמן גם בנתניה. כל שאר הדברים אינם ראויים לתגובה".

תגובת רשות המסים: "בשל חובת הסודיות הקבועה בדיני המס לא נוכל להתייחס".

חיים יביא לנו רגל Big Grin
פשששש אני בהלם ממש מופתע מהדברים

אם אכן נכונים חצי מהדברים שפיגלר צריך ללכת הביתה שישאר רק נשיא כבוד כסמל ולא יתקרב לניהול

קשה להאמין לדברים אבל אם הם באים מפי חיים בר אני מאמין לחיימקה

אותו הייתי מת לראות במכבי נתניה כמאמן כמנהל כיו"ר בן אדם משכמו ומעלה
Reference URL's