מכבי נתניה

גירסה מלאה: את זה אתם חייבים לקרוא אלי שגב ומוטלה בראיון הזוי להארץ.
אתה כרגע צופה בתוכן שלנו בצורה פשוטה. צפה בגירסה המלאה.
עמודים: 1 2
אלי שגב: "אם טעינו אז טעינו. אנחנו לא צריכים לקבל ציונות ומוסר מאף אחד"
בסוף העונה הקודמת הכריז בעלי מכבי נתניה שמוטל'ה שפיגלר יהיה המנהל המקצועי, עכשיו הוא טוען שלא היו דברים מעולם. ומי אשם במצב הקבוצה? העיתונאים, כמובן

עירד צפריר 2
ערב טוב, מוטל'ה שפיגלר.ערב טוב. מי זה?

מדבר עירד מעיתון "הארץ". מה שלומך?תודה, תודה.

יופי. תגיד מוטל'ה, מה יהיה עם מכבי נתניה? זה לא נראה טוב.אה, אתה מראיין אותי?

רוצה קצת לדבר אתך.לא, אני אין לי מה לדבר על מכבי נתניה.

אבל אתם היום נתניה ועוד 13, נראים כמו המועמדת הבכירה לרדת.רגע, אתה רוצה לסלוח לי?

אני לא כועס עליך, אין לי מה לסלוח.לא, הכוונה אני לא מעוניין לנהל את השיחה הזאת, אני לא רוצה להתראיין. מתי ראית אותי מתראיין על מכבי נתניה לאחרונה?

האמת, בתור המנהל המקצועי אולי הגיע הזמן ש...אני לא המנהל המקצועי, מישהו הטעה אותך. אני לא המנהל המקצועי.

אלי שגב אמר, גם שאתה מקבל שכר מהמועדון.לא, לא, אף אחד לא אמר לך את זה כי זה לא נכון.

בראיון שערכתי אתו בעבר הוא אמר שאתה הולך להיות המנהל המקצועי.יש לך טעות, אני מתנצל שוב, מבקש להפסיק את השיחה. יש לך טעות, אני לא מנהל מקצועי, אני מתנצל.

אז למה אלי שגב אמר לי שאתה בראש הוועדה המקצועית?אני לא מעוניין לנהל את השיחה הזאת, אתה לא מבין את זה?

2

שלום, אלי שגב. מדבר עירד מעיתון "הארץ". מה שלומך?אתה דיברת אתי בעבר?

כן, כן. דיברתי אתך בסוף העונה שעברה.מתי אמרתי לך שמוטל'ה הוא מנהל מקצועי?

בסוף העונה שעברה, בראיון שלנו.לא אמרתי שמוטל'ה, אני אמרתי לך שהוא היועץ המקצועי שלי.

אמרת לי שהוא הולך להיות המנהל המקצועי וש...הוא לא המנהל המקצועי, הוא היועץ המקצועי. אתה דיברת אליו לא יפה והתנהגת אליו לא יפה.

ממש לא. רק רציתי לדבר אתו, הוא אמר לי "הטעו אותך". אתה אמרת מפורשות שהוא הולך להיות המנהל המקצועי. אמרת שהוא יועץ מקצועי בשכר מהמועדון.הוא יועץ מקצועי שלי, אני לא מדבר על שכר או על לא שכר. זה לא קשור אחד לשני, אבל בין זה לבין העניין של היועץ המקצועי של המועדון יש הבדל ענק. אולי הבנת מה שאתה רוצה להבין.

מה פתאום, הראיון ניתן מלה במלה, אני לא מעוות ולא מסלף.לא אמרתי לך שאתה מסלף, אמרתי לך שכנראה לא הבנת נכון. מוטל'ה מעולם - תבדוק בכל אמצעי התקשורת – לא היה מנהל מקצועי של מכבי נתניה.

המקור היחיד שרלוונטי עבורי זו השיחה שלי אתך, ובשיחה הזו אמרת מפורשות "בקרוב מוטל'ה ימונה למנהל המקצועי".גם אם אמרתי לך שבקרוב הוא ימונה, הוא לא מונה מעולם. לא היה ואין שום כוונה שהוא יהיה. הוא יועץ אישי שלי.

אמרת שהוא עומד בראש הוועדה המקצועית של המועדון.בראש הוועדה המקצועית לבחירת שחקנים הוא היה, אבל זה רק לנושא בחירת השחקנים. זה לא בזה, יש הבדל. אני אומר לך שאתה הבנת את זה לא נכון. וזה לא הוגן שאתה תשאל אותו על הבן שלו.

מה הקשר? בסך הכל רציתי להחמיא לו על זה שהוא שדר נהדר.כנראה שזה הפריע למישהו אם אני יודע על זה.

מה לא יפה בזה? זו מחמאה.עזוב, זה לא מתאים. מצד אחד אתה שואל אותו שאלות ומצד שני אתה מכניס את הבן שלו. אתה יודע שאם אתה תכניס את הבן שלי בעסקים אז אני אכעס מאוד.

לא עירבתי בעסקים. הוא לא רצה לענות על מכבי נתניה, אז אמרתי לו שלפחות עמיחי פורח.אז היית אומר את זה בהזדמנות אחרת ולא במעמד שאתה מדבר אתו על מכבי נתניה.

הוא לא רצה לדבר על מכבי נתניה.נכון.

למה נכון, אגב?כי אין לו שום סמכות לדבר על מכבי נתניה.

הוא אחראי לבחירת השחקנים, לבניית הקבוצה. למה לא?הוא לא אחראי לבניית הקבוצה, מי שאחראי זה המאמן.

אה, אז אני מבין שעכשיו כשמתברר שהקבוצה שנבנתה לא טובה אז מוטל'ה כבר לא אחראי.אין שום קשר בין מוטל'ה לבין בחירת השחקנים.

אתה סותר את עצמך.תפסיק, אתה מחפש ואתה הולך בדרכם של אחרים שהיא לא נכונה. אנחנו בסוף נגיב על הדרך הזו בצורה לא יפה. מי שבחר את השחקנים זה לא מוטל'ה ולא אני, אנחנו מביאים שחקנים למאמן בהתאם לבחירה שלו.

בסדר, אז מה המשמעות של מי שעומד בראש הוועדה המקצועית לבחירת השחקנים כפי שאמרת?אין לזה שום משמעות. אנחנו במחזור הרביעי ואין לזה שום משמעות לשום כיוון. ואם זה לא מוצא חן בעיניכם איפה שאנחנו, אז אנחנו שם וזהו.

לי אין בעיה עם איפה שאתם, זה האוהדים שלכם שמאבדים סבלנות.תנו לנו את הזמן שלנו ואת השקט שלנו. אתם לא מביאים חמישה מיליון דולר למכבי נתניה אז אל תהיו חכמים גדולים. אני מבקש מכם, בסדר? אנחנו נפתור את הבעיות שלנו בשקט, לא בעזרתכם. אתם לא תפתרו לנו שום בעיה, אתם רק תעשו לנו צרות.

אני לא מנסה לעשות צרות, אני לא זה שהחתמתי שלושה זרים לא טובים.אנחנו טעינו אז זה בעיה שלנו, לא שלכם. בינתיים אנחנו מביאים את הכסף ולא אתם.

אגב הכסף, למה היה עיכוב במשכורות של ספטמבר?זה לא מעניין אותך בכלל, אני לא מעוניין לענות לך על זה בכלל. אם יהיה עיכוב או לא, זו החלטה שלי. אני בכסף שלי אעשה מה שאני רוצה.

אז זו החלטה מושכלת.לא יודע אם היא מושכלת או לא. ככה החלטתי. למה לא התקשרת לשאול למה אתה משלם להם ב-26 לחודש משכורת במשך שנה שלמה? זה לא עניין אותך.

זה כמו הסיפור על כלב נשך אדם ואדם נשך כלב. אף אחד לא צריך להתרגש מזה שאנשים מקבלים את המשכורת שלהם בזמן, זו החובה שלך כמעסיק.אההה, אז אל תשאל אותי גם היום כי לא שאלתם אותי גם אז. אני לא מעוניין לענות לכם, אתם רק מנסים ליצור תככים וכל מני בעיות בכל מני מקומות.
מדבר אתי בלשון רבים, אבל זה רק אני פה.זה לא רק אתה לבד, יש גם עוד עיתונאים כמוך. אני מרשה לך לכתוב כל מה שאתה רוצה שקשור לכדורגל, ביום שאפגע באופן אישי, אני מבטיח לכם שתיפגעו גם. אף אחד לא יפגע בי, אין לכם שום זכות לפגוע באף אחד שמשקיע כסף במועדון כדורגל.

אתה שוב מדבר ברבים, כאילו עיתונאים זה עם. אני עיתונאי פרטי, לא מבין במה אתה מכליל אותי בדיוק.יש לכם סגנון מאוד בוטה ומאוד לא יפה. אתם מתנהגים בצורה לא יפה ומנסים לפגוע במועדונים בצורה מאוד לא יפה.

אתה מרגיש שעיתונאים מנסים לפגוע במכבי נתניה?בהחלט, ברגע שאתה מצטט משהו שאף אחד לא אמר לך וכותב משהו שאף אחד לא דיבר אתך.

אתה רוצה שאוכיח לך שאמרת את זה?אני לא מדבר רק עליך.

אבל אתה מדבר גם עלי. מה כתבתי שלא אמרת לי?אני כרגע לא נכנס אתך לכל זה, אם תרצה, הדובר יארגן לי את כל מה שכתבת ואז אני אתייחס.

אתה כרגע מפריח האשמות חמורות לאוויר.אני לא האשמתי אותך, אל תנסה למשוך את זה. אני אמרתי לך עיתונאים ואני מתכוון לזה, אתה חלק מהעיתונאים, אתה בינתיים לא עובד בעיריית נתניה.

אני מייצג רק את עצמי ואת העיתון שלי, לא אנשים מכלי תקשורת אחרים.בסדר גמור, אז אני אומר לך – אנחנו לא ניגרר למה שאתם רוצים, לא נגיב, ואם בחרנו לא נכון מותר לנו. אני מכיר קבוצות שיש להם עשרה שחקנים זרים שיושבים בחוץ, לא ראיתי אתכם כותבים על זה.

למה אתה טוען שעיתונאים מתנכלים למכבי נתניה? לא שמתי לב לזה.תקשיב תקשיב, אל תנסה להוציא דברים, למה אני לא ילד, אה? אני בן 62, אל תשחק אתי את המשחק של הילדים. תקשיב טוב למה שאני אומר לך ואני מתכוון לכל מלה: אני לא מעוניין שאתם תנהלו לנו את החיים. אם טעינו אז טעינו, מותר לנו לטעות. אנחנו בינתיים עושים את זה מכספנו הפרטי שלנו ואם אני טועה אני משלם על זה, אז עזבו אותנו בשקט ותנו לנו לתקן. ואם לא נצליח לתקן אז אין שום בעיה. אנחנו לא צריכים לקבל ציונות ומוסר מאף אחד. אני מחזיק את הקבוצה כבר כמעט שלוש שנים ומנהל אותה שנה אחת בלבד ועלינו ליגה. כרגע אנחנו מתמודדים עם העלייה הזו, נעשה מה שאנחנו יודעים לעשות על מנת להמשיך בליגה הזו.

יש לי הערכה אליך, אני יודע שבנית על יוסי מאור כשותף ונשארת לבד בעסק.זה לא משנה כרגע, אני ממשיך ומנסה להחזיק את הקבוצה ועושה את כל מה שאני יכול. אם אני לא אצליח אז אני אגיד "נכשלתי, אני הולך".

שמעון גונן, השותף שלך בעסקים הפרטיים, עוזר?לא עוזר.

זה חלק מהסיפור. בראיון אז דיברת על השותפים האלה ובסוף נשארת לבד.בסדר, אז יש אנשים שהחליטו שהם לא רוצים להשקיע בכדורגל וזו זכותם, ובצדק - אם אתה פוגע לאנשים בפרנסה שלהם אז הם לא רוצים להיות בכדורגל, וזה מגיע בגלל עיתונאים.

יוסי מאור לא בקבוצה בגלל משהו שפורסם עליו?נכון, זה מגיע בגלל עיתונאים. בגלל עיתונאים אתה מחליט את ההחלטות האלה ולא כל אחד מוכן להישאר במערכת הלא הגיונית הזו בכדורגל. כרגע זה הזמן שלנו לבנות את הקבוצה, אנחנו במחזור הרביעי. מכבי חיפה הפסידה שני משחקים, אתה יודע?

כן.אנחנו הפסדנו שלושה, ולא בצדק. אנחנו רוצים את הזמן שלנו על מנת לשקם אותה ובזה עסוקים יום ולילה.

היום אתה קונה להישאר בליגה אחרי שבקיץ כיוונת לפלייאוף עליון.לא קונה, כי כל דבר שאני קונה עולה כסף.
לא קונה, חותם בחינם.גם לא חותם. לא יודע אם אני חותם על פלייאוף או לא. היו שינויים, נמשיך הלאה.

החתמתם עכשיו כשחקנים חופשיים את רומאריו ועודד גביש, זה צמד אגדי.נו, שחקנים חופשיים הם לא שחקנים?

עקבתי אחרי היכולת של גביש בפולין, יש לי ספקות לגביו.בסדר, אז טעינו עוד פעם, מה לעשות? אם טעינו - טעינו.

אני מאחל לכם בהצלחה.אנחנו גם מאחלים לך להצליח, ושתהיה זהיר יותר. אם אתה כותב תכתוב אחרי שאימתת אותם.

עוד לא כתבתי דבר, אבל מה שאמרתי למוטל'ה היה על בסיס דברים שאמרת לי בעבר.בסדר, אם יש לך את ההוכחות אז זה בסדר. לי אין את ההוכחות.

זה היה ראיון מוקלט, ודאי שיש הוכחות.אם אמרתי לך שמוטל'ה הוא המנהל המקצועי של מכבי נתניה, אתה יודע מה, אני מוכן ללכת ולהתפלל בכותל.

"בקרוב מאוד מוטל'ה ימונה למנהל המקצועי", ציטוט מדויק שלך.אוקיי, היתה לי כוונה גם להביא את אלישע לוי למכבי נתניה, אבל הוא לא בא, נכון? כל דבר במקומו ובזמנו. לא היתה הצהרה של מכבי נתניה שמוטל'ה הוא המנהל המקצועי.

אוקיי אלי, שיהיה המון בהצלחה.תודה רבה רבה.
עיתונאי מגעיל , איך אפשר להמשיך לדבר איתו?
מאיפה השיחה?
כתוב לך למעלה.
כל זה פורסם בתור כתבה? אין מצב..
בבקשה.
http://www.haaretz.co.il/mobile/.premium-1.2465837.

אבל רק מנויים של הארץ יכולים להכנס בגלל זה העתקתי את זה לפה.
צריך לשמור אותו בפלאפון עירד המעצבן לא לענות
אסור לדבר עם אחד כזה לנתק לו בפרצוף
לא מסכים העיתונאי פה מבצע את עבודתו נכון שואל שאלות שכולנו שואלים כל בוקר וערב ...שניהם יצאו אנשים קטנים ...ולי מהצד נשמעים כמו עבריינים..אבל כל עוד אין לנו אלטרנטיבה ...
אז טעינו לא נורא מה יכול להיות מקסימום נרד ליגה אני אעלם ומוטלה יברח עוד פעם ואתם תישארו עם קבוצה בליגה השנייה.
פשוט בושה וחרפה מה כי הוא עיתונאי אז חושב שהוא חוקר שב"כ ? בא בן אדם לא מעונין להתראיין אצלו והוא בכוח בכוח ועוד כוח
הגיע הזמן שיבינו שעיתונאים כמו הקוף והעירד הזה מבריחים בעלים מהכדורגל לא כולם יכולים להתמודד עם תקשורת כמו יעקב שחר שכשהוא מתראיין אתה שומע איך העיתונאים שומרים יראת כבוד ממנו ומאוד נזהרים בכבודו !

פה בראיון שהבאת אתה מרגיש עיתונאי שמחפש רק רפש וזבל ולגרום לאנדרלמוסיה במכבי נתניה
שנים כבר שמוטל'ה שפיגלר לא מתראיין בגלל הרפש הזה והוא צודק מליון אחוז
אם לא היה מעוניין להתראיין היה מנתק. אבל הוא לא מסוגל להגיד לא למיקרופון.
עמודים: 1 2
Reference URL's